Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere... "Jesień w ogrodzie" po raz 10. » Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk w dniach 11-12 września zorganizował jubileuszową 10. edycja kiermasz... Kacper Płażyński: Drogi „rozchodniaczek” z Francuzami w SNG » Z posłem PiS Kacprem Płażyńskim, gdańskim radnym 2018-19, kandydatem na prezydenta Miasta Gdańska w ... 99. rocznica powstania KS Gedania » 15 września przypada rocznica powstania KS Gedania. Obchody 99. rocznicy rozpoczęły się mszą świętą ... Historia musi odczytywać znaki czasu » 13 września 2021 r. prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki poinformował o utworzeniu w... Uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu 1945 rok... » Oblackie Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Instytut Pam... Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów » Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od francuskiej spółki i przejąć pełną ko... W tygodniku „Sieci”: Dlaczego TVN nadaje jak Łukaszenka? » W najnowszym numerze „Sieci”: Dlaczego białoruskie media i TVN zadziwiająco współbrzmią w pokazywany... Marek Biernacki: „Nie tędy droga” » Z Markiem Biernackim, w latach 80 w Ruchu Młodej Polski, ministrem spraw wewnętrznych i administracj... Gedania - życie pod terrorem » Nie ma opowieści o Polakach w Gdańsku bez Gedanii.Na pamięć miejsca składa się topografia i struktur...
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
wtorek, 14 września 2021 12:15
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, odwiedził siedzibę klubu Energa
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
sobota, 18 września 2021 20:13
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
Trener Tomasz Kaczmarek odniósł pierwsze zwycięstwo jako trener

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
poniedziałek, 06 września 2021 15:13
Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
Pierwsza wystawy „Gdańsk przez pryzmat” odbyła się w grudniu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Złoty rzut Fajdka?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 24 lipca 2021 09:34

altRozmowa z Pawłem Fajdkiem, lekkoatletą, uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Tokio w konkursie rzutu młotem


- Paweł, występy na poprzednich igrzyskach motywują cię przed startem w Tokio czy zapominasz o nich (Paweł Fajdek w Londynie i Rio de Janeiro odpadał w kwalifikacjach - dop. TŁ)?
Paweł Fajdek: To już nie ma znaczenia, to było dawno.


- Dobrze byłoby gdyby w twoim wypadku przysłowie "Do trzech razy sztuka" się sprawdziło.
Paweł Fajdek: Oczywiście. Myślę, że w Tokio będziemy mieli dobry przykład na prawdziwość tego przysłowia.


- To będą twoje trzecie igrzyska można więc powiedzieć, że jesteś weteranem olimpijskim. Czujesz jakiś stres przed startem?
Paweł Fajdek: Wszystko odbywa się w momencie wyjścia na stadion. Wcześniej możemy mieć jakieś wyobrażenia jak będzie wyglądała rywalizacja. Ważne, żeby sobie poradzić w danej chwili z tym, co na nas spłynie. Zobaczymy. Nie wiemy jaka będzie pogoda. Może padać, może świecić słońce. Może będzie pięciu kibiców, może będzie tysiąc kibiców. Nie zwracam nas to uwagi. Staram się dobrze przygotować formę na ten start i tylko to mnie interesuje.

alt


- Czy to, że nie będzie kibiców ma dla ciebie jakieś znaczenie? Doping pomagał ci, dodatkowo motywował czy nie miał żadnego wpływu?
Paweł Fajdek: Dla mnie nie ma żadnego znaczenia obecność kibiców podczas startu w igrzyskach olimpijskich. Sytuacja jest jaka jest. Nie mamy na nią wpływu.


- Przełożenie igrzysk o rok miało wpływ na twoje przygotowania?
Paweł Fajdek: Przełożenie igrzysk w niczym mi nie przeszkodziło. Jest nawet lepiej. Miałem czas żeby odpocząć, zregenerować się, wyleczyć kontuzje. Teraz o wiele przyjemniej się trenowało po tej przerwie.


- W tym trudnym okresie wywołanym przez pandemię wsparcie PKN ORLEN pozwoliło tobie i innym polskim zawodnikom skupić się tylko na przygotowania.
Paweł Fajdek: Oczywiście. Zapewnienie wsparcia finansowego jest niesamowicie ważne. Nie musieliśmy myśleć o tym, z czym zmierzyło się wiele osób. Pamiętajmy, że wszystko zostało zamknięte. Koronawirus zrujnował wiele firm, zakładów pracy. Ludzie mieli i mają olbrzymie problemy. Tym bardziej musimy docenić to co zrobił dla nas PKN ORLEN i odwdzięczyć się medalami. Sport bez wsparcia by nie istniał.


- Czego należy życzyć ci w Tokio?
Paweł Fajdek: Zdrowia. Tylko zdrowia.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Paweł Fajdek – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Mistrz Świata z 2013, 2015, 2017 i 2019 roku, złoty (2016) i dwukrotnie srebrny (2014, 2018) medalista mistrzostw Europy. Pięciokrotnie wygrywał klasyfikację IAAF Hammer Throw Challenge (2013, 2015, 2016, 2017, 2019). Jest też czterokrotnym mistrzem Uniwersjady (2011, 2013, 2015, 2017), złotym medalistą Igrzysk frankofońskich (2013) i młodzieżowym mistrzem Europy (2011). Uczestnik igrzysk olimpijskich 2012 w Londynie oraz igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież