Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Srebrny medal juniorów SKT

Z srebrnym medalem chłopców wrócili reprezentanci Sopockiego Klubu Tenisowego z Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych na kortach Górnika Bytom.W mistrzostwach wystartowało po siedem drużyn w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Sopocki Klub Tenisowy wystawił drużyny w obu kategoriach. Juniorzy SKT wystąpili w składzie: Adrian Kowalski, Cezary Walkusz, Łukasz Zapała, Maciej Kaczmarczyk, Oliwier Szabo i Piotr Kowalski. Kapitanem i trenerem drużyny był Jarosław Zieliński. Drużyna juniorek grała w składzie: Agata Bieńkowska, Dorota Szczygielska, Paulina Jastrzębska, Katarzyna Kowalska. Kapitanem/trenerem był Zdzisław Pluwak.


Juniorzy SKT zostali rozstawieni z "1" dzięki czemu mieli wolny los w pierwszej rundzie i od razu znaleźli się w półfinałach. W walce o finał sopocianie zmierzyli się z SKT Centrum Bydgoszcz. Drużyna SKT wygrała półfinał 6:0. W trzech spotkaniach walka była zacięta, a zwycięzcę wyłaniał trzeci set. W finale przeciwnikiem sopockiej drużyny byli gospodarze, Górnik Bytom, którzy w półfinale pokonali 4:2 AZS Poznań. Sopocianie po zaciętej walce przegrali dwie pierwsze gry deblowe. W kilku gemach o wygranej decydowała jedna piłka. Sopocianie mieli jeszcze nadzieje na zdobycie złotego medalu, ale musieli wygrać gry singlowe. Spotkanie sopockiej rakiety "numer 1" Adriana Kowalskiego z Karolem Krawczyńskim  zaczęło się bardzo optymistycznie. Sopocianin niespodziewanie wygrał pierwszego seta 6:0. W drugim prowadził 2:1. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym dla sopockiej drużyny kierunku. Niestety bytomianin zaczął sprytnie grać slajsem i skróty i zamykał wszystko na siatce. Bytomianin wygrał seta 6:2. W tym momencie stało się jasne, że sopocianie nie zdobędą złota. Trzeciego seta Kowalski wygrał 6:1, ale to nie miało wpływu na wynik meczu. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, ale bytomianie mieli lepszy stosunek setów.


Juniorki SKT w pierwszym meczu spotkały się z gospodyniami i uległy bytomiankom 2:4. Sopocianki uległy również w meczu o szóste miejsce.
Jechaliśmy z nadziejami zdobycia dwóch medali - powiedział trener Jarosław Zieliński. - Niestety zdobyliśmy tylko jeden. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy zdobyć złoto w kategorii chłopców. Dziewczynki jechały z nadzieją na zdobycie medalu. Jest mały niedosyt, bo liczyliśmy na dwa medale. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Grała w nich cała krajowa czołówka.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież