Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opener 2015 - Marmozets: świetni, ale niedocenieni

Drugi dzień Open'era rozpoczął się od świetnego występu Marmozets. Szkoda, że tak mało ludzi w Polsce docenia muzykę z pogranicza posthardcore'u i hardcore punku.


Ledwie garstka osób pojawiła się na koncercie Brytyjczyków. Jednak byli to faktycznie fani zespołu i tego typu muzyki. Zespół nie pozostał dłużny i zagrał godzinny, pełen energii koncert.


Nie ukrywajmy, zespoły jak Marmozets czy Bring Me The Horizon to zdecydowanie bardziej target brytyjski. Na koncerty tych drugich, podczas Reading Festival czy Download, 80-tysięczny tłum szaleje jak podczas występów największych gwiazd. Polska publiczność, co pokazuje tegoroczna edycja nie jest jeszcze na to przygotowana. U nas, wolimy posłuchać piosenek o miłości, które śpiewają ładni chłopcy (jak Tom Odell, któy pojawił się o 18 i wprawił w ekstazę wszystkie dziewczyny), niż totalnie zapomnieć o wszystkim i rzucić się w szaleńczy taniec. Pogo zostawny dla entuzjastów.


Marmozest niska frekwencja jednak nie przeszkadzała. Pokazali, że dla nich istotne fest to, że grają muzykę. I że jeśli podoba się ona jedynie kilku osobom, to warto dać dla nich z siebie wszystko. Na uwagę zasługuje rewelacyjna wokalistka, która nie dość, że świetnie śpiewała - bez różnicy czy normalnie czy konwencji screamo - to jeszcze szalała po scenie i wśród fanów. Nie można także nie wspomnieć o świetnym perkusiscie i gitarzyście prowadzącym, którzy dobrze trzymali tempo całego koncertu.


Brytyjczycy są świetnym zespołem, ale mocno niedocenionym. Zwłaszcza w Polsce. Nie oszukujmy się, jeżeli jakiś zespół jest puszczany w MTV, oznacza to, że na to zasługuje. Inaczej na Marzmozets nie pojawiliby się muzycy Enter Shikari. My jednak wolimy wciąż ckliwe piosenki o miłości i wielkie nazwy niż muzykę, która jest dla wykonawców naprawdę wszystkim. Oczywisćie, nie neguję gustów. Każdy lubi co innego. Jednak polska publicznośc festiwalowa, mimo ponad dekady Open'era musi się jeszcze wciąż wiele nauczyć. Nie, że przychodzimy tylko na to, co lubimy i na największe gwiazdy, ale także na te mniejsze zespoły. Bo dzięki temu można nie tylko dać im bodzieć do dalszej pracy, ale także - być może - poznać wielu interesujących wykonawców.


goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież