Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Żużlowcy przegrali z pogodą

altByły duże oczekiwania, a skończyło się na kilkudziesięciominutowym czekaniu i odwołaniu meczu Renault Zdunek Wybrzeże z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa. Sędzia Grzegorz Sokołowski uznał, że tor po opadach deszczu jest zbyt niebezpieczny i odwołał spotkanie.


Dla obu ekip spotkanie miało być sprawdzianem. Goście chcieli odbudować się po klęsce na inaugurację w Pile, a gdańszczanie potwierdzić, że będą należeć do czołówki NICE PLŻ.


Niesprzyjające prognozy już kilka dni przed meczem zagrażały jego rozegraniu. W sobotę i niedzielę w Gdańsku padało, ale niezbyt intensywnie. Na torze stadionu im. Zbigniewa Podleckiego nie było widać zbyt dużych kałuż. Gdy przed 13 zaczęło się przejaśniać i ustały opady wydawało się, że z opóźnieniem, ale zawody powinny się odbyć. Mimo, że przestało padać prace na torze były bardzo "nieśmiałe" - prowadziło je kilka osób ze szczotkami. Sędzia z komisarzem udali się na inspekcję toru. Po jej zakończeniu nie podjęto żadnych prac na torze. O 13.45 arbiter wraz z komisarzem i przedstawicielami obu drużyn ponownie udał się na inspekcję toru. Po krótkiej naradzie przed bramą wjazdową do parkingu kibice zostali poinformowani, że arbiter uznał, że nawierzchnia jest zbyt niebezpieczna i mecz zostaje odwołany.


Zastrzeżenia do decyzji arbitra mieli goście. To dziwna decyzja, ale decyzja nieodwołalna - stwierdził Michał Świącik, prezes Eko-Dir Włókniarza. - Sędzia ustala jak to ma wyglądać i wiadomo decyzja jest niepodważalna. Szkoda. Nasi zawodnicy byli gotowi. Moim zdaniem można było jeszcze trochę z decyzją o odwołaniu meczu poczekać.


Inaczej decyzję sędziego ocenił prezes gdańskiego klubu. Z perspektywy trybun tor wygląda zupełnie inaczej niż gdy się na nim jest - powiedział Tadeusz Zdunek. - Tor jest bardzo mocno nasączony wodą. To jest maź, a nie granit. Za wszelką cenę te zawody można byłoby przeprowadzić, ale czy warto narażać zdrowie zawodników. To jedna kwestia. Druga to rządziłby przypadek, a nie umiejętności zawodników. Nie byłoby widowiska. Dlaczego nie było prac gdy przestał padać deszcz? Nie mogliśmy ściągać mazi, bo musielibyśmy ściągać całą warstwę toru. Gdyby deszcz lunął i przestał to to byłby nasączony tylko powierzchniowo, ale on był bardzo mocno nasączony.


- Taką decyzję podjął arbiter, trzeba ją przyjąć. To wszystko - krótko ocenił Grzegorz Dzikowski, trener Renault Zdunek Wybrzeże.


Arbiter przez rzecznika prasowego klubu poinformował, że swoją decyzję uzasadnił przed kamerami telewizyjnymi i nie będzie więcej jej komentował dla innych mediów, bo nie ma tego w swoich obowiązkach.


Zdziwiony decyzją o przerwaniu meczu był Zenon Plech, który był w studio TVP i miał być ekspertem podczas relacji. - Dlaczego nie było rozmów z zawodnikami? - zastanawiał się były zawodnik Wybrzeża i Stali Gorzów, pięciokrotny indywidualny mistrz Polski. - Dlaczego decyzja zapadła bez próby toru? Można było puścić zawodników na próbne jazdy i zobaczyć jak będą jechać i dopiero wówczas podjąć decyzję. Kiedyś jeździło się w gorszych warunkach. Teraz jest sędzia, komisarz toru.


Obie drużyny do poniedziałku do godz. 13.00 mają czas na uzgodnienie nowego terminu. Jeśli nie dojdą do porozumienia termin wyznaczy żużlowa centrala.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież