Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero... Wernisaż wystawy „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się uroczysty wernisaż wystawy czasowej „W sporcie siła....
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zoo jakiego nie było

Sopocki Sfinks700 znów w ofensywie. Legendarny klub postanowił pójść tym razem krok dalej i zrobić – jak zapewniają organizatorzy – imprezę jakiej jeszcze nie było. Mowa o Urban Zoo, czyli mariażu najważniejszych dziś form miejskiego wyrazu.


„Urban Zoo nie sprowadza się do jednej płaszczyzny. Jest połączeniem nowoczesnej mody, sztuki i lifestyle'u. Jest miejscem, w którym tworzą się trendy, o którym się mówi, w którym chce się bywać. I oczywiście jest świątynią dobrej muzyki. Bo przecież ta jest najważniejsza.” - tak przedstawia swoje wydarzenie Sfinks700. - Klub się wciąż rozwija, a wraz z nim my jesteśmy coraz bardziej dojrzali i doświadczeni w tworzeniu wydarzeń wnoszących coś więcej niż tylko doznania muzyczne – tłumaczy Vacos, czyli Łukasz Zieliński, mastermind sopockiego Sfinksa. Jednocześnie dodaje, że cykl Urban Zoo jest kwintesencją dotychczasowych działań. Ma być pomostem między wszystkimi sferami miejskiego stylu życia.


Nieodłącznym elementem imprezy ma być również grafika. - Sama nazwa cyklu narzuca pewnego rodzaju tok myślenia, ale cała reszta należała do mnie. Musiałam stworzyć świat nie tylko atrakcyjny, ale i korespondujący z klimatem muzycznym tych wydarzeń – mówi Agnieszka Diesing, która jest odpowiedzialna za oprawę graficzną Urban Zoo. - Grafika nie jest już zapchajdziurą na zdjęciu do eventu na facebooku. Żyje własnym życiem pojawiając się na plakatach w mieście czy materiałach promocyjnych dostępnych dla szerszej grupy osób – tłumaczy Diesing. Dzięki takim działaniom o wydarzeniu może dowiedzieć się więcej osób. Tu dobra jakość muzyczna ma iść w parze z dobrą jakością artystyczną pozostałych elementów składających się na tego typu wydarzenie.


Należy jednak pamiętać, że wciąż najbardziej wybijającą się dziedziną sztuki w nowym cyklu Sfinks700 będzie muzyka. I to z naprawdę najwyższej półki. Już dwa pierwsze bookingi – Mount Kimbie (3 czerwca) i Blawan (13 czerwca) – potwierdzają fakt, że Urban Zoo mogą się zainteresować klubowicze z całego kraju.


Dlatego też w trzonie organizacyjnym nie mogło zabraknąć muzyka. Wybór był oczywisty – Jakub „Reza” Imani. Od lat związany ze Sfinksem, rezydent klubu i jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów drum and bass w Polsce. Kojarzony z niekonwencjonalnego podejścia do tworzenia muzyki Reza zapewnia, że za cyklem Urban Zoo stoi grupa dobrze uzupełniających się i kreatywnych ludzi a nie wizja jednej osoby. - Na pewno moje zamiłowanie do eksperymentowania w muzyce nie będzie miało istotnego wpływu na cykl z racji tego, że pragniemy aby seria tych imprez miała swój własny, unikalny charakter – tłumaczy Imani. - Główną inspiracją przy wybieraniu artystów jest zdecydowanie miasto oraz, najzwyczajniej w świecie, dobra zabawa – dodaje. Organizatorzy chcą zapewnić ludziom odwiedzającym Urban Zoo rozrywkę na najwyższym poziomie. - Naszym celem jest stworzenie najlepszej imprezy klubowej w Trójmieście – zapowiadają.


Sfinks700 wielokrotnie udowadniał, że lubi być pionierem różnego rodzaju wydarzeń. Tak też jest i w tym wypadku. Nie będzie jednej wybijającej się kategorii. Wszystko ma być zbalansowane, przenikać się, tak jak w mieście. Jak dotąd – bazując na samych wypowiedziach ludzi odpowiedzialnych za kształt imprezy – balans jest zachowany idealnie. Jednak jak to wszystko będzie ze sobą koegzystować w rzeczywistości przekonamy się już niedługo.


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież