Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie...

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 lutego 2024 17:22

Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Niewykluczone, że wkrótce sam będzie... przesłuchiwany w sprawie o przekroczenie uprawnień. Z dokumentu, który przygotował prok. Krzysztof  Prochowski z PO w Gdańsku wynika, że prezydent J. Karnowski mógł wydawać nielegalne polecenia służbowe podległym pracownikom. Dochodzenie w sprawie dziwnych praktyk głośnego samorządowca prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.


Sprawa dotyczy jednego z wątków awantury, którą w Sopocie wywołały władze gminy próbując przejąć korty Sopockiego Klubu Tenisowego. Po 7.letniej batalii sądowej stowarzyszenie SKT uzyskało wpis do księgi wieczystej jako ich użytkownik. W sentencji orzeczenia Sąd Okręgowy w Gdańsku wytknął administracji J. Karnowskiego uporczywe naruszanie zasad współżycia społecznego i niewykonywanie prawomocnych decyzji podjętych na rzecz SKT.
Istotą tego sporu była odmowa wydania przedstawicielom klubu dokumentów geodezyjnych niezbędnych do dokonania prawidłowego wpisu do rejestru.


W marcu 2018 prezydent upoważnił Barbarę Nikipirowicz, naczelnika wydziału geodezji w sopockim magistracie i panią Ewę Skibską, głównego specjalistę w wydziale, do niewydawania dokumentów z powiatowego zasobu geodezyjnego obejmujących... m.in. tereny sopockich kortów tenisowych, ale także mola i Placu Zdrojowego, Opery Leśnej, hipodromu, Łysej Góry. Polecenie to miało obowiązywać do czasu jego pisemnego odwołania, co nie nastąpiło.


W piśmie z początku marca 2018 do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego prok. Krzysztof Prochowski przychyla się do zarzutów władz SKT i wnosi o "wydanie postanowienia stwierdzającego dopuszczenie się przez J. Karnowskiego "przewlekłości ze stwierdzeniem, że nastąpiło ono z rażącym naruszeniem prawa w wykonaniu polecenia służbowego wydanego przez prezydenta Sopotu".


W drugim piśmie, też z marca 2018, do WINGiK, przedstawia kolejne ustalenia w sprawie wydanych przez J. Karnowskiego poleceń służbowych. Konkluduje, że w ocenie prokuratury osoby uprawnione - władze SKT - nadal nie mają dostępu do dokumentów, a w Urzędzie Miejskim w Sopocie nadal funkcjonuje zakaz udzielania informacji uprawnionym osobom. Prok. Prochowski informuje, że upoważnienia wydane pracownikom jako polecenia służbowe J. Karnowskiego "pozbawione są podstawy prawnej i skutkują bezprawnym odmawianiem wydania stosownej dokumentacji uprawnionej osobie".


Pozostaje tajemnicą prok. Agnieszki Komarnickiej-Drużbycz, prowadzącej różne wątki sprawy SKT, dlaczego ocena dokonana przez prokuratora Wydziału VI PO w Gdańsku w korespondencji urzędowej z WINGiK nie została wykorzystana w dochodzeniu. Dokument zauważono dopiero w śledztwie prowadzonym w Bydgoszczy w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień przez Jacka Karnowskiego. Czyli sytuacją, którą prok. Krzysztof Prochowski starannie opisał...

Sejmowy śledczy z Sopotu ma szansę wkrótce na zmianę togi z czerwonej na zieloną?
(gg, set)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież