Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czesław Michniewicz z Dohy dla GG: Słodko gorzko...

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 grudnia 2022 08:41

Kilka godzin po meczu Polska - Argentyna (0:2) na mistrzostwach świata w Katarze "Gazeta Gdańska" połączyła się telefonicznie z Czesławem Michniewiczem, trenerem reprezentacji Polski.


- Radość czy smutek?
Czesław Michniewicz: Ani jedno ani drugie.  Im więcej czasu po meczu tym większy czujemy żal. Zabrakło odwagi i wiry we własne siły. Argentyna nie zagrała wielkiego meczu, grali przewidywalnie i jednostajnie. Nasi chłopcy grali nerwowo i ze zbyt dużym respektem do rywala. Trudno formowaliśmy grę, wymianę piłki. Zbyt dużo niedokładności i nonszalancji. Bramkowe sytuacje rywali powstawały po własnych błędach i niedokładnych podaniach. W takich warunkach trudno było zagrozić drużynie, która zaliczana jest do grona faworytów. Po czasie jest dużo żalu i równie dużo radości. Suma sumarum po 36 latach awansowaliśmy do 1/8 finału MŚ.

alt


- Gramy z Francją, a jeszcze do przerwy mogła być Australia i chyba ćwierćfinał MŚ?
Czesław Michniewicz: Nie koniecznie. Gralibyśmy wówczas jako faworyci, a wtedy różnie bywa z naszą mentalnością. Mecz z Trójkolorowymi z góry stawia nas w roli ofiary. Wówczas z kolei, także różnie bywało... Ten mecz musi być inny w naszym wykonaniu. Musimy obudzić w sobie odwagę, tego czego zabrakło w meczu z Argentyną. Jestem gotowy do korekt w składzie. Muszę postawić na fantazję i szybkość. Z tak zachowawczą grą jak ostatnio możemy ponieść dotkliwą porażkę. Francuzi są groźniejsi ofensywnie niż Argentyńczycy. Jeśli drużyna chce tworzyć swoją historię musi przebijać sufity. Wstąpiliśmy w drabinkę z Francją, Anglią i Brazylią i to jest zarówno przerażające jak i piękne. Tylko wielka wiara we własne możliwości i niesamowita odwaga może dać nam raj i wieczną chwałę. Narażam się na miano "oszołoma", ale tylko tacy mogą łamać bariery.


- Teraz czekają na nas drużyny z najwyższej półki, czy warto rozbudzać takie nadzieje?
Czesław Michniewicz: Ja wierzę w tę drużynę. Tu są ludzie, którzy dużo potrafią. Brakuje im jedynie jakiegoś niezwykłego impulsu. Może mecze o ćwierćfinał i półfinał spowodują, że ci chłopcy przejdą samych siebie i zbudują swoją markę, miejsce w historii polskiego futbolu. Nie chcemy przez kolejne 50 lat tylko chwalić się zagraniami Deyny, Laty czy Szarmacha. Chcemy nowych bohaterów: Szczęsnego, Lewandowskiego i Glika. Jak nie teraz to kiedy?

Rozmawiał: M.P.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież