Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 września 2022 18:12

48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania. Przejął drużynę na szarym końcu tabeli i z nie małą już stratą do bezpiecznego miejsca w drabince ligowej.


- Kto Cię zmusił do tak trudnych przedsięwzięć? Pieniądze, 2 lata na bezrobociu czy apetyt na osiągnięcie wyzwania życia?
Marcin Kaczmarek: Odpocząłem od ławki trenerskiej i pewną tęsknotę odczuwałem.  Aczkolwiek praca komentatorska w Polsacie sprawiała mi dużo satysfakcji i nie traciłem kontaktu z polskim futbolem. Przede wszystkim jestem gdańszczaninem, kocham to miasto i ten klub jest moją kolebką. Sytuacja klubu jest trudna i czuję obowiązek próby ratowania tej sytuacji. Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Z prezesem Żelemem o warunkach mojego kontraktu rozmawiałem kilka minut, a kawę z nim piłem prawie godzinę.

alt

Najważniejsze, że jest uśmiech...


- Powiedziałeś, że drużynę buduje się od fundamentów jak więc pozbierać tak szybko gdańską defensywę, która najwięcej bramek straciła w lidze?
Marcin Kaczmarek: To prawda, że nie jest dobrze. Ponadto Mario Maloca dwa najbliższe mecze pokutować będzie czerwony kartonik. Jestem po dwóch treningach i obserwuję. Dopytuję Maćka Kalkowskiego, mówiąc krótko: pozycjonuję tę drużynę. Będę mądrzejszy po powrocie z Cetniewa gdzie udajemy się na trzy dni. Realnie patrząc trudno teraz oczekiwać 3-4 kolejnych szybkich zwycięstw. Ja liczę na to, że nasze straty w tabeli z sąsiadami zostaną wstrzymane. Nie będą rosły. I być może po zimowym okresie przygotowawczym nastąpi prawdziwa ofensywa i odmiana Lechii.

alt

Nowy sztab szkoleniowy Lechii. Od lewej: Paweł Primel, Maciej Kalkowki, Marcin Kaczmarek, Maciej Bagrowski i Maciej Patyk


- Wielkiej rewolucji nie dokonałeś. 2 osoby ze sztabu szkoleniowego i jedna na linii zarząd - drużyna to nie duże zmiany.
Marcin Kaczmarek: Za mało jest czasu ne drastyczne przebudowywanie. Jak najszybciej musiała być reakcja na to, że zespół chodzi, a nie biega. Stąd nowy człowiek odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne. Do sztabu dołączyli nowy trener przygotowania fizycznego Maciej Bagrowski oraz trener-analityk Maciej Patyk. Zastąpili oni Damiana Korbę oraz Łukasza Jankowskiego, którzy rozstali się z klubem. W sztabie nie ma już także Sławomira Wojciechowskiego. Zarząd pracuje zaś nad pozyskaniem nowego dyrektora sportowego.


- Dziękuję i życzę sukcesu.
M.P.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: