Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere... "Jesień w ogrodzie" po raz 10. » Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk w dniach 11-12 września zorganizował jubileuszową 10. edycja kiermasz... Kacper Płażyński: Drogi „rozchodniaczek” z Francuzami w SNG » Z posłem PiS Kacprem Płażyńskim, gdańskim radnym 2018-19, kandydatem na prezydenta Miasta Gdańska w ... 99. rocznica powstania KS Gedania » 15 września przypada rocznica powstania KS Gedania. Obchody 99. rocznicy rozpoczęły się mszą świętą ... Historia musi odczytywać znaki czasu » 13 września 2021 r. prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki poinformował o utworzeniu w... Uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu 1945 rok... » Oblackie Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Instytut Pam... Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów » Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od francuskiej spółki i przejąć pełną ko... W tygodniku „Sieci”: Dlaczego TVN nadaje jak Łukaszenka? » W najnowszym numerze „Sieci”: Dlaczego białoruskie media i TVN zadziwiająco współbrzmią w pokazywany... Marek Biernacki: „Nie tędy droga” » Z Markiem Biernackim, w latach 80 w Ruchu Młodej Polski, ministrem spraw wewnętrznych i administracj... Gedania - życie pod terrorem » Nie ma opowieści o Polakach w Gdańsku bez Gedanii.Na pamięć miejsca składa się topografia i struktur...
Reklama
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
wtorek, 14 września 2021 12:15
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, odwiedził siedzibę klubu Energa
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
sobota, 18 września 2021 20:13
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
Trener Tomasz Kaczmarek odniósł pierwsze zwycięstwo jako trener

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
poniedziałek, 06 września 2021 15:13
Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
Pierwsza wystawy „Gdańsk przez pryzmat” odbyła się w grudniu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Maria Andrejczyk: Można życzyć tylko zdrowia, resztę zrobię sama

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 24 lipca 2021 09:28

altRozmowa z Marią Andrejczyk, lekkoatletką, uczestniczką igrzysk olimpijskich w Tokio w konkursie rzutu oszczepem


- Czujesz już klimat igrzysk?
Maria Andrejczyk: Moja głowa bardzo często wędruje w kierunku Japonii. Przede mną jeszcze trochę pracy do wykonania, a czasu coraz mniej. Wiem, że przez parę lat wykonałam bardzo dobrą pracę. Mało jest do poprawienia. Teraz wszystko jest w rękach losu.


- Przełożenie igrzysk z 2020 roku na 2021 utrudniło ci przygotowania?
Maria Andrejczyk: W moim wypadku przełożenie igrzysk nie sprawiło żadnego problemu w przygotowaniach. W ubiegłym roku miałam bardzo poważną kontuzję stawu skokowego, która zakończyła się zabiegiem. Mimo to udało mi się wystartować i miałam całkiem fajny sezon. Przełożenie igrzysk wyszło mi na plus. Bardzo zyskałam w minionym roku. Na pewno nie zmarnowałam tego czasu, który był "wolny". Ciężko pracowałam. To teraz powoli zaczyna mi procentować. W moim wypadku pandemia i przełożenie igrzysk wyszło na plus.


- Wracasz jeszcze do igrzysk w Rio i najgorszej dla sportowca czwartej pozycji?
Maria Andrejczyk: Przede wszystkim to było bardzo fajne doświadczenie. Jeśli chodzi o same igrzyska w Rio de Janeiro to wspominam je z uśmiechem na twarzy. Bardzo fajny czas, bardzo fajne chwile, podczas których wiele się nauczyłam, zdobyłam wiele doświadczenia. Cieszę się, że jadę na swoje drugie igrzyska.


- Igrzyska w Tokio będą inne od wszystkich. Zabraknie kibiców. To chyba trochę zabija klimat tego sportowego święta...
Maria Andrejczyk: Jak najbardziej. Bez kibiców nic nie jest tak wspaniałe. Niestety wszyscy musimy sobie z tym jakoś poradzić, jakoś trzeba to przetrwać. W Polsce mamy już bardzo fajne zawody na których są kibice. Wiem, że w Japonii na pewno nie będę sama. Przy mnie i w moich myślach będzie wielu Polaków, i mimo wszystko będzie mnie niosła ta siła.

alt


- Oczekiwania wobec twojego startu są bardzo duże, zwłaszcza po uzyskaniu trzeciego wyniku w historii...
Maria Andrejczyk: Mam nadzieję, że trochę je zgasiłam po mistrzostwach Polski. Nie ukrywam, że sytuacja w tym momencie jest komfortowa. Do tej pory byłam rozliczana tylko z jednego życiowego rzutu, gdzie nawet na treningach rzucałam 6 metrów bliżej. To są naprawdę bardzo duże odległości. Teraz skupiam się na końcówce rehabilitacji barku i na kolejnych startach. To czy ktoś będzie mi wieszać medal na szyi, czy ktoś będzie miał większe, czy mniejsze nadzieje wobec mojej osoby - ok, z tym trzeba się liczyć.


- W ciężkiej sytuacji wywołanej pandemią przynależność do Grupy Sportowej ORLEN chyba bardzo pomogła w przygotowaniach olimpijskich?
Maria Andrejczyk: Zdecydowanie. Tutaj należą się ogromne ukłony w stronę PKN ORLEN. Nie zostawili nas ani na chwilę. W swojej karierze miałam wiele perypetii zdrowotnych. Od momentu wkroczenia w wiek seniorski co roku mam jakąś kontuzję. ORLEN nie zostawił mnie ani na chwilę. Od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro bez względu czy mi idzie, czy mi nie idzie ORLEN mnie wspiera i jestem niesamowicie wdzięczna za to co dla mnie robi. Naprawdę ogromne, ogromne "Dziękuję" dla PKN ORLEN.


- Czego należy życzyć oszczepniczce podczas igrzysk w Tokio?
Maria Andrejczyk: Zdrowia (śmiech). Tylko i wyłącznie zdrowia. Resztę sama zrobię.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Maria Andrejczyk - polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), na których zajęła 4. miejsce. Medalistka mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Rekordzistka Polski seniorek – 71,40 m – 3. wynik w historii światowej lekkoatletyki


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież