Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czesław Michniewicz specjalnie dla Gazety Gdańskiej: Koniec przygody czy nowe otwarcie?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 grudnia 2022 15:36

Rozmawiamy z trenerem selekcjonerem Czesławem Michniewiczem, którego czekają ostateczne decyzje: co dalej? (Rozmowa przeprowadzona przed czwartkową decyzją PZPN)


- Przede wszystkim gratuluję osiągnięcia celu z reprezentacją Polski. Awans do finału MŚ w Katarze, utrzymanie status quo w Lidze Narodów i zadaniowe wyjście z grupy eliminacyjnej na Mundialu. Dlaczego jest tak źle, jeśli było tak dobrze?
Czesław Michniewicz: To docenienie naszego wyniku w Katarze jest dla mnie cenne zważywszy, że dzisiaj wielu zapomina o tym z jakim zadaniem jechaliśmy na mistrzostwa. Dodam jednak, że prezes związku również docenił wynik naszej reprezentacji. Przyznać muszę, że od początku mojej misji ze stycznia tego roku część naszego środowiska (byłych piłkarzy i dziennikarzy) nie może pogodzić się z decyzją nominowania mnie na trenera selekcjonera. Mój charakter niepokornego człowieka zapewne nie pomaga mi w nawiązaniu odpowiednich relacji z tymi, którzy nie potrafią pogodzić się z tym, że powierzono mi funkcję najważniejszego trenera w Państwie.  Postępy widzę, są jednak trudne i powolne. Wiem, że jeśli będzie dane mi pracować dalej z Reprezentacją to po kolejnym roku pracy będą one bardziej widoczne i atmosfera zostanie zrównoważona.


- Załóżmy, że Twoja przygoda się kończy to kto Twoim zdaniem powinien pociągnąć ten "wózek", trener krajowy czy zagraniczny?
Czesław Michniewicz: Powiem tak, ale nie chciałbym żeby zabrzmiało to buńczucznie. Moim zdaniem dzisiaj, na 3 miesiące przed pierwszym meczem eliminacyjnym do ME 2024 najlepiej znam obecnych zawodników i ewentualnych kolejnych którzy mogliby być powołani na marcowe mecze. Czytam, że prezes już sondował pewne nowe kandydatury.Czy tak rzeczywiście było? Nie wiem.Nigdy z Prezesem Kuleszą na ten temat nie rozmawiałem.
Znam Cezarego Kuleszę jeszcze z czasów pracy w Jagiellonii i wiem, że jest człowiekiem niezależnym, upartym i odważnym. Wszelkie podpowiedzi i sugestie ze strony "doradców i ekspertów" traktuje z dystansem. On podejmuje decyzje suwerennie bo z ewentualnych wyborów przyjdzie Jemu się tłumaczyć, a grono podpowiadających odwróci się plecami.
Uszanuję każdy wybór Prezesa Kuleszy, bo jestem mu ogromnie wdzięczny za danie mi szansy prowadzenia Reprezentacji i wyjazdu na Mistrzostwa Świata. Nigdy mu tego nie zapomnę.


- Jeśli jednak okaże się, że prezes jest silną osobowością i przedłuży z Tobą kontakt o kolejny rok, czy masz już dzisiaj koncepcję drużyny na marcowy mecz w Pradze?
Czesław Michniewicz: Do meczu z Czechami i z Albanią pozostało dużo czasu. Nie zajmowałem się jeszcze szczegółową analizą tych drużyn. Chciałbym, żeby Reprezentacja dążyła do stylu, który długimi fragmentami reprezentowaliśmy w meczu z Francją.

alt


- Wracając jeszcze raz do Kataru: czego żałujesz a z czego masz satysfakcję?
Czesław Michniewicz: Żałuję najbardziej, że nie zdobyliśmy bramki na 1:0 z Francją po strzale Piotrka Zielińskiego. Wtedy cały nasz kraj mógłby krzyknąć goool. I to byłby najpiękniejszy moment dla nas wszystkich. A gdy udało się zejść na przerwę prowadząc 1:0 to mogłoby dojść do sensacji. Niestety tak się nie stało.


- Na koniec: jak spędzisz święta i czego jutro spodziewasz się na wigilijnym stole? Jakie plany na nowy rok w przypadku zakończenia współpracy z PZPN?
Czesław Michniewicz: Święta w domu w Gdyni. Z rodziną. Synami Mateuszem i Jakubem, żoną Grażyną i Jej mamą Urszulą. W pierwszy dzień Świąt odwiedzę mamę w Biskupcu.
Mój serdeczny kolega Tadziu ma stoisko z rybami na Hali rybnej w Gdyni i coś ciekawego mi zaproponuje.Żona i teściową zawsze przygotowują pyszne potrawy i już nie mogę się doczekać.


- Nie byłbym gdańszczaninem, gdybym nie zapytał Cię o Lechię Gdańsk. Czy są w Gdańsku piłkarze rokujący nadzieję na grę w reprezentacji?
Czesław Michniewicz: Wiem, że na tzw, rynku menadżerskim chodzą 3 nazwiska z Lechii. Janek Biegański, Kacper Sezonienko i Filip Koperski. I jeszcze ten młody bramkarz - Antoni Mikułko. To najbardziej rokujący gdańscy piłkarze. Bardzo dobrze, że Janek wrócił z wypożyczenia. Pod opieką trenera Marcina Kaczmarka ma wielką szansę poczynić kolejne postępy. Filip Koperski ostatnio w reprezentacji młodzieżowej zanotował obiecujące występy w turnieju na Malcie. Najważniejsze aby jak najczęściej grali w lidze. To im gwarantuje Marcin Kaczmarek, który potrafi prowadzić młodych i utalentowanych chłopaków. Z uwagą śledzę poczynania Lechii to nasz wybrzeżowy "jedynak" w ekstraklasie. Wierzę, że po uregulowaniu spraw właścicielskich i organizacyjnych biało-zieloni znów włączą się do gry o najwyższe cele w Ekstraklasie SA.

Rozmawiał: Mariusz Popielarz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież