Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zakopower w Filharmonii Bałtyckiej

W ramach promocji nowej płyty „Drugie pół” zespół Zakopower rusza w trasę koncertową. Jednym z przystanków będzie Gdańsk. Z tej właśnie okazji 5 marca (sobota) o godz. 18.00 odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina przy ul. Ołowianki 1 koncert słynnej formacji.Zespół Zakopower został założony przez wokalistę i skrzypka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, w 2005 r. Jego nazwa nawiązuje oczywiście do miasta Zakopane. Zakopower z sukcesem połączył ludową muzykę podhalańską z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Formacja grywała na wielu prestiżowych, europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, „Eurocultured” w Manchesterze czy węgierskim „Sziget Festiwal”, a także odbywała koncerty na całym świecie. Warto wspomnieć, że na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza, Zakopower wybrany na przedstawiciela polskiej kultury, wspaniałym występem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, co zaowocowało pomyślną trasą koncertową w Chinach w 2013 r.
W koncercie w Filharmonii weźmie również udział zespół Atom String Quarter, który współpracował z Zakopower przy tworzeniu ich najnowszej płyty, nagrywając partie orkiestrowe. Jest to znany kwartet smyczkowy, grający jazz. Prezentuje kompozycje inspirowane rytmami latynoskimi, folklorem irlandzkim, motywami hiszpańskimi oraz motywami z różnych regionów Polski. Kwartet urządzał koncerty na najważniejszych, europejskich festiwalach jazzowych. Wydana w 2011 r. płyta „Fade in” zdobyła Nagrodę Muzyczną Fryderyka w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”.


Koncert w Filharmonii Bałtyckiej będzie więc stanowić nietypowe, choć ciekawe połączenie unowocześnionej, góralskiej kapeli i klasycznego kwartetu prezentującego muzykę jazzową. Bilety do nabycia w przedziale cenowym od 90 do 145 zł.
Michał Zdunek         

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież