Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Reklama
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zabrakło instynktu zabójcy - 0:2 "Atomówek" w finale

altPo dwóch meczach w Szczecinie PGE Atom Trefl przegrywa w finale Orlen Ligi z Chemikiem 0:2. W drugim meczu sopocianki przegrały 0:3 (22:25, 24:26, 17:25). Kolejny mecz, lub mecze, w ERGO Arena 28 kwietnia o godz. 18.00 i ewentualnie dzień później również o 18.00.

 

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:22, 26:24, 25:17)

Chemik Police: Werblińska 10, Montano 15, Anioł 10, Havelkova 16, Veljković 7, Wołosz 1, Zenik (libero) oraz Jagieło 1, Pena

PGE Atom Trefl Sopot: Balkestein 10, Efimienko 4, Radenković 2, Cooper 6, Kaczorowska 6, Zaroślińska 19, Durajczyk (libero) oraz Miros, Damaske, Łukasik 3

MVP Gajgał-Anioł

 

Nie mając odpowiedniej siły w ataku nie można wygrać meczu siatkówki. PGE Atom Trefl w ataku to przez bardzo długie fragmenty tylko Katarzyna Zaroślińska. Nieskuteczna jest Maret Balkestein-Grothues. Zupełnie bezradna jest Klaudia Kaczorowska, której skuteczności to kilkanaście procent, bliska wartości jednocyfrowej. W drugim meczu Kaczorowska atakowała 25 razy zdobywając 3 punkty. Holenderka dostała dwa razy mniej piłek (12), ale zdobyła dwa razy więcej punktów. Policzanki zdobywały punkty co drugim atakiem, a sopocianki co trzecim. W środę podopieczne Lorenzo Micellego wypadły lepiej niż we wtorek, ale po raz kolejny zabrakło im instynktu zabójcy i nie potrafiły wykorzystać swojej szansy.

 

Po wyrównanym początku pierwszego seta inicjatywę przejęły policzanki, które odskoczyły na 4 punkty (8:4, 9:5, 11:7, 13:9). Sopocianki zdołały zmniejszyć straty do dwóch punktów (11:13). Przy stanie 12:14 w pole zagrywki weszła Balkestein. Holenderka znakomicie spisała się w polu serwisowym. Policzanki miały olbrzymie problemy z przyjęciem i po trzech z rzędu asach "Atomówki" prowadziły 17:14. Niestety tak jak szybko sopocianki wypracowały sobie przewagę tak szybko ją roztrwoniły. Wystarczyło jedno ustawienie i był remis. Przy stanie 19:19 dwa bloki zaliczyła Veljković. Skuteczny atak Montano i as Jagieło dały Chemikowi trzy piłki setowe. Partię zakończył atak Montano.

 

Jak "Atomówki" nie wygrały drugiego seta to wiedzą tylko one. Sopocianki znakomicie zaczęły. Ponownie w głównej roli wystąpiła Balkestein w polu zagrywki. To przy serwisie Holenderki PGE Atom Trefl wyszedł na prowadzenie 6:1. Podopieczne trenera Micellego bardzo dobrze zagrywały i utrzymywały kilka punktów przewagi. Po ataku Cooper było 15:7. Po chwili Balkestein pomyliła się w zagrywce i Chemik zaczął gonić. Na drugą przerwę techniczną "Atomówki" zeszły prowadząc 16:11. Tak jak w pierwszym secie po drugiej przerwie technicznej policzanki błyskawicznie doprowadziły do wyrównania. Gra toczyła się punkt za punkt, ale po nieudanym ataku Montano sopocianki miały dwie piłki setowe. Kolejne akcje to popis Gajgał-Anioł, która najpierw dała wyrównanie, a po chwili setbola Chemikowi. Ostatni piłka to kolejny fatalny atak Kaczorowskiej i było 2:0 dla policzanek.

 

Trzeci set był podobny do drugiego, ale to policzanki od początku przeważały i pokazały jak nie pozwolić przeciwnikowi wrócić do gry. Chemik powiększał przewagę i bez większych problemów wygrał trzeciego seta.

 

Po dwóch meczach trudno wierzyć, że sopocianki są w stanie odwrócić losy rywalizacji. Oba mecze w Szczecinie pokazały, że "Atomówki" mają olbrzymie problemy w ataku, w którym Zaroślińska jest osamotniona, a środkowe prawie nie otrzymują piłek. 

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież