Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czesław Michniewicz dla GG: Trener pierwszego meczu?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 04 lutego 2022 15:30

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, Czesław Michniewicz specjalnie dla „Gazety Gdańskiej”


W ostatni poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie Cezary Kulesza, prezes PZPN, ku zaskoczeniu nominował Czesława Michniewicza na selekcjonera I reprezentacji Polski.


- Czy jest Pan świadomy, że w historii wybrzeżowej piłki to druga taka nominacja po trenerze Wojciechu Łazarku?
Czesław Michniewicz: O tak. Chciałbym też podkreślić swoje ścisłe związki z tym regionem. Tutaj grałem w piłkę. W Bałtyku Gdynia i Polonii Gdańsk. Tu rozpocząłem swoją edukację. Nie skończyłem żadnej "kuleszówki" tylko gdańską Akademię Wychowania Fizycznego na studiach dziennych. W tym miejscu chciałbym oddać hołd swoim nauczycielom: profesorowi Andrzejowi Schwarcowi i kierownikowi katedry gier zespołowych Grzegorzowi Polakowowi. To im najwięcej zawdzięczam w swojej akademickiej edukacji. Wracając do pana Wojtka Łazarka, wielkiej postaci naszego futbolu, to chciałbym się z nim spotkać, choć nie w najbliższych tygodniach, bo kalendarz mam rozpisany do końca marca. W tym czasie 24 godziny na dobę wydają się za krótkie.


- Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem pańskim planom na najbliższe 50 dni. Można powiedzieć, że pierwszą odprawę trenerską z reprezentantami zaczyna pan od piątku czyli 4 lutego?
Czesław Michniewicz:Poniekąd tak. Już w piątek spotykam się z kapitanem drużyny w Monachium. Z Bawarii lecę na kilka dni do Włoch i tam czekają mnie rozmowy z kilkoma reprezentantami. Z Italii lecę do Londynu i tam będę rozmawiał z Cashem, Klichem i być może z Moderem i Jóźwiakiem. Później lecę do Moskwy i Krasnodaru. Tam czekają mnie spotkania z Szymańskim i Krychowiakiem. To będzie już po 20 lutym, a przecież chcę także polecieć do Francji i wypić kawę z Frankowskim. Dużo tego jak na te 50 dni. Ale - jak mówiłem prezesowi Kuleszy - chciałbym aby nasi reprezentanci przyjechali na mecz z Rosją zaznajomieni z tym co trzeba robić, a raczej jak należy zagrać w Moskwie z Rosją. Ten mecz będzie decydujący o przyszłości polskiej piłki.

alt


- No właśnie. Niektórzy mówią, że jest Pan trenerem pierwszego meczu. Po porażce może już Pan nie wracać?

Czesław Michniewicz:Coś w tym jest. Mam kontrakt do grudnia 2022 ale nie ma takich umów, których nie można wypowiedzieć. Ja jestem jednak dobrej myśli. Rosja to nie Anglia ani Francja. Twierdzę nawet, że to my jesteśmy faworytami tego meczu. Przyjaciele z Rosji donoszą mi, że taka opinia panuje w tamtejszych mediach.


- Teraz wyjazdy i rozmowy z potencjalnymi reprezentantami aż do zgrupowania na mecze barażowe?
Czesław Michniewicz:Teraz wyjazdy od Londynu po Krasnodar, a trzy tygodnie przed pierwszym meczem jadę na Kaszuby, wyłączam telefon i praca koncepcyjno-taktyczna. Muszę przygotować materiał dla wszystkich moich podopiecznych od bramkarza po ostatniego rezerwowego. Musimy "Operację Rosja" poznać od podszewki. Każdy kadrowicz będzie miał rozpisany mecz na poszczególne  role. Każdy polski gracz musi poznać swoje zadanie na pamięć. Wykonastwo automatyczne i odruchowe tylko takim przygotowaniem możemy wygrać w Moskwie najważniejszy mecz polskiej piłki tej dekady. Jestem optymistą.


- Dziękuje za rozmowę i do zobaczenia za około 2 miesiące...
m.p.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież