Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero... Wernisaż wystawy „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się uroczysty wernisaż wystawy czasowej „W sporcie siła....
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Garou – dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w Gdyni

Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji głos rewelacyjnego kanadyjskiego piosenkarza i multiinstrumentalisty znany jest np. z musicalu Notre Dame de Paris, gdzie wcielił się w postać dzwonnika i ze słynnego duetu z Celine Dion, którego efekty można podziwiać na jego debiutanckim krążku z 2000 roku.


Jego płyty zarówno francusko jak i angielskojęzyczne zdobywają statusy złotych, platynowych oraz diamentowych.
Koncert Garou w Polsce w warszawskiej Sala Kongresowa zgromadził tłumy fanów. W marcu 2015 roku Garou powraca do Polski, do Gdyni!   
Garou zaprezentuje swoje największe hity Gitan, Seul, Revien, a także piosenki ze swojej najnowszej płyty.   


Jeszcze kilka słów o Pierre Garand’e, znanym jako Garou. Urodził się w kanadyjskim Sherbrooke w 1972 roku. Od najmłodszych lat uczył się gry na gitarze, fortepianie i trąbce. Jego pierwszym muzycznym projektem był zespół The Windows and Doors, grający covery Beatlesów.
Podczas służby wojskowej grał w Orkiestrze Armii Kanadyjskiej i na tej funkcji skupiał się zdecydowanie bardziej niż na byciu żołnierzem. Po odbyciu służby zaczął występować w miejskich barach i lokalach.  


altBył rok 1993. Młody muzyk trafił na imprezę dla Młodych Talentów Shelbrooke Liquor Store. Organizatorzy byli tak zachwyceni jego występem, że od razu  zaproponowali mu stały angaż. Dwa lata później Garou założył grupę The Untouchables. Zespół zaczął zwracać na siebie coraz większą uwagę, nie dziwił więc nikogo fakt, że pojawiły się propozycje kontraktów. Młody band żadnego z nich nie podpisał, ponieważ Garou nie mógł się zdecydować na jakąkolwiek współpracę.


W 1997 roku na drodze artysty pojawił się autor libretto do Notre-Dame de Paris Luc Planondon – to właśnie on dał Garou rolę Quasimodo w tym musicalu. Spektakl natychmiast stał się hitem. Pochodzący z niego utwór Belle został okrzyknięty najpiękniejszą piosenką 50-lecia.


altPod koniec 1999 roku Garou wystąpił na wielkim koncercie z okazji Nowego Millenium. Właśnie tam poznał Celine Dion. Wokalistka zaproponowała mu współpracę. Jej efekty można było usłyszeć na debiutanckim krążku Garou – Seul wydanym w 2000 roku. Album osiągnął sukces przemysłu fonograficznego. Garou odbył w tym czasie 5 tras koncertowych występując m.in. we Francji, Belgii, Szwajcarii i Kanadzie.


W roku 2002 wystąpił po raz pierwszy w Polsce, jako gwiazda sopockiego festiwalu – również w naszym kraju jego płyta sprzedawała się doskonale. Był on pierwszym zagranicznym artystą, który wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2004r.).


altW 2003 i 2006 roku wydał swoje dwa kolejne francuskojęzyczne albumy Reviens oraz Garou. W 2008 roku na rynku ukazała się pierwsza płyta nagrana w języku angielskim Piece of My Soul, promowana przez singiel Stand Up. Jak i przy poprzednich, również w jej powstaniu miało swój udział wiele sław muzycznego światka, choćby Rob Thomas, Guy Chambers (twórca hitów Robbiego Williamsa), czy Peer Astrom (producent Madonny i Jennifer Lopez). Kolejne pozycje z płyty Au milieu de ma vie, która została wydana w listopadzie 2013 roku budziły niemniejszy zachwyt.
Już w marcu 2015 polska publiczność będzie miała okazję na żywo usłyszeć największe hity Garou.  


altKoncert: czwartek 26 marca 2015 r. - Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Kazimierza Górskiego 8, godz. 19. 00

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież