Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

DAREK

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 października 2022 07:36

Mój kolega i rówieśnik. Chłopak z Ojcowskiej. Poznałem Go w 1972 roku, był mieszkańcem dzielnicy Siedlce przy ul. Ojcowskiej. Graliśmy mecz Orunia - Siedlce na boisku L.O nr VII przy ul. Smoleńskiej na Oruni. Jakaś moda wtedy była, że rywalizowały dzielnicy naszego miasta. Starsi od nas organizowali bójki pomiędzy dzielnicami: Chełm kontra Orunia, Orunia - Stogi. Młodsi organizowali mecze piłki nożnej pomiędzy dzielnicami. Arenami tych zmagań były boiska przy ul. Augustyńskiego, Smoleńskiej czy przy Alei Zwycięstwa.


Darek ze swoimi Siedlcami rozgromił Orunię chyba 5:1. Piszę Darek nie Siedlce, bo sam strzelił 4 gole. Wszystkie dystansu bomby w okienko bramki Oruniaków.


10 lat później Darka spotkałem już w Lechii. Ja na trybunie, On na boisku. Jako wychowanek klubu, trenował go wielki Roman Korynt, również Roman Rogocz. Do kadry pierwszej drużyny włączył Go trener Jerzy Jastrzębowski i wtedy Jego piłkarska kariera mocno rozkwitła. Awans z III do II ligi, Puchar Polski, Super Puchar Polski i słynny mecz Lechia - Juventus. Na koniec awans do I ligi (to ówczesna ekstraklasa).

alt


Darek był moim informatorem o tym co się dzieje w drużynie Lechii. Opowiadał jak zabrakło dla niego miejsca w samolocie do Turynu na mecz z cyklu Pucharu Zdobywców Pucharów. Zamiast Jego pojechał jeden z działaczy z tzw. koleżanką...


Wspominał jak oddelegował Go do Iglopolu Dębica trener Wojtek Łazarek. Darek nie chciał tam jechać, ale został zmuszony wzmocnić kadrę drużyny, która była oczkiem w głowie dyrektora Iglopolu i wiceministra rolnictwa w rządzie PRL. Wracając do Trójmiasta skorzystał z oferty gdyńskiej Arki, czego wstydził się do ostatnich swoich dni.


Żegnaj Darku i do zobaczenia...