Wernisaż wystawy „Spojrzeć ludziom prosto w oczy…” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 4. rocznicę śmierci Jana Olszewskiego odbył się wernisaż wys... ZŁOTE płyną z gdańskich kranów... » To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich kranów do niektórych gdańskich portfeli. Z... Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap...
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
wtorek, 07 lutego 2023 15:37
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
wtorek, 07 lutego 2023 09:13
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
To będzie lekkoatletyczne wydarzenie zimy w Polsce! 8 lutego w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 września 2022 18:12

48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania. Przejął drużynę na szarym końcu tabeli i z nie małą już stratą do bezpiecznego miejsca w drabince ligowej.


- Kto Cię zmusił do tak trudnych przedsięwzięć? Pieniądze, 2 lata na bezrobociu czy apetyt na osiągnięcie wyzwania życia?
Marcin Kaczmarek: Odpocząłem od ławki trenerskiej i pewną tęsknotę odczuwałem.  Aczkolwiek praca komentatorska w Polsacie sprawiała mi dużo satysfakcji i nie traciłem kontaktu z polskim futbolem. Przede wszystkim jestem gdańszczaninem, kocham to miasto i ten klub jest moją kolebką. Sytuacja klubu jest trudna i czuję obowiązek próby ratowania tej sytuacji. Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Z prezesem Żelemem o warunkach mojego kontraktu rozmawiałem kilka minut, a kawę z nim piłem prawie godzinę.

alt

Najważniejsze, że jest uśmiech...


- Powiedziałeś, że drużynę buduje się od fundamentów jak więc pozbierać tak szybko gdańską defensywę, która najwięcej bramek straciła w lidze?
Marcin Kaczmarek: To prawda, że nie jest dobrze. Ponadto Mario Maloca dwa najbliższe mecze pokutować będzie czerwony kartonik. Jestem po dwóch treningach i obserwuję. Dopytuję Maćka Kalkowskiego, mówiąc krótko: pozycjonuję tę drużynę. Będę mądrzejszy po powrocie z Cetniewa gdzie udajemy się na trzy dni. Realnie patrząc trudno teraz oczekiwać 3-4 kolejnych szybkich zwycięstw. Ja liczę na to, że nasze straty w tabeli z sąsiadami zostaną wstrzymane. Nie będą rosły. I być może po zimowym okresie przygotowawczym nastąpi prawdziwa ofensywa i odmiana Lechii.

alt

Nowy sztab szkoleniowy Lechii. Od lewej: Paweł Primel, Maciej Kalkowki, Marcin Kaczmarek, Maciej Bagrowski i Maciej Patyk


- Wielkiej rewolucji nie dokonałeś. 2 osoby ze sztabu szkoleniowego i jedna na linii zarząd - drużyna to nie duże zmiany.
Marcin Kaczmarek: Za mało jest czasu ne drastyczne przebudowywanie. Jak najszybciej musiała być reakcja na to, że zespół chodzi, a nie biega. Stąd nowy człowiek odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne. Do sztabu dołączyli nowy trener przygotowania fizycznego Maciej Bagrowski oraz trener-analityk Maciej Patyk. Zastąpili oni Damiana Korbę oraz Łukasza Jankowskiego, którzy rozstali się z klubem. W sztabie nie ma już także Sławomira Wojciechowskiego. Zarząd pracuje zaś nad pozyskaniem nowego dyrektora sportowego.


- Dziękuję i życzę sukcesu.
M.P.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: