Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czesław Michniewicz dla GG: Trener pierwszego meczu?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 04 lutego 2022 15:30

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, Czesław Michniewicz specjalnie dla „Gazety Gdańskiej”


W ostatni poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie Cezary Kulesza, prezes PZPN, ku zaskoczeniu nominował Czesława Michniewicza na selekcjonera I reprezentacji Polski.


- Czy jest Pan świadomy, że w historii wybrzeżowej piłki to druga taka nominacja po trenerze Wojciechu Łazarku?
Czesław Michniewicz: O tak. Chciałbym też podkreślić swoje ścisłe związki z tym regionem. Tutaj grałem w piłkę. W Bałtyku Gdynia i Polonii Gdańsk. Tu rozpocząłem swoją edukację. Nie skończyłem żadnej "kuleszówki" tylko gdańską Akademię Wychowania Fizycznego na studiach dziennych. W tym miejscu chciałbym oddać hołd swoim nauczycielom: profesorowi Andrzejowi Schwarcowi i kierownikowi katedry gier zespołowych Grzegorzowi Polakowowi. To im najwięcej zawdzięczam w swojej akademickiej edukacji. Wracając do pana Wojtka Łazarka, wielkiej postaci naszego futbolu, to chciałbym się z nim spotkać, choć nie w najbliższych tygodniach, bo kalendarz mam rozpisany do końca marca. W tym czasie 24 godziny na dobę wydają się za krótkie.


- Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem pańskim planom na najbliższe 50 dni. Można powiedzieć, że pierwszą odprawę trenerską z reprezentantami zaczyna pan od piątku czyli 4 lutego?
Czesław Michniewicz:Poniekąd tak. Już w piątek spotykam się z kapitanem drużyny w Monachium. Z Bawarii lecę na kilka dni do Włoch i tam czekają mnie rozmowy z kilkoma reprezentantami. Z Italii lecę do Londynu i tam będę rozmawiał z Cashem, Klichem i być może z Moderem i Jóźwiakiem. Później lecę do Moskwy i Krasnodaru. Tam czekają mnie spotkania z Szymańskim i Krychowiakiem. To będzie już po 20 lutym, a przecież chcę także polecieć do Francji i wypić kawę z Frankowskim. Dużo tego jak na te 50 dni. Ale - jak mówiłem prezesowi Kuleszy - chciałbym aby nasi reprezentanci przyjechali na mecz z Rosją zaznajomieni z tym co trzeba robić, a raczej jak należy zagrać w Moskwie z Rosją. Ten mecz będzie decydujący o przyszłości polskiej piłki.

alt


- No właśnie. Niektórzy mówią, że jest Pan trenerem pierwszego meczu. Po porażce może już Pan nie wracać?

Czesław Michniewicz:Coś w tym jest. Mam kontrakt do grudnia 2022 ale nie ma takich umów, których nie można wypowiedzieć. Ja jestem jednak dobrej myśli. Rosja to nie Anglia ani Francja. Twierdzę nawet, że to my jesteśmy faworytami tego meczu. Przyjaciele z Rosji donoszą mi, że taka opinia panuje w tamtejszych mediach.


- Teraz wyjazdy i rozmowy z potencjalnymi reprezentantami aż do zgrupowania na mecze barażowe?
Czesław Michniewicz:Teraz wyjazdy od Londynu po Krasnodar, a trzy tygodnie przed pierwszym meczem jadę na Kaszuby, wyłączam telefon i praca koncepcyjno-taktyczna. Muszę przygotować materiał dla wszystkich moich podopiecznych od bramkarza po ostatniego rezerwowego. Musimy "Operację Rosja" poznać od podszewki. Każdy kadrowicz będzie miał rozpisany mecz na poszczególne  role. Każdy polski gracz musi poznać swoje zadanie na pamięć. Wykonastwo automatyczne i odruchowe tylko takim przygotowaniem możemy wygrać w Moskwie najważniejszy mecz polskiej piłki tej dekady. Jestem optymistą.


- Dziękuje za rozmowę i do zobaczenia za około 2 miesiące...
m.p.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież