Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańszczanki powalczą o medale w Pekinie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 stycznia 2022 18:51

alt4 lutego w Pekinie rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W 57-osobowej reprezentacji Polski są dwie zawodniczki Stoczniowca Gdańsk. To Kamila Stormowska i Nikola Mazur, które wystartują w short tracku.


Kamila Stormowska i Nikola Mazur to pierwsze zawodniczki Stoczniowca od 1988 roku, które wystąpią na zimowych igrzyskach. W 1988 roku w Calgary wystąpili łyżwiarze figurowi gdańskiego klubu - Honorata Górna i Andrzej Dostatni. Gdańska para taneczna zajęła 17. miejsce w konkursie.


Polską sztafetę 4x400 m w short tracku, którą tworzyły dwie reprezentantki Stoczniowca Gdańsk Kamila, Stormowska i Nikola Mazur, razem z Natalią Maliszewską i Gabrielą Topolską wywalczyły kwalifikację olimpijską podczas zawodów listopadowego Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie. Polki wystąpiły w finale B. By pojechać na Zimowe Igrzyska Olimpijskie musiały w nim zająć co najmniej trzecie miejsce. Już na pierwszej zmianie doszło do kolizji i Stormowska straciła fragment płozy. Następnie na śródtorzu upadek zaliczyła Topolska, co wymusiło zmianę kolejności w zespole Polek. Polki zakończyły rywalizację na ostatnim miejscu, jednak w trakcie wyścigu dochodziło do spięć. Sędzia obejrzała zapis wideo, który wykazał nieregulaminowe zachowanie chińskiej zawodniczki. Ogłoszono dyskwalifikację, co oznaczało awans biało-czerwonych na trzecią lokatę.


- Jesteśmy z Nikolą w gronie tych szczęśliwców, którzy lecą do Pekinu rywalizować i walczyć o medale i reprezentować nasz kraj. Dla mnie osobiście jest czymś ważnym, że ten sezon nie poszedł na marne. Był on bardzo dobrze przepracowany i został doceniony - tym, że jedziemy na igrzyska. Koncentrujemy się na swojej pracy. Nie wiem, czego się spodziewać. Jedziemy pierwszy raz i na pewno jesteśmy bardzo ciekawe tego, co się wydarzy – stwierdziła Kamila Stormowska.

alt

Kamila Stormowska i Nikola Mazur


- Czuję się gotowa, a moja forma rośnie. Mentalnie przygotowuje się na to wydarzenie, ale na razie jestem skupiona na tym, aby jak najlepiej wykorzystać dni, które pozostały, aby jeszcze coś poprawić, doszlifować, aby na starcie w Pekinie stanąć w pełni gotowa do zawodów. W short tracku przez długi czas dominowały Azjatki. Układ sił się jednak zmienia, a czasy pełnej dominacji Azjatów dobiegają końca. Poziom jest bardzo wyrównany, a na podium można zobaczyć zawodników wielu różnych nacji. Ufam, że w tym gronie zobaczymy także naszą sztafetę – Nikola Mazur.


Nikola Mazur i Kamila Stormowska wystartują w sztafecie i sztafecie mieszanej oraz indywidualnie na dystansach od 500 do 1500 metrów.


- Niezależnie od tego, co się wydarzy w Pekinie, już sam wyjazd na igrzyska to jest wielkie wyróżnienie i naprawdę jestem z dziewczyn bardzo dumny. Trzymam kciuki i bardzo się cieszę, że będą reprezentować nasz klub i nasze miasto – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Sponsorem Strategicznym PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej jest PKN ORLEN. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu narodowego koncernu, PKOl i reprezentacja olimpijska mają zapewnione długofalowe wsparcie finansowe – to kluczowe w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sportowej na świecie, jaką są igrzyska olimpijskie, szczególnie w trakcie pandemii.


Polska Reprezentacja Olimpijska Pekin 2022 liczy 57 zawodników oraz 71 osób współpracujących. „Biało-czerwoni” w Chinach startują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim – tor długi, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.


Reprezentacja Polski na ZIO Pekin 2022

Biathlon
Monika Hojnisz
Kinga Zbylut
Kamila Żuk
Anna Mąka
Grzegorz Guzik

Biegi narciarskie
Zuzanna Fujak
Izabela Marcisz
Monika Skinder
Weronika Kaleta
Magdalena Kobielusz
Kamil Bury
Maciej Staręga
Dominik Bury
Mateusz Haratyk

Kombinacja norweska
Szczepan Kupczak
Andrzej Szczechowicz

Łyżwiarstwo figurowe
Natalia Kaliszek
Jekaterina Kurakowa
Maksym Spodyriew

Łyżwiarstwo szybkie
Karolina Bosiek
Natalia Czerwonka
Magdalena Czyszczoń
Kaja Ziomek
Andżelika Wójcik
Zbigniew Bródka
Artur Janicki
Marek Kania
Damian Żurek
Piotr Michalski

Narciarstwo alpejskie
Maryna Gąsienica-Daniel
Zuzanna Czapska
Magdalena Łuczak
Paweł Pyjas
Michał Jasiczek

Saneczkarstwo
Klaudia Domaradzka
Wojciech Chmielewski
Mateusz Sochowicz
Jakub Kowalewski

Short track
Natalia Maliszewska
Nikola Mazur
Patrycja Maliszewska
Kamila Stormowska
Łukasz Kuczyński
Michał Niewiński

Skoki narciarskie
Kinga Rajda
Nicole Konderla
Stefan Hula
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Paweł Wąsek

Snowboard
Weronika Biela
Aleksandra Michalik
Aleksandra Król
Michał Nowaczyk
Oskar Kwiatkowski

alt

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież