Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere... "Jesień w ogrodzie" po raz 10. » Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk w dniach 11-12 września zorganizował jubileuszową 10. edycja kiermasz... Kacper Płażyński: Drogi „rozchodniaczek” z Francuzami w SNG » Z posłem PiS Kacprem Płażyńskim, gdańskim radnym 2018-19, kandydatem na prezydenta Miasta Gdańska w ... 99. rocznica powstania KS Gedania » 15 września przypada rocznica powstania KS Gedania. Obchody 99. rocznicy rozpoczęły się mszą świętą ... Historia musi odczytywać znaki czasu » 13 września 2021 r. prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki poinformował o utworzeniu w... Uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu 1945 rok... » Oblackie Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Instytut Pam... Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów » Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od francuskiej spółki i przejąć pełną ko... W tygodniku „Sieci”: Dlaczego TVN nadaje jak Łukaszenka? » W najnowszym numerze „Sieci”: Dlaczego białoruskie media i TVN zadziwiająco współbrzmią w pokazywany... Marek Biernacki: „Nie tędy droga” » Z Markiem Biernackim, w latach 80 w Ruchu Młodej Polski, ministrem spraw wewnętrznych i administracj... Gedania - życie pod terrorem » Nie ma opowieści o Polakach w Gdańsku bez Gedanii.Na pamięć miejsca składa się topografia i struktur...
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
wtorek, 14 września 2021 12:15
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, odwiedził siedzibę klubu Energa
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
sobota, 18 września 2021 20:13
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
Trener Tomasz Kaczmarek odniósł pierwsze zwycięstwo jako trener

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
poniedziałek, 06 września 2021 15:13
Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
Pierwsza wystawy „Gdańsk przez pryzmat” odbyła się w grudniu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marcin Nowak: Liczę na 15 medali dla Polski

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 24 lipca 2021 08:54

altRozmowa z Marcinem Nowakiem, szefem Polskiej Misji Olimpijskiej Tokio 2020


- Jest pan usatysfakcjonowany składem kadry olimpijskiej? Czy pana zdaniem mogłoby być naszych reprezentantów na igrzyskach w Tokio więcej?
Marcin Nowak: Będzie kilka osób mniej niż w naszej kadrze na poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro. Wierzymy, że ten skład będzie mocnym składem i będzie mógł powalczyć o trochę więcej medali niż zdobywaliśmy na poprzednich igrzyskach.


- Igrzyska w Tokio to wyzwanie dla organizatorów i komitetów olimpijskich, ale też dla sportowców, którzy szykowali formę na ubiegły rok, a po odwołaniu i przeniesieniu igrzysk musieli ponownie przygotowywać szczyt formy na nowy termin igrzysk. Czy to mogło mieć wpływ na to, że niektórych zawodników nie ma w kadrze olimpijskiej?
Marcin Nowak: Wielki wpływ. Cały światowy sport odczuł ten rok. Oczywiście sportowców można podzielić na dwie grupy. To ci, którzy ten czas przełożenia terminu igrzysk wykorzystali na wyleczenie swoich kontuzji, wyleczenie swoich urazów. Takie przykłady mamy w naszej kadrze. Na przykład Anita Włodarczyk, która z tygodnia na tydzień rzuca coraz dalej, a rok temu pewnie byłoby to trudne. Jest grupa sportowców, którym ten rok nie do końca się przysłużył. Doskonale wiemy, że dla sportowca, zwłaszcza w zaawansowanym sportowo wieku, rok to jest ogrom czasu. Wiele kontuzji, wiele wyrzeczeń, często cierpienia i bólu. Tak na całym świecie się działo. Te igrzyska na pewno będą igrzyskami innymi, na pewno lekko dziwnymi. Na pewno do końca będzie im towarzyszyć niepewność z formą sportową, bo niestety sportowcy na całym świecie nie mieli równych warunków jeśli chodzi o przygotowania. My jako Polacy jesteśmy w tej uprzywilejowanej sytuacji, że w większości przypadków nasi sportowcy w 2021 roku mogli bez przeszkód realizować szkolenie w Europie i na świecie. W Polsce wszystkie COS-y działały dla kadr olimpijskich bez zakłóceń. Na świecie tego komfortu nie wszyscy mogli zaznać.

alt


- Według jednej z prognoz reprezentanci Polski mogą wywalczyć około 15 medali. Czy pana zdaniem to realna liczba medali do zdobycia? W ostatnich kilku igrzyskach zdobywaliśmy 10-11 medali.
Marcin Nowak: Liczymy, że wreszcie uda nam się z tej stagnacji 10-11 medalowej wyjść. Podtrzymuję moje nadzieje na 15 medali.


- Pandemia spowodowała przełożenie igrzysk i utrudniła sportowcom przygotowania do tej imprezy. W tej sytuacji należy tym bardziej docenić wsparcie na jakie mogli liczyć nasi olimpijczycy i Polski Komitet Olimpijski od PKN ORLEN.
Marcin Nowak: Polski Komitet Olimpijski ma to szczęście, że partnerzy i sponsorzy naszego ruchu olimpijskiego od początku pandemii solidarnie podkreślali, że są z nami, będą z nami bez względu na to co się będzie działo. Są z nami na dobre i na złe. Przeżyliśmy bardzo trudny rok. Nie wycofał się żaden ze sponsorów. Rozpoczął to PKN ORLEN. Pan Prezes Daniel Obajtek podkreślał wielokrotnie, że wsparcie Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest dla niego i dla całego Koncernu bardzo ważne, jeśli chodzi o sponsoring sportowy. Troska o to, aby polscy sportowcy, olimpijczycy, mieli komfort przygotowań, a na samych igrzyskach mogli godnie reprezentować Polskę to był priorytet dla PKN ORLEN. To pokazuje jak firma doskonale współpracuje z ruchem olimpijskim. Za to dziękujemy. Sport jest tak kochany na całym świecie, bo potrafi jednoczyć w ciężkich chwilach i jednoczyć nie tylko samych sportowców, ale ludzi z każdej dziedziny życia.

Rozmawiał
Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież