Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

DAREK

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 października 2022 07:36

Mój kolega i rówieśnik. Chłopak z Ojcowskiej. Poznałem Go w 1972 roku, był mieszkańcem dzielnicy Siedlce przy ul. Ojcowskiej. Graliśmy mecz Orunia - Siedlce na boisku L.O nr VII przy ul. Smoleńskiej na Oruni. Jakaś moda wtedy była, że rywalizowały dzielnicy naszego miasta. Starsi od nas organizowali bójki pomiędzy dzielnicami: Chełm kontra Orunia, Orunia - Stogi. Młodsi organizowali mecze piłki nożnej pomiędzy dzielnicami. Arenami tych zmagań były boiska przy ul. Augustyńskiego, Smoleńskiej czy przy Alei Zwycięstwa.


Darek ze swoimi Siedlcami rozgromił Orunię chyba 5:1. Piszę Darek nie Siedlce, bo sam strzelił 4 gole. Wszystkie dystansu bomby w okienko bramki Oruniaków.


10 lat później Darka spotkałem już w Lechii. Ja na trybunie, On na boisku. Jako wychowanek klubu, trenował go wielki Roman Korynt, również Roman Rogocz. Do kadry pierwszej drużyny włączył Go trener Jerzy Jastrzębowski i wtedy Jego piłkarska kariera mocno rozkwitła. Awans z III do II ligi, Puchar Polski, Super Puchar Polski i słynny mecz Lechia - Juventus. Na koniec awans do I ligi (to ówczesna ekstraklasa).

alt


Darek był moim informatorem o tym co się dzieje w drużynie Lechii. Opowiadał jak zabrakło dla niego miejsca w samolocie do Turynu na mecz z cyklu Pucharu Zdobywców Pucharów. Zamiast Jego pojechał jeden z działaczy z tzw. koleżanką...


Wspominał jak oddelegował Go do Iglopolu Dębica trener Wojtek Łazarek. Darek nie chciał tam jechać, ale został zmuszony wzmocnić kadrę drużyny, która była oczkiem w głowie dyrektora Iglopolu i wiceministra rolnictwa w rządzie PRL. Wracając do Trójmiasta skorzystał z oferty gdyńskiej Arki, czego wstydził się do ostatnich swoich dni.


Żegnaj Darku i do zobaczenia...