3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Żużlowe znaki zapytania

altGdańscy żużlowcy 11 września rozegrali ostatni mecz ligowy. Przed sezonem 2017 na razie więcej niewiadomych. Kto poprowadzi gdańszczan w przyszłym sezonie, w jakim pojadą składzie? Na odpowiedzi na te pytania przyjedzie nam jeszcze poczekać.


Sezon 2016 w Gdańsku zakończył się rozczarowaniem. Trudno żeby było inaczej jeśli drużyna miała walczyć o finał NICE PLŻ, a skończyła sezon na 6 miejscu. Przed sezonem 2017 w zespole zajdą spore zmiany.


Już w trakcie sezonu do dyspozycji zarządu oddał się trener Grzegorz Dzikowski, który po ostatnim meczu potwierdził, że nie będzie prowadził gdańskiej drużyny. Początkowo wydawało się, że jego następcą będzie Piotr Baron, rodzinnie powiązany z prezesem Tadeuszem Zdunkiem, ale wybrał ofertę Unii Leszno. Kolejnym kandydatem był Rafał Dobrucki. Odbyły się rozmowy była wola współpracy, ale przeszkodą może być chęć dalszej pracy Dobruckiego z kadrą juniorów, a prezes Zdunek chce trenera, który będzie na miejscu w Gdańsku.


Kibiców najbardziej interesuje w jakim składzie pojadą gdańszczanie. Na pewno nowy trener będzie miał jakąś koncepcję zespołu. Na razie nie ma szkoleniowca więc można pospekulować.


Z zawodników drużyny z minionego sezonu największe szanse na angaż wydają się mieć Oskar Fajfer i Anders Thomsen, którzy mogą być opcją na kilka lat. "Oski" był liderem drużyny i zatrzymanie go powinno być jednym z pierwszych zadań. Thomsen "odpalił" dopiero w końcówce, ale jeśli będzie jechał tak jak w ostatnich meczach to może być solidnym zawodnikiem. Szanse ma Linus Sundstroem, chociaż w drugiej części sezonu jechał trochę słabiej niż w pierwszych meczach. Nie wiadomo co dalej z Renatem Gafurowem, Eduardem Krcmarem i Kamil Brzozowskim. Gdańszczanie za rok mają walczyć o awans i dla tych trzech zawodników może zabraknąć miejsce w kadrze zespołu. Szczególnie brak Gafurowa będzie zauważalny. To zawodnik, który przez ostatnich 9 lat jeździł w Gdańsku. W sporcie jednak nie ma sentymentów i być może Renata nie zobaczymy w barwach Wybrzeża.


Przy nazwiskach zawodników, którzy mogli by wzmocnić Wybrzeże można popuścić wodze fantazji. W mediach pojawiają się nazwiska Rune Holty, Edwarda Mazura, Zbigniewa Sucheckiego, Daweya Watta, Patryka Dolnego, Adriana Cyfera, Jacoba Thorsella, Andrieja Kudriaszowa. To zawodnicy w większości solidni na pierwszą ligę. Czy jednak warto angażować Holtę lub Watta, którzy do najmłodszych już nie należą? Holta poza tym uchodzi za zawodnika dość drogiego.


Kim powinien zainteresować się gdański klub? Krystian Pieszczek, Tobiasz Musielak, Kacper Gomólski. To trzej zawodnicy na których warto zwrócić uwagę, chociaż nie da się ukryć, że sprowadzenie któregoś z nich nie będzie łatwe. Pieszczek z pewnością byłby najbardziej atrakcyjną opcją. Wychowanek gdańskiego klubu. "Krycha" skończył wiek juniora i starty w Wybrzeżu byłyby dla niego dobrą opcją, bo byłby jednym z liderów drużyny i przy dobrej jeździe miałby zagwarantowane regularne starty. Pieszczka łączy się z Grudziądzem, ale po podpisaniu umów z Tomaszem Gollobem i Rafałem Okoniewskim byłby tam szóstym seniorem i nie miałby gwarancji regularnych występów. Przykład Oskara Fajfera pokazuje, że pierwszy rok startów dobrze spędzić w klubie, w którym jest okazja do regularnych startów.


Tobiasz Musielak to kolejny młody, przyszłościowy zawodnik. Przy tej kandydaturze dużo zależy od tego jak rozwinie się sytuacja w Unii Leszno. Musielak jest również łączony z Częstochową. Z Włókniarzem wiąże się również Kacpra Gomólskiego. "Ginger" w Toruniu najczęściej był pierwszym zawodnikiem do zmiany i teraz z pewnością szuka klubu, w którym będzie miał regularne starty. Jak widać atutem Wybrzeża może być możliwość regularnych występów. Jeśli udałoby się zatrzymać Fajfera i Thomsena oraz pozyskać jednego, a przy dużym szczęściu dwóch z wymienianych przez nas zawodników mogłaby powstać ciekawa drużyna. Byłby to młody skład, z perspektywicznymi zawodnikami, którzy w dalszym ciągu się rozwijają.
W dużej mierze to jaką drużynę zobaczymy na torze zależy od finansów. Rozpoczęły się rozmowy z Grupą Lotos. Paliwowy potentat jest gotowy na długoterminową współpracę co zapewniłoby klubowi bardzo solidne podstawy. Byłby to również dodatkowy atut w rozmowach z zawodnikami, którzy mieliby pewność o stabilnym zapleczu finansowym klubu.


Medialnych spekulacji będzie dużo. Niewykluczone, że niektóre rozmowy już się zakończyły, a ich efekty zostaną ogłoszone kiedy oficjalnie rozpocznie się okienko transferowe. Pozostaje więc czekać do 1 listopada. Okres transferowy zakończy się 14 listopada.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież