Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

20. Bursztynowe Targi AMBERIF 2013 - GALERIA

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 20 marca 2013 21:18

450 wystawców z 14 krajów – od Europy po Indie – zjechało do Gdańska na jubileuszowe 20. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF 2013. Impreza po raz pierwszy odbywa się w nowym Centrum Wystawienniczo‐Kongresowym AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11, i potrwa do 23 marca. Swoje bursztynowe przeróżne wyroby prezentują handlowcy z ponad 40 krajów.

GALERIA


Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wicemarszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, symbolicznie odbijając dzwonkowe szklanki. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz życzył wszystkim przybyłym na targi gościom udanego pobytu i udanych handlowych transakcji.


altNa AMBERIF 2013 prezentowane są: biżuteria z bursztynu bałtyckiego, biżuteria srebrna i złota zdobiona bursztynem, biżuteria z kamieniami jubilerskimi, perłami i diamentami. Dużym zainteresowaniem cieszy się corocznie Galeria Projektantów, gdzie swoje prace wystawiają artyści.


altTargi AMBERIF mają charakter branżowy. Adresowane są do właścicieli sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki ze wszystkich kontynentów, dzięki którym polska biżuteria trafia do klientów na całym świecie. Na targi przybywają również firmy turystyczne i marketingowe, które chcą z bursztynu uczynić przedmiot swojej oferty lub znak wizerunkowy. To doskonała okazja na nawiązanie kontaktów biznesowych, ale i prześledzenie światowych trendów.


altPrzypomnijmy, że w pierwszych targach AMBERIF uczestniczyło 49 wystawców. Obecnie ich liczba wzrosła niemal dziesięciokrotnie. Warto też przypomnieć, że AMBERIF to również marka, która promuje twórców i dzieła ich rąk. Od trzeciej edycji targów AMBERIF ogłaszany jest m.in. Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD 2013, adresowany do projektantów, artystów i rzemieślników. W tym roku zadanie konkursowe brzmiało - pierścionek. Napłynęły 152 prace, dzieła 110 autorów z 17 krajów. Jury, które zgromadziło międzynarodowe sławy, przyznało nagrodę główną, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, artystce z Polski – Bożenie Czarneckiej za projekt niezwykle przewrotny. Pierścionek powstał bowiem z karmelu, łudząco podobnego do bursztynu w kolorze i przejrzystości, w którym zatopione zostały drobiny bursztynu, co sprawia, że sam bursztyn staje się inkluzją. A na domiar wszystkiego, pierścionek można… zjeść. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej GALI BURSZTYNU I MODY AMBER LOOK TRENDS&STYLES 2013, która odbędzie się 22 marca o godz. 20 w Centrum Stoczni Gdańskiej. 


altCorocznie targom towarzyszy wiele imprez o charakterze edukacyjno-popularyzatorskim. Odbywa się m.in. cykl seminariów, a także wzornictwa i mody. Działa laboratorium bursztynu, w którym każdy klient targów nieodpłatnie może uzyskać nie tylko informację, ale i pozyskać wynik badania laboratoryjnego, potwierdzającego rodzaj zakupionego bursztynu. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich we współpracy z Wysoką Radą Diamentów z Antwerpii organizuje seminarium gemmologiczne.


W ramach targów, konsorcjum „Bursztyn. Skarb Polski” realizuje trzy projekty, goszcząc 9 dziennikarzy z Niemiec, Włoch, USA i Chin. organizując pokazy mody pn. Konsorcjum Bursztyn Skarb Polski, a także zapraszając około sto osób z tej branży na dwudniowe Międzynarodowe Sympozjum Badaczy Bursztynu pn. „Bursztyn. Złoża – kolekcje – rynek”. Partnerami tegoż sympozjum są: Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, akademie sztuk pięknych w Gdańsku i w Łodzi oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników.


alt


Prawie 7 milionów złotych przeznaczyło polskie Ministerstwo Gospodarki na promocję bursztynu. Projekt pn. „Bursztyn. Skarb Polski” rozpisano na lata 2012–2014. Realizowane są zakrojone na szeroką skalę projekty promocyjne, m.in. udział polskich firm w targach jubilerskich na świecie, wizyty dziennikarzy zagraniczny branży jubilerskiej w Polsce, kampania w mediach konsumenckich w Niemczech, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Chinach.


Na gdańskich targach AMBERIF 2013 z okazji dwudziestego jubileuszu wszyscy wystawcy zostali obdarzeni upominkiem w postaci białego wytrawnego wina o nazwie Venezja Giulia, produkcji włoskiej (zdjęcie powyżej i w galerii).


Targi AMBERIF 2013 czynne są w dniach 20–22 marca, godz. 10–18, a 23 marca, godz. 10–17.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież