Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 września 2022 18:12

48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania. Przejął drużynę na szarym końcu tabeli i z nie małą już stratą do bezpiecznego miejsca w drabince ligowej.


- Kto Cię zmusił do tak trudnych przedsięwzięć? Pieniądze, 2 lata na bezrobociu czy apetyt na osiągnięcie wyzwania życia?
Marcin Kaczmarek: Odpocząłem od ławki trenerskiej i pewną tęsknotę odczuwałem.  Aczkolwiek praca komentatorska w Polsacie sprawiała mi dużo satysfakcji i nie traciłem kontaktu z polskim futbolem. Przede wszystkim jestem gdańszczaninem, kocham to miasto i ten klub jest moją kolebką. Sytuacja klubu jest trudna i czuję obowiązek próby ratowania tej sytuacji. Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Z prezesem Żelemem o warunkach mojego kontraktu rozmawiałem kilka minut, a kawę z nim piłem prawie godzinę.

alt

Najważniejsze, że jest uśmiech...


- Powiedziałeś, że drużynę buduje się od fundamentów jak więc pozbierać tak szybko gdańską defensywę, która najwięcej bramek straciła w lidze?
Marcin Kaczmarek: To prawda, że nie jest dobrze. Ponadto Mario Maloca dwa najbliższe mecze pokutować będzie czerwony kartonik. Jestem po dwóch treningach i obserwuję. Dopytuję Maćka Kalkowskiego, mówiąc krótko: pozycjonuję tę drużynę. Będę mądrzejszy po powrocie z Cetniewa gdzie udajemy się na trzy dni. Realnie patrząc trudno teraz oczekiwać 3-4 kolejnych szybkich zwycięstw. Ja liczę na to, że nasze straty w tabeli z sąsiadami zostaną wstrzymane. Nie będą rosły. I być może po zimowym okresie przygotowawczym nastąpi prawdziwa ofensywa i odmiana Lechii.

alt

Nowy sztab szkoleniowy Lechii. Od lewej: Paweł Primel, Maciej Kalkowki, Marcin Kaczmarek, Maciej Bagrowski i Maciej Patyk


- Wielkiej rewolucji nie dokonałeś. 2 osoby ze sztabu szkoleniowego i jedna na linii zarząd - drużyna to nie duże zmiany.
Marcin Kaczmarek: Za mało jest czasu ne drastyczne przebudowywanie. Jak najszybciej musiała być reakcja na to, że zespół chodzi, a nie biega. Stąd nowy człowiek odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne. Do sztabu dołączyli nowy trener przygotowania fizycznego Maciej Bagrowski oraz trener-analityk Maciej Patyk. Zastąpili oni Damiana Korbę oraz Łukasza Jankowskiego, którzy rozstali się z klubem. W sztabie nie ma już także Sławomira Wojciechowskiego. Zarząd pracuje zaś nad pozyskaniem nowego dyrektora sportowego.


- Dziękuję i życzę sukcesu.
M.P.


Inne artykuły związane z: