Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Atrakcje przyciągnęły na XXV Dni Pruszcza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 czerwca 2014 16:11

Dni Pruszcza Gdańskiego są tradycją kultywowaną co roku i choć z każdym festynem grono sprzyjających im osób malało to jubileusz przypomniał „stary klimat” pruszczańskiej imprezy. Miasto zaskoczyło wszystkich sceptyków, a przygotowane atrakcje zmobilizowały do przyjścia 6 tysięcy osób i to w samą sobotę.


Pierwszego dnia program Dni Pruszcza został podzielony - od 11 do 17 atrakcje były ulokowane na Faktorii i skierowano je głównie do dzieci i młodzieży. Miłośnicy deskorolek rywalizowali w zawodach Chrom Cup, a chętni na rzeczną wyprawę skorzystali z kajaków i zmierzyli się z prądami Raduni. Dzieci zaaferowane były pokazem bajecznych Domisi, a całość imprezy wyśmienicie poprowadził Krasnoludek Pixel. Na koniec na scenie pojawił się Dawid Kwiatkowski i choć wydawałoby się, że obejdzie się bez większych problemów – koncert został uznany przez władze miasta za najtrudniejszy.
- Fani stali ze świeczkami pod hotelem już od 4 rano. Był szturm na bramki i omdlenia - powiedział Bartosz Gondek, rzecznik prasowy burmistrza.


alt


Do końca dnia moc atrakcji czekała na przybyłych na stadionie CKiS. O oprawę muzyczną zadbały takie zespoły jak HMDW, folkowy Zagan Acoustic, Luxtorpeda oraz długo wyczekiwany Grubson, czyli marka sama w sobie. Dla pasjonatów kulturystyki, a także osób chcących podarować swoim zmysłom trochę przyjemności, specjalny pokaz przygotował Mieczysław Fijał wraz z przyjaciółmi (Ireneusz Tolstyko i Paweł Giłka). Za show należą im się ogromne brawa, bo wykazali się przy tym pełnym profesjonalizmem. Przybyli myśleli nawet, że w pewnym momencie nastąpiła przerwa, a na telebimach pojawiły się slajdy z pokazów kulturystycznych – nic mylnego, było to odzwierciedlenie tego, co działo się na pruszczańskiej scenie w czasie rzeczywistym.


alt


O 24 rozpoczął się pokaz fajerwerk, rozświetlających całe niebo i sygnalizujących zakończenie pierwszego dnia pruszczańskiego święta. Po 30 minutach kolorowego pokazu, bez żadnych aktów wandalizmu, ludzie zaczęli rozchodzić się do domów.

- Fajerwerki były jak zwykle efektowne, a sądząc po frekwencji wybór gwiazd był jak najbardziej trafny. Inna sprawa to zapewnienie porządku i bezpieczeństwa. W tym aspekcie władze powinny sporo poprawić - powiedziała jedna z uczestniczek XXV Dni Pruszcza.


alt


Niedziela rozpoczęła się od II Pruszczańskiego Półmaratonu Rolkarskiego. Przed południem na stadionie pojawiły się zabytkowe samochody z Pruszcza Gdańskiego, eskortowane przez motocyklistów. Tego dnia zmotoryzowani połączyli swoje siły i trzeba przyznać, że wejście mieli niesamowite.

Aeroklub Gdański przygotował jedną z największych atrakcji dla miłośników lotnictwa. Poza pokazowymi skokami spadochronowymi, chętni mogli zwiedzić latającą replikę samolotu RWD, który kojarzony jest z przedwojenną reklamą Wedla.

O 19 na scenie wystąpił zespół EM, obchodzący X-lecie swojego istnienia, a zaraz po nim długo wyczekiwany Ray Wilson z Genesis Classic. Z sympatii do Pruszcza Gdańskiego koncert został wydłużony o ponad godzinę i to z inicjatywy artysty.


alt


Oprócz tego przygotowane były stacjonarne atrakcje – przeróżnego rodzaju karuzele, dmuchane zamki i możliwość wystrzelenia nowego pluszaka. Nie zabrakło przyjemności dla podniebienia, które można było uszczęśliwić ciepłym oscypkiem oferowanym przez prawdziwego górala oraz słodką watą cukrową.

Przed sceną ustawiono parasole, czyli miejsce spoczynku i prowadzonych rozmów. 


alt


Nie zabrakło mniej przychylnych pruszczańskiemu festynowi, którzy uważają organizację Dni Pruszcza jako marnotrawstwo pieniędzy.
- Można te pieniądze przeznaczyć na inne potrzeby, a jest ich naprawdę sporo - oznajmił pan Piotr.

Nie mniej jednak Dni Pruszcza są tradycją, a to jaki mają wygląd zależy od posiadanych przez miasto środków finansowych. Nie zmienia to faktu, że są one właściwie rozlokowane, a miasto zmienia się na lepsze poprzez rozwój i wprowadzanie udogodnień dla mieszkańców i z pewnością nie zrezygnowałoby z realizacji istotnego przedsięwzięcia kosztem festynu, który jednak odbyć się musi.


alt


Co zadziwiające, w tym roku nie odnotowano żadnych aktów agresji, a stadion nie zamienił się w miejski ring. Było wyjątkowo spokojnie – jednogłośnie twierdzą funkcjonariusze. Zgłoszona została jedynie kradzież torebki, ale i to mógł być fałszywy alarm, spowodowany nieświadomym pozostawieniem jej na ławce. Jest to kolejny dowód na to, że jubileuszowe Dni Pruszcza dały nadzieję na powrót do korzeni, ciekawe atrakcje, zespoły wysokiej ranki i wszystko w przyjaznej i spokojnej atmosferze.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież