Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Garou – dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w Gdyni

Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji głos rewelacyjnego kanadyjskiego piosenkarza i multiinstrumentalisty znany jest np. z musicalu Notre Dame de Paris, gdzie wcielił się w postać dzwonnika i ze słynnego duetu z Celine Dion, którego efekty można podziwiać na jego debiutanckim krążku z 2000 roku.


Jego płyty zarówno francusko jak i angielskojęzyczne zdobywają statusy złotych, platynowych oraz diamentowych.
Koncert Garou w Polsce w warszawskiej Sala Kongresowa zgromadził tłumy fanów. W marcu 2015 roku Garou powraca do Polski, do Gdyni!   
Garou zaprezentuje swoje największe hity Gitan, Seul, Revien, a także piosenki ze swojej najnowszej płyty.   


Jeszcze kilka słów o Pierre Garand’e, znanym jako Garou. Urodził się w kanadyjskim Sherbrooke w 1972 roku. Od najmłodszych lat uczył się gry na gitarze, fortepianie i trąbce. Jego pierwszym muzycznym projektem był zespół The Windows and Doors, grający covery Beatlesów.
Podczas służby wojskowej grał w Orkiestrze Armii Kanadyjskiej i na tej funkcji skupiał się zdecydowanie bardziej niż na byciu żołnierzem. Po odbyciu służby zaczął występować w miejskich barach i lokalach.  


altBył rok 1993. Młody muzyk trafił na imprezę dla Młodych Talentów Shelbrooke Liquor Store. Organizatorzy byli tak zachwyceni jego występem, że od razu  zaproponowali mu stały angaż. Dwa lata później Garou założył grupę The Untouchables. Zespół zaczął zwracać na siebie coraz większą uwagę, nie dziwił więc nikogo fakt, że pojawiły się propozycje kontraktów. Młody band żadnego z nich nie podpisał, ponieważ Garou nie mógł się zdecydować na jakąkolwiek współpracę.


W 1997 roku na drodze artysty pojawił się autor libretto do Notre-Dame de Paris Luc Planondon – to właśnie on dał Garou rolę Quasimodo w tym musicalu. Spektakl natychmiast stał się hitem. Pochodzący z niego utwór Belle został okrzyknięty najpiękniejszą piosenką 50-lecia.


altPod koniec 1999 roku Garou wystąpił na wielkim koncercie z okazji Nowego Millenium. Właśnie tam poznał Celine Dion. Wokalistka zaproponowała mu współpracę. Jej efekty można było usłyszeć na debiutanckim krążku Garou – Seul wydanym w 2000 roku. Album osiągnął sukces przemysłu fonograficznego. Garou odbył w tym czasie 5 tras koncertowych występując m.in. we Francji, Belgii, Szwajcarii i Kanadzie.


W roku 2002 wystąpił po raz pierwszy w Polsce, jako gwiazda sopockiego festiwalu – również w naszym kraju jego płyta sprzedawała się doskonale. Był on pierwszym zagranicznym artystą, który wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2004r.).


altW 2003 i 2006 roku wydał swoje dwa kolejne francuskojęzyczne albumy Reviens oraz Garou. W 2008 roku na rynku ukazała się pierwsza płyta nagrana w języku angielskim Piece of My Soul, promowana przez singiel Stand Up. Jak i przy poprzednich, również w jej powstaniu miało swój udział wiele sław muzycznego światka, choćby Rob Thomas, Guy Chambers (twórca hitów Robbiego Williamsa), czy Peer Astrom (producent Madonny i Jennifer Lopez). Kolejne pozycje z płyty Au milieu de ma vie, która została wydana w listopadzie 2013 roku budziły niemniejszy zachwyt.
Już w marcu 2015 polska publiczność będzie miała okazję na żywo usłyszeć największe hity Garou.  


altKoncert: czwartek 26 marca 2015 r. - Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Kazimierza Górskiego 8, godz. 19. 00

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież