Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie...

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 lutego 2024 17:22

Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Niewykluczone, że wkrótce sam będzie... przesłuchiwany w sprawie o przekroczenie uprawnień. Z dokumentu, który przygotował prok. Krzysztof  Prochowski z PO w Gdańsku wynika, że prezydent J. Karnowski mógł wydawać nielegalne polecenia służbowe podległym pracownikom. Dochodzenie w sprawie dziwnych praktyk głośnego samorządowca prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.


Sprawa dotyczy jednego z wątków awantury, którą w Sopocie wywołały władze gminy próbując przejąć korty Sopockiego Klubu Tenisowego. Po 7.letniej batalii sądowej stowarzyszenie SKT uzyskało wpis do księgi wieczystej jako ich użytkownik. W sentencji orzeczenia Sąd Okręgowy w Gdańsku wytknął administracji J. Karnowskiego uporczywe naruszanie zasad współżycia społecznego i niewykonywanie prawomocnych decyzji podjętych na rzecz SKT.
Istotą tego sporu była odmowa wydania przedstawicielom klubu dokumentów geodezyjnych niezbędnych do dokonania prawidłowego wpisu do rejestru.


W marcu 2018 prezydent upoważnił Barbarę Nikipirowicz, naczelnika wydziału geodezji w sopockim magistracie i panią Ewę Skibską, głównego specjalistę w wydziale, do niewydawania dokumentów z powiatowego zasobu geodezyjnego obejmujących... m.in. tereny sopockich kortów tenisowych, ale także mola i Placu Zdrojowego, Opery Leśnej, hipodromu, Łysej Góry. Polecenie to miało obowiązywać do czasu jego pisemnego odwołania, co nie nastąpiło.


W piśmie z początku marca 2018 do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego prok. Krzysztof Prochowski przychyla się do zarzutów władz SKT i wnosi o "wydanie postanowienia stwierdzającego dopuszczenie się przez J. Karnowskiego "przewlekłości ze stwierdzeniem, że nastąpiło ono z rażącym naruszeniem prawa w wykonaniu polecenia służbowego wydanego przez prezydenta Sopotu".


W drugim piśmie, też z marca 2018, do WINGiK, przedstawia kolejne ustalenia w sprawie wydanych przez J. Karnowskiego poleceń służbowych. Konkluduje, że w ocenie prokuratury osoby uprawnione - władze SKT - nadal nie mają dostępu do dokumentów, a w Urzędzie Miejskim w Sopocie nadal funkcjonuje zakaz udzielania informacji uprawnionym osobom. Prok. Prochowski informuje, że upoważnienia wydane pracownikom jako polecenia służbowe J. Karnowskiego "pozbawione są podstawy prawnej i skutkują bezprawnym odmawianiem wydania stosownej dokumentacji uprawnionej osobie".


Pozostaje tajemnicą prok. Agnieszki Komarnickiej-Drużbycz, prowadzącej różne wątki sprawy SKT, dlaczego ocena dokonana przez prokuratora Wydziału VI PO w Gdańsku w korespondencji urzędowej z WINGiK nie została wykorzystana w dochodzeniu. Dokument zauważono dopiero w śledztwie prowadzonym w Bydgoszczy w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień przez Jacka Karnowskiego. Czyli sytuacją, którą prok. Krzysztof Prochowski starannie opisał...

Sejmowy śledczy z Sopotu ma szansę wkrótce na zmianę togi z czerwonej na zieloną?
(gg, set)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież