Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Polonia po raz kolejny pokonała Stoczniowca

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 23 stycznia 2022 22:31

altPolonia Bytom przerwała zwycięskie serie hokeistek Stoczniowca. W spotkaniu dwóch najlepszych drużyn Polskiej Ligi Hokeja Kobiet bytomianki w hali Olivia pokonały gdańszczanki 4:3 (1:1, 1:2, 2:0), kończąc serię 10 wygranych podopiecznych trenera Zenona Obłońskiego i serię wygranych w meczach niedzielnych.


GKS Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Bramki: 1:0 Alicja Siejka (9), 1:1 Wiktoria Gogoc (11), 2:1 Julia Łapińska (27), 3:1 Natalia Kamińska (35, 5 na 4), 3:2 Karolina Późniewska (39), 3:3 Klaudia Chrapek (49), 3:4 Patrycja Sfora (52)

Stoczniowiec: Agata Kosińska-Horzelska - Dominika Korkuz, Katarzyna Kasprzycka, Maja Brzezińska, Aleksandra Berecka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Julia Łapińska, Tetiana Onyshchenko, Magdalena Łąpieś - Julia Grzelak, Anna Sencerz, Olga Jaskulska
Polonia: Katarzyna Kurek - Klaudia Chrapek, Patrycja Sfora, Karolina Późniewska, Ida Talanda, Olivia Tomczok - Wiktoria Gogoc, Patrycja Wójcik, Wiktoria Dziwok, Alicja Wcisło, Lena Zięba - Katarzyna Secemska, Katarzyna Wybiral, Aneta Krzemień, Klaudia Kaleja, Alicja Mota

Od siedmiu lat hokeistki Stoczniowca i Polonii Bytom między sobą rozstrzygają kwestię mistrzostwa Polski. Zwycięsko z tej rywalizacji wychodzą bytomianki, ale w tym roku w pierwszym meczu gdańszczanki postawiły twardy opór. Po serii dziesięciu kolejnych wygranych i sobotnim zwycięstwie z Białymi Jastrzębie gdańska drużyna przystępowała do meczu z Polonią z dużymi nadziejami.


Od pierwszych minut mecz był zacięty, ale to gdańszczanki przeważały. Podopiecznym trenera Obłońskiego brakowało jednak skuteczności. W 9. minucie krążek za linią bramkową Polonii przejęła Alicja Siejka, ruszyła na bramkę i strzałem w krótki róg pod poprzeczkę dała gdańskiej drużynie prowadzenie. W 11. minucie w dość kuriozalnych okolicznościach przyjezdne wyrównały. Po strzale Wiktorii Gogoc Agata Kosińska-Horzelska odbiła krążek, ale tak niefortunnie, że odbił się w górę i gdy gdańska bramkarka rozglądała się gdzie jest krążek ten spadł jej za plecami do bramki. Mimo kilku okazji do końca pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie.


W drugiej tercji nadal przeważały gdańszczanki. W 27. minucie po rajdzie Tetiana Onyshchenko idealnie dograła do Julii Łapińskiej, która ponownie wyprowadziła Stoczniowiec na prowadzenie. W 35. minucie gdy gdańszczanki grały w przewadze na strzał z bulika zdecydowała się Tetiana Onyshchenko. Tor lotu krążka zmieniła Natalia Kamińska. Gra podopiecznych trenera Obłońskiego wyglądała dobrze, dobry był również wynik. Niestety po zdobyciu trzeciej bramki gdańszczanki oddały inicjatywę rywalkom. W 39. minucie bytomianki wyprowadziły kontrę, którą wykończyła najlepsza zawodniczka ligi Karolina Późniewska.


W trzeciej tercji inicjatywa należała do przyjezdnych. W 49. minucie Klaudia Chrapek przejęła krążek we własnej tercji, wjechała do gdańskiej i strzałem spod niebieskiej pokonała Agatę Kosińską-Horzelską. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 52. minucie bramkę na wagę wygranej dla drużyny gości zdobyła Patrycja Sfora. Gdańszczanki próbowały odrobić straty, ale były nieskuteczne.


Podopieczne trenera Obłońskiego przegrały po 10. kolejnych wygranych, była to również pierwsza przegrana gdańskiej drużyny w meczu rozgrywanym w niedzielę. Stoczniowiec rundę zasadniczą zakończy dwumeczem z Kozicami Poznań. Oba mecze zostaną rozegrane w Poznaniu 12 i 13 lutego. Wiadomo już, że gdańszczanki do fazy play off przystąpią z drugiego miejsca.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież