Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

niedziela, 10 października 2021 17:44
Raz jeszcze sięgnąłem do rodziny Meyerheimów, ale tym razem

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zakopower w Filharmonii Bałtyckiej

W ramach promocji nowej płyty „Drugie pół” zespół Zakopower rusza w trasę koncertową. Jednym z przystanków będzie Gdańsk. Z tej właśnie okazji 5 marca (sobota) o godz. 18.00 odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina przy ul. Ołowianki 1 koncert słynnej formacji.Zespół Zakopower został założony przez wokalistę i skrzypka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, w 2005 r. Jego nazwa nawiązuje oczywiście do miasta Zakopane. Zakopower z sukcesem połączył ludową muzykę podhalańską z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Formacja grywała na wielu prestiżowych, europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, „Eurocultured” w Manchesterze czy węgierskim „Sziget Festiwal”, a także odbywała koncerty na całym świecie. Warto wspomnieć, że na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza, Zakopower wybrany na przedstawiciela polskiej kultury, wspaniałym występem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, co zaowocowało pomyślną trasą koncertową w Chinach w 2013 r.
W koncercie w Filharmonii weźmie również udział zespół Atom String Quarter, który współpracował z Zakopower przy tworzeniu ich najnowszej płyty, nagrywając partie orkiestrowe. Jest to znany kwartet smyczkowy, grający jazz. Prezentuje kompozycje inspirowane rytmami latynoskimi, folklorem irlandzkim, motywami hiszpańskimi oraz motywami z różnych regionów Polski. Kwartet urządzał koncerty na najważniejszych, europejskich festiwalach jazzowych. Wydana w 2011 r. płyta „Fade in” zdobyła Nagrodę Muzyczną Fryderyka w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”.


Koncert w Filharmonii Bałtyckiej będzie więc stanowić nietypowe, choć ciekawe połączenie unowocześnionej, góralskiej kapeli i klasycznego kwartetu prezentującego muzykę jazzową. Bilety do nabycia w przedziale cenowym od 90 do 145 zł.
Michał Zdunek         

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież