Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
czwartek, 28 września 2023 12:00
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
Krzysztof Kasprzak dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Żużlowcy przegrali z pogodą

altByły duże oczekiwania, a skończyło się na kilkudziesięciominutowym czekaniu i odwołaniu meczu Renault Zdunek Wybrzeże z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa. Sędzia Grzegorz Sokołowski uznał, że tor po opadach deszczu jest zbyt niebezpieczny i odwołał spotkanie.


Dla obu ekip spotkanie miało być sprawdzianem. Goście chcieli odbudować się po klęsce na inaugurację w Pile, a gdańszczanie potwierdzić, że będą należeć do czołówki NICE PLŻ.


Niesprzyjające prognozy już kilka dni przed meczem zagrażały jego rozegraniu. W sobotę i niedzielę w Gdańsku padało, ale niezbyt intensywnie. Na torze stadionu im. Zbigniewa Podleckiego nie było widać zbyt dużych kałuż. Gdy przed 13 zaczęło się przejaśniać i ustały opady wydawało się, że z opóźnieniem, ale zawody powinny się odbyć. Mimo, że przestało padać prace na torze były bardzo "nieśmiałe" - prowadziło je kilka osób ze szczotkami. Sędzia z komisarzem udali się na inspekcję toru. Po jej zakończeniu nie podjęto żadnych prac na torze. O 13.45 arbiter wraz z komisarzem i przedstawicielami obu drużyn ponownie udał się na inspekcję toru. Po krótkiej naradzie przed bramą wjazdową do parkingu kibice zostali poinformowani, że arbiter uznał, że nawierzchnia jest zbyt niebezpieczna i mecz zostaje odwołany.


Zastrzeżenia do decyzji arbitra mieli goście. To dziwna decyzja, ale decyzja nieodwołalna - stwierdził Michał Świącik, prezes Eko-Dir Włókniarza. - Sędzia ustala jak to ma wyglądać i wiadomo decyzja jest niepodważalna. Szkoda. Nasi zawodnicy byli gotowi. Moim zdaniem można było jeszcze trochę z decyzją o odwołaniu meczu poczekać.


Inaczej decyzję sędziego ocenił prezes gdańskiego klubu. Z perspektywy trybun tor wygląda zupełnie inaczej niż gdy się na nim jest - powiedział Tadeusz Zdunek. - Tor jest bardzo mocno nasączony wodą. To jest maź, a nie granit. Za wszelką cenę te zawody można byłoby przeprowadzić, ale czy warto narażać zdrowie zawodników. To jedna kwestia. Druga to rządziłby przypadek, a nie umiejętności zawodników. Nie byłoby widowiska. Dlaczego nie było prac gdy przestał padać deszcz? Nie mogliśmy ściągać mazi, bo musielibyśmy ściągać całą warstwę toru. Gdyby deszcz lunął i przestał to to byłby nasączony tylko powierzchniowo, ale on był bardzo mocno nasączony.


- Taką decyzję podjął arbiter, trzeba ją przyjąć. To wszystko - krótko ocenił Grzegorz Dzikowski, trener Renault Zdunek Wybrzeże.


Arbiter przez rzecznika prasowego klubu poinformował, że swoją decyzję uzasadnił przed kamerami telewizyjnymi i nie będzie więcej jej komentował dla innych mediów, bo nie ma tego w swoich obowiązkach.


Zdziwiony decyzją o przerwaniu meczu był Zenon Plech, który był w studio TVP i miał być ekspertem podczas relacji. - Dlaczego nie było rozmów z zawodnikami? - zastanawiał się były zawodnik Wybrzeża i Stali Gorzów, pięciokrotny indywidualny mistrz Polski. - Dlaczego decyzja zapadła bez próby toru? Można było puścić zawodników na próbne jazdy i zobaczyć jak będą jechać i dopiero wówczas podjąć decyzję. Kiedyś jeździło się w gorszych warunkach. Teraz jest sędzia, komisarz toru.


Obie drużyny do poniedziałku do godz. 13.00 mają czas na uzgodnienie nowego terminu. Jeśli nie dojdą do porozumienia termin wyznaczy żużlowa centrala.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież