Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Maria Andrejczyk: Można życzyć tylko zdrowia, resztę zrobię sama

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 24 lipca 2021 09:28

altRozmowa z Marią Andrejczyk, lekkoatletką, uczestniczką igrzysk olimpijskich w Tokio w konkursie rzutu oszczepem


- Czujesz już klimat igrzysk?
Maria Andrejczyk: Moja głowa bardzo często wędruje w kierunku Japonii. Przede mną jeszcze trochę pracy do wykonania, a czasu coraz mniej. Wiem, że przez parę lat wykonałam bardzo dobrą pracę. Mało jest do poprawienia. Teraz wszystko jest w rękach losu.


- Przełożenie igrzysk z 2020 roku na 2021 utrudniło ci przygotowania?
Maria Andrejczyk: W moim wypadku przełożenie igrzysk nie sprawiło żadnego problemu w przygotowaniach. W ubiegłym roku miałam bardzo poważną kontuzję stawu skokowego, która zakończyła się zabiegiem. Mimo to udało mi się wystartować i miałam całkiem fajny sezon. Przełożenie igrzysk wyszło mi na plus. Bardzo zyskałam w minionym roku. Na pewno nie zmarnowałam tego czasu, który był "wolny". Ciężko pracowałam. To teraz powoli zaczyna mi procentować. W moim wypadku pandemia i przełożenie igrzysk wyszło na plus.


- Wracasz jeszcze do igrzysk w Rio i najgorszej dla sportowca czwartej pozycji?
Maria Andrejczyk: Przede wszystkim to było bardzo fajne doświadczenie. Jeśli chodzi o same igrzyska w Rio de Janeiro to wspominam je z uśmiechem na twarzy. Bardzo fajny czas, bardzo fajne chwile, podczas których wiele się nauczyłam, zdobyłam wiele doświadczenia. Cieszę się, że jadę na swoje drugie igrzyska.


- Igrzyska w Tokio będą inne od wszystkich. Zabraknie kibiców. To chyba trochę zabija klimat tego sportowego święta...
Maria Andrejczyk: Jak najbardziej. Bez kibiców nic nie jest tak wspaniałe. Niestety wszyscy musimy sobie z tym jakoś poradzić, jakoś trzeba to przetrwać. W Polsce mamy już bardzo fajne zawody na których są kibice. Wiem, że w Japonii na pewno nie będę sama. Przy mnie i w moich myślach będzie wielu Polaków, i mimo wszystko będzie mnie niosła ta siła.

alt


- Oczekiwania wobec twojego startu są bardzo duże, zwłaszcza po uzyskaniu trzeciego wyniku w historii...
Maria Andrejczyk: Mam nadzieję, że trochę je zgasiłam po mistrzostwach Polski. Nie ukrywam, że sytuacja w tym momencie jest komfortowa. Do tej pory byłam rozliczana tylko z jednego życiowego rzutu, gdzie nawet na treningach rzucałam 6 metrów bliżej. To są naprawdę bardzo duże odległości. Teraz skupiam się na końcówce rehabilitacji barku i na kolejnych startach. To czy ktoś będzie mi wieszać medal na szyi, czy ktoś będzie miał większe, czy mniejsze nadzieje wobec mojej osoby - ok, z tym trzeba się liczyć.


- W ciężkiej sytuacji wywołanej pandemią przynależność do Grupy Sportowej ORLEN chyba bardzo pomogła w przygotowaniach olimpijskich?
Maria Andrejczyk: Zdecydowanie. Tutaj należą się ogromne ukłony w stronę PKN ORLEN. Nie zostawili nas ani na chwilę. W swojej karierze miałam wiele perypetii zdrowotnych. Od momentu wkroczenia w wiek seniorski co roku mam jakąś kontuzję. ORLEN nie zostawił mnie ani na chwilę. Od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro bez względu czy mi idzie, czy mi nie idzie ORLEN mnie wspiera i jestem niesamowicie wdzięczna za to co dla mnie robi. Naprawdę ogromne, ogromne "Dziękuję" dla PKN ORLEN.


- Czego należy życzyć oszczepniczce podczas igrzysk w Tokio?
Maria Andrejczyk: Zdrowia (śmiech). Tylko i wyłącznie zdrowia. Resztę sama zrobię.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Maria Andrejczyk - polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), na których zajęła 4. miejsce. Medalistka mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych oraz ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Rekordzistka Polski seniorek – 71,40 m – 3. wynik w historii światowej lekkoatletyki


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież