Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Polonia po raz kolejny pokonała Stoczniowca

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 23 stycznia 2022 22:31

altPolonia Bytom przerwała zwycięskie serie hokeistek Stoczniowca. W spotkaniu dwóch najlepszych drużyn Polskiej Ligi Hokeja Kobiet bytomianki w hali Olivia pokonały gdańszczanki 4:3 (1:1, 1:2, 2:0), kończąc serię 10 wygranych podopiecznych trenera Zenona Obłońskiego i serię wygranych w meczach niedzielnych.


GKS Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Bramki: 1:0 Alicja Siejka (9), 1:1 Wiktoria Gogoc (11), 2:1 Julia Łapińska (27), 3:1 Natalia Kamińska (35, 5 na 4), 3:2 Karolina Późniewska (39), 3:3 Klaudia Chrapek (49), 3:4 Patrycja Sfora (52)

Stoczniowiec: Agata Kosińska-Horzelska - Dominika Korkuz, Katarzyna Kasprzycka, Maja Brzezińska, Aleksandra Berecka, Alicja Siejka - Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Julia Łapińska, Tetiana Onyshchenko, Magdalena Łąpieś - Julia Grzelak, Anna Sencerz, Olga Jaskulska
Polonia: Katarzyna Kurek - Klaudia Chrapek, Patrycja Sfora, Karolina Późniewska, Ida Talanda, Olivia Tomczok - Wiktoria Gogoc, Patrycja Wójcik, Wiktoria Dziwok, Alicja Wcisło, Lena Zięba - Katarzyna Secemska, Katarzyna Wybiral, Aneta Krzemień, Klaudia Kaleja, Alicja Mota

Od siedmiu lat hokeistki Stoczniowca i Polonii Bytom między sobą rozstrzygają kwestię mistrzostwa Polski. Zwycięsko z tej rywalizacji wychodzą bytomianki, ale w tym roku w pierwszym meczu gdańszczanki postawiły twardy opór. Po serii dziesięciu kolejnych wygranych i sobotnim zwycięstwie z Białymi Jastrzębie gdańska drużyna przystępowała do meczu z Polonią z dużymi nadziejami.


Od pierwszych minut mecz był zacięty, ale to gdańszczanki przeważały. Podopiecznym trenera Obłońskiego brakowało jednak skuteczności. W 9. minucie krążek za linią bramkową Polonii przejęła Alicja Siejka, ruszyła na bramkę i strzałem w krótki róg pod poprzeczkę dała gdańskiej drużynie prowadzenie. W 11. minucie w dość kuriozalnych okolicznościach przyjezdne wyrównały. Po strzale Wiktorii Gogoc Agata Kosińska-Horzelska odbiła krążek, ale tak niefortunnie, że odbił się w górę i gdy gdańska bramkarka rozglądała się gdzie jest krążek ten spadł jej za plecami do bramki. Mimo kilku okazji do końca pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie.


W drugiej tercji nadal przeważały gdańszczanki. W 27. minucie po rajdzie Tetiana Onyshchenko idealnie dograła do Julii Łapińskiej, która ponownie wyprowadziła Stoczniowiec na prowadzenie. W 35. minucie gdy gdańszczanki grały w przewadze na strzał z bulika zdecydowała się Tetiana Onyshchenko. Tor lotu krążka zmieniła Natalia Kamińska. Gra podopiecznych trenera Obłońskiego wyglądała dobrze, dobry był również wynik. Niestety po zdobyciu trzeciej bramki gdańszczanki oddały inicjatywę rywalkom. W 39. minucie bytomianki wyprowadziły kontrę, którą wykończyła najlepsza zawodniczka ligi Karolina Późniewska.


W trzeciej tercji inicjatywa należała do przyjezdnych. W 49. minucie Klaudia Chrapek przejęła krążek we własnej tercji, wjechała do gdańskiej i strzałem spod niebieskiej pokonała Agatę Kosińską-Horzelską. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 52. minucie bramkę na wagę wygranej dla drużyny gości zdobyła Patrycja Sfora. Gdańszczanki próbowały odrobić straty, ale były nieskuteczne.


Podopieczne trenera Obłońskiego przegrały po 10. kolejnych wygranych, była to również pierwsza przegrana gdańskiej drużyny w meczu rozgrywanym w niedzielę. Stoczniowiec rundę zasadniczą zakończy dwumeczem z Kozicami Poznań. Oba mecze zostaną rozegrane w Poznaniu 12 i 13 lutego. Wiadomo już, że gdańszczanki do fazy play off przystąpią z drugiego miejsca.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież