"Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw...
Reklama
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:28
Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zoo jakiego nie było

Sopocki Sfinks700 znów w ofensywie. Legendarny klub postanowił pójść tym razem krok dalej i zrobić – jak zapewniają organizatorzy – imprezę jakiej jeszcze nie było. Mowa o Urban Zoo, czyli mariażu najważniejszych dziś form miejskiego wyrazu.


„Urban Zoo nie sprowadza się do jednej płaszczyzny. Jest połączeniem nowoczesnej mody, sztuki i lifestyle'u. Jest miejscem, w którym tworzą się trendy, o którym się mówi, w którym chce się bywać. I oczywiście jest świątynią dobrej muzyki. Bo przecież ta jest najważniejsza.” - tak przedstawia swoje wydarzenie Sfinks700. - Klub się wciąż rozwija, a wraz z nim my jesteśmy coraz bardziej dojrzali i doświadczeni w tworzeniu wydarzeń wnoszących coś więcej niż tylko doznania muzyczne – tłumaczy Vacos, czyli Łukasz Zieliński, mastermind sopockiego Sfinksa. Jednocześnie dodaje, że cykl Urban Zoo jest kwintesencją dotychczasowych działań. Ma być pomostem między wszystkimi sferami miejskiego stylu życia.


Nieodłącznym elementem imprezy ma być również grafika. - Sama nazwa cyklu narzuca pewnego rodzaju tok myślenia, ale cała reszta należała do mnie. Musiałam stworzyć świat nie tylko atrakcyjny, ale i korespondujący z klimatem muzycznym tych wydarzeń – mówi Agnieszka Diesing, która jest odpowiedzialna za oprawę graficzną Urban Zoo. - Grafika nie jest już zapchajdziurą na zdjęciu do eventu na facebooku. Żyje własnym życiem pojawiając się na plakatach w mieście czy materiałach promocyjnych dostępnych dla szerszej grupy osób – tłumaczy Diesing. Dzięki takim działaniom o wydarzeniu może dowiedzieć się więcej osób. Tu dobra jakość muzyczna ma iść w parze z dobrą jakością artystyczną pozostałych elementów składających się na tego typu wydarzenie.


Należy jednak pamiętać, że wciąż najbardziej wybijającą się dziedziną sztuki w nowym cyklu Sfinks700 będzie muzyka. I to z naprawdę najwyższej półki. Już dwa pierwsze bookingi – Mount Kimbie (3 czerwca) i Blawan (13 czerwca) – potwierdzają fakt, że Urban Zoo mogą się zainteresować klubowicze z całego kraju.


Dlatego też w trzonie organizacyjnym nie mogło zabraknąć muzyka. Wybór był oczywisty – Jakub „Reza” Imani. Od lat związany ze Sfinksem, rezydent klubu i jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów drum and bass w Polsce. Kojarzony z niekonwencjonalnego podejścia do tworzenia muzyki Reza zapewnia, że za cyklem Urban Zoo stoi grupa dobrze uzupełniających się i kreatywnych ludzi a nie wizja jednej osoby. - Na pewno moje zamiłowanie do eksperymentowania w muzyce nie będzie miało istotnego wpływu na cykl z racji tego, że pragniemy aby seria tych imprez miała swój własny, unikalny charakter – tłumaczy Imani. - Główną inspiracją przy wybieraniu artystów jest zdecydowanie miasto oraz, najzwyczajniej w świecie, dobra zabawa – dodaje. Organizatorzy chcą zapewnić ludziom odwiedzającym Urban Zoo rozrywkę na najwyższym poziomie. - Naszym celem jest stworzenie najlepszej imprezy klubowej w Trójmieście – zapowiadają.


Sfinks700 wielokrotnie udowadniał, że lubi być pionierem różnego rodzaju wydarzeń. Tak też jest i w tym wypadku. Nie będzie jednej wybijającej się kategorii. Wszystko ma być zbalansowane, przenikać się, tak jak w mieście. Jak dotąd – bazując na samych wypowiedziach ludzi odpowiedzialnych za kształt imprezy – balans jest zachowany idealnie. Jednak jak to wszystko będzie ze sobą koegzystować w rzeczywistości przekonamy się już niedługo.


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież