Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
wtorek, 09 sierpnia 2022 16:21
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
Rasmus Jensen pozostanie zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk na
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

33 pomorskie projekty otrzymały wsparcie unijne

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 lipca 2012 16:40

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, marszałek Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Wiesław Byczkowski podpisali umowy na dofinansowanie pomorskich projektów dotyczących m.in.: termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, lokalnej infrastruktury turystycznej oraz ochrony zdrowia. Łączna wartość unijnego wsparcia wyniesie ponad 51 mln zł, a wartość wszystkich projektów przekracza sumę 88 mln zł.
Uroczyste spotkanie z beneficjantami odbyło się w poniedziałek, 2 lipca, w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy tegoż urzędu, na liście podmiotów, które otrzymały unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 znalazły się następujący beneficjenci: powiaty: lęborski, chojnicki, kościerski, pucki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku, bytowski, gminy: Borzytuchom, Bytów, Cedry Wielkie, Chmielno, Czersk, Dziemiany,  Gniewino, Karsin, Kępice,  Kościerzyna, Malbork, Pruszcz Gdański, Sierakowice, Skarszewy, Stare Pole, Starogard Gdański, Stary Dzierzgoń, Sztum, Żukowo, miasta: Ustka, Władysławowo, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, Sztumskie Centrum Kultury.


altNajwyższe dofinansowanie w kwocie 4,72 mln zł (o wartości inwestycji 6,6 mln zł) otrzymał projekt realizowany przez Szpital na gdańskiej Zaspie. Jego przedmiotem jest poprawa dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych w regionie poprzez utworzenie w placówce Centrum Rehabilitacji Leczniczej z oddziałem rehabilitacji neurologicznej.Niemal 4,3 mln zł dofinansowania (wartość całej inwestycji to blisko 6 mln zł) otrzymało Muzeum Narodowe w Gdańsku na rewaloryzację i adaptację pałacu w Waplewie Wielkim z przeznaczeniem na cele muzealne.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież