Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zoo jakiego nie było

Sopocki Sfinks700 znów w ofensywie. Legendarny klub postanowił pójść tym razem krok dalej i zrobić – jak zapewniają organizatorzy – imprezę jakiej jeszcze nie było. Mowa o Urban Zoo, czyli mariażu najważniejszych dziś form miejskiego wyrazu.


„Urban Zoo nie sprowadza się do jednej płaszczyzny. Jest połączeniem nowoczesnej mody, sztuki i lifestyle'u. Jest miejscem, w którym tworzą się trendy, o którym się mówi, w którym chce się bywać. I oczywiście jest świątynią dobrej muzyki. Bo przecież ta jest najważniejsza.” - tak przedstawia swoje wydarzenie Sfinks700. - Klub się wciąż rozwija, a wraz z nim my jesteśmy coraz bardziej dojrzali i doświadczeni w tworzeniu wydarzeń wnoszących coś więcej niż tylko doznania muzyczne – tłumaczy Vacos, czyli Łukasz Zieliński, mastermind sopockiego Sfinksa. Jednocześnie dodaje, że cykl Urban Zoo jest kwintesencją dotychczasowych działań. Ma być pomostem między wszystkimi sferami miejskiego stylu życia.


Nieodłącznym elementem imprezy ma być również grafika. - Sama nazwa cyklu narzuca pewnego rodzaju tok myślenia, ale cała reszta należała do mnie. Musiałam stworzyć świat nie tylko atrakcyjny, ale i korespondujący z klimatem muzycznym tych wydarzeń – mówi Agnieszka Diesing, która jest odpowiedzialna za oprawę graficzną Urban Zoo. - Grafika nie jest już zapchajdziurą na zdjęciu do eventu na facebooku. Żyje własnym życiem pojawiając się na plakatach w mieście czy materiałach promocyjnych dostępnych dla szerszej grupy osób – tłumaczy Diesing. Dzięki takim działaniom o wydarzeniu może dowiedzieć się więcej osób. Tu dobra jakość muzyczna ma iść w parze z dobrą jakością artystyczną pozostałych elementów składających się na tego typu wydarzenie.


Należy jednak pamiętać, że wciąż najbardziej wybijającą się dziedziną sztuki w nowym cyklu Sfinks700 będzie muzyka. I to z naprawdę najwyższej półki. Już dwa pierwsze bookingi – Mount Kimbie (3 czerwca) i Blawan (13 czerwca) – potwierdzają fakt, że Urban Zoo mogą się zainteresować klubowicze z całego kraju.


Dlatego też w trzonie organizacyjnym nie mogło zabraknąć muzyka. Wybór był oczywisty – Jakub „Reza” Imani. Od lat związany ze Sfinksem, rezydent klubu i jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów drum and bass w Polsce. Kojarzony z niekonwencjonalnego podejścia do tworzenia muzyki Reza zapewnia, że za cyklem Urban Zoo stoi grupa dobrze uzupełniających się i kreatywnych ludzi a nie wizja jednej osoby. - Na pewno moje zamiłowanie do eksperymentowania w muzyce nie będzie miało istotnego wpływu na cykl z racji tego, że pragniemy aby seria tych imprez miała swój własny, unikalny charakter – tłumaczy Imani. - Główną inspiracją przy wybieraniu artystów jest zdecydowanie miasto oraz, najzwyczajniej w świecie, dobra zabawa – dodaje. Organizatorzy chcą zapewnić ludziom odwiedzającym Urban Zoo rozrywkę na najwyższym poziomie. - Naszym celem jest stworzenie najlepszej imprezy klubowej w Trójmieście – zapowiadają.


Sfinks700 wielokrotnie udowadniał, że lubi być pionierem różnego rodzaju wydarzeń. Tak też jest i w tym wypadku. Nie będzie jednej wybijającej się kategorii. Wszystko ma być zbalansowane, przenikać się, tak jak w mieście. Jak dotąd – bazując na samych wypowiedziach ludzi odpowiedzialnych za kształt imprezy – balans jest zachowany idealnie. Jednak jak to wszystko będzie ze sobą koegzystować w rzeczywistości przekonamy się już niedługo.


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież