Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańszczanki powalczą o medale w Pekinie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 stycznia 2022 18:51

alt4 lutego w Pekinie rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W 57-osobowej reprezentacji Polski są dwie zawodniczki Stoczniowca Gdańsk. To Kamila Stormowska i Nikola Mazur, które wystartują w short tracku.


Kamila Stormowska i Nikola Mazur to pierwsze zawodniczki Stoczniowca od 1988 roku, które wystąpią na zimowych igrzyskach. W 1988 roku w Calgary wystąpili łyżwiarze figurowi gdańskiego klubu - Honorata Górna i Andrzej Dostatni. Gdańska para taneczna zajęła 17. miejsce w konkursie.


Polską sztafetę 4x400 m w short tracku, którą tworzyły dwie reprezentantki Stoczniowca Gdańsk Kamila, Stormowska i Nikola Mazur, razem z Natalią Maliszewską i Gabrielą Topolską wywalczyły kwalifikację olimpijską podczas zawodów listopadowego Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie. Polki wystąpiły w finale B. By pojechać na Zimowe Igrzyska Olimpijskie musiały w nim zająć co najmniej trzecie miejsce. Już na pierwszej zmianie doszło do kolizji i Stormowska straciła fragment płozy. Następnie na śródtorzu upadek zaliczyła Topolska, co wymusiło zmianę kolejności w zespole Polek. Polki zakończyły rywalizację na ostatnim miejscu, jednak w trakcie wyścigu dochodziło do spięć. Sędzia obejrzała zapis wideo, który wykazał nieregulaminowe zachowanie chińskiej zawodniczki. Ogłoszono dyskwalifikację, co oznaczało awans biało-czerwonych na trzecią lokatę.


- Jesteśmy z Nikolą w gronie tych szczęśliwców, którzy lecą do Pekinu rywalizować i walczyć o medale i reprezentować nasz kraj. Dla mnie osobiście jest czymś ważnym, że ten sezon nie poszedł na marne. Był on bardzo dobrze przepracowany i został doceniony - tym, że jedziemy na igrzyska. Koncentrujemy się na swojej pracy. Nie wiem, czego się spodziewać. Jedziemy pierwszy raz i na pewno jesteśmy bardzo ciekawe tego, co się wydarzy – stwierdziła Kamila Stormowska.

alt

Kamila Stormowska i Nikola Mazur


- Czuję się gotowa, a moja forma rośnie. Mentalnie przygotowuje się na to wydarzenie, ale na razie jestem skupiona na tym, aby jak najlepiej wykorzystać dni, które pozostały, aby jeszcze coś poprawić, doszlifować, aby na starcie w Pekinie stanąć w pełni gotowa do zawodów. W short tracku przez długi czas dominowały Azjatki. Układ sił się jednak zmienia, a czasy pełnej dominacji Azjatów dobiegają końca. Poziom jest bardzo wyrównany, a na podium można zobaczyć zawodników wielu różnych nacji. Ufam, że w tym gronie zobaczymy także naszą sztafetę – Nikola Mazur.


Nikola Mazur i Kamila Stormowska wystartują w sztafecie i sztafecie mieszanej oraz indywidualnie na dystansach od 500 do 1500 metrów.


- Niezależnie od tego, co się wydarzy w Pekinie, już sam wyjazd na igrzyska to jest wielkie wyróżnienie i naprawdę jestem z dziewczyn bardzo dumny. Trzymam kciuki i bardzo się cieszę, że będą reprezentować nasz klub i nasze miasto – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Sponsorem Strategicznym PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej jest PKN ORLEN. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu narodowego koncernu, PKOl i reprezentacja olimpijska mają zapewnione długofalowe wsparcie finansowe – to kluczowe w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sportowej na świecie, jaką są igrzyska olimpijskie, szczególnie w trakcie pandemii.


Polska Reprezentacja Olimpijska Pekin 2022 liczy 57 zawodników oraz 71 osób współpracujących. „Biało-czerwoni” w Chinach startują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim – tor długi, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.


Reprezentacja Polski na ZIO Pekin 2022

Biathlon
Monika Hojnisz
Kinga Zbylut
Kamila Żuk
Anna Mąka
Grzegorz Guzik

Biegi narciarskie
Zuzanna Fujak
Izabela Marcisz
Monika Skinder
Weronika Kaleta
Magdalena Kobielusz
Kamil Bury
Maciej Staręga
Dominik Bury
Mateusz Haratyk

Kombinacja norweska
Szczepan Kupczak
Andrzej Szczechowicz

Łyżwiarstwo figurowe
Natalia Kaliszek
Jekaterina Kurakowa
Maksym Spodyriew

Łyżwiarstwo szybkie
Karolina Bosiek
Natalia Czerwonka
Magdalena Czyszczoń
Kaja Ziomek
Andżelika Wójcik
Zbigniew Bródka
Artur Janicki
Marek Kania
Damian Żurek
Piotr Michalski

Narciarstwo alpejskie
Maryna Gąsienica-Daniel
Zuzanna Czapska
Magdalena Łuczak
Paweł Pyjas
Michał Jasiczek

Saneczkarstwo
Klaudia Domaradzka
Wojciech Chmielewski
Mateusz Sochowicz
Jakub Kowalewski

Short track
Natalia Maliszewska
Nikola Mazur
Patrycja Maliszewska
Kamila Stormowska
Łukasz Kuczyński
Michał Niewiński

Skoki narciarskie
Kinga Rajda
Nicole Konderla
Stefan Hula
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Paweł Wąsek

Snowboard
Weronika Biela
Aleksandra Michalik
Aleksandra Król
Michał Nowaczyk
Oskar Kwiatkowski

alt

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież