Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lechia w kadrowej mgle - kto zagra w Głogowie?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 21 lipca 2023 13:34

altDziś i jutro Arka Gdynia i Lechia Gdańsk rozpoczynają I-ligowy sezon. O ile w przypadku gdynian raczej bez niewiadomych o tyle u gdańszczan jedna wielka niewiadoma. Konia z rzędem temu, kto dzisiaj wytypuje (poza trenerem Grabowskim) skład wyjściowy biało-zielonych na boisku w Głogowie.


Dla pewnej analitycznej zabawy podajemy składy gdańszczan z ub. sezonu. Na starcie (17.07 ub r.) na koniec ub. roku (08.12. ub.r), na inaugurację wiosny (09.02 br) i na pożegnanie ekstraklasy (27.05 br):
17.07.2022: Wisła Płock - Lechia Gdańsk 3:0. Kuciak - Koperski, Nalepa, Tobers, Pietrzak (Conrado) - Clemens, Gajos, Kałuziński (Kubicki), Durmus (Diabate) - Paixao (Sezonienko), Terrazino (Biegański).

08.12. 2022: Lechia - Górnik Zabrze 2:1. Gole: Maloca, Zwoliński. Kuciak - Koperski (Stec), Nalepa, Maloca, Pietrzak - Durmus (Diabate), Kałuziński (Piła), Kubicki, Terrazino, Conrado - Paixao (Zwoliński).

09.02.2023: Lechia - Wisła Płock 1:0. Gol: Zwoliński. Kuciak - Bartkowski, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Durmus (Stec), Tobers, Gajos (Friesenbischler), Terrazino (Biegański), Conrado (Sezonienko) - Zwoliński.

27.05.2023: Piast Gliwice - Lechia 3:0 v.o. Kuciak - Bartkowski, Tobers. Maloca, Pietrzak - Piła, Kałuziński, Kubicki, Terrazino, Durmus - Sezonienko.


Trudno na tej podstawie wróżyć kto zagra z Chrobrym bowiem zaledwie 3-4 zawodników można doszukać się w składzie Lechii z ubiegłego sezonu. Tak więc w inauguracyjnym meczu zagra zupełnie nowa Lechia. Ja stawiam na taką "11", która wybiegnie w sobotę na boisko: Mikułko - Brzęk, Brylowski, Stec, Kałahur - Biegański - Piła, Neugebaer (Fernandez), Szczepański, Debaite - Zjawiński (Sezonienko).


O wynik sobotniego meczu Lechii drży cały Gdańsk.


Dawno z takim niepokojem gdańszczanie nie rozpoczynali ligowych zmagań. Z obiecanych posiłków drużyny pozostał tylko hiszpański hit - Luis Fernandez. Prezes Zbigniew Deptuła, zwany dla "niepoznaki" - Ziemowitem, rzucał na wiatr obiecanki, że zasilą klub byli zawodnicy z Płocka i jakiś doświadczony bramkarz. Hiszpan Davo nie dał się złapać w gdańskie sidła i wyjechał do Deportivo La Corunia i tam będzie odbudowywał futbolową markę.


Nie wiadomo czy zarząd Lechii dogadał się z Conrado. Na pewno zabrakło porozumienia z Turkiem - Durmusem. Mimo ważnego kontraktu do 2026 roku rzucił w tygodniu wypowiedzenie, zdał klucze od apartamentu i wyjechał z Gdańska. A jeszcze pół roku informowano o przedłużeniu umowy z Tirkiem do 2026 roku...


Akcjonariusze mniejszościowi zarzucają prezesowi kolejne działania na szkodę spółki i potwierdzają złożenie do gdańskiej prokuratury kompletowanego zawiadomienia o przykłady niegospodarności i pozbywania się kolejnych aktywów spółki.
Wprawdzie okienko transferowe trwa do września, lecz za dotychczasowe "działania" na rzecz wzmocnienia drużyny i jej "siły"pełną odpowiedzialność ponoszą wciąż urzędujący członkowie zarządu: panowie Deptuła i Żelem.


Suma sumarum na pierwszy mecz ligowy na Dolny Śląsk jedzie zespół młody i niedoświadczony.


Pozytywem jest to, że wrócił Miłosz Szczepański i zagrał już w roli kapitana mecz ze Stomilem. Kiedyś nie mogący przebić się do pierwszego składu a dzisiaj grał pierwsze skrzypce mocno uspakajając zatrwożonego trenera. Jeśli już mowa o "plusach dodatnich" zarządu w ostatnich dniach to trzeba pogratulować wysokiego kontraktu z miastem. Ponad 5,6 mln złotych netto to chyba rekordowy kontrakt na drugim szczeblu rozgrywkowym w kraju. Trzeba jednak zadać pytanie: czyja to zasługa - Lechii czy miasta Gdańsk? Twierdzę, że zarządzających miastem Gdańsk, które musi dbać o interes swojej spółki Arena Operator Gdańsk. Ktoś musi grać na tym stadionie, a przede wszystkim płacić za jego najem.


Oczekuję równie skutecznych negocjacji klubu z Energą z Grupy ORLEN, firmą która już siedem lat jest z Lechią. Trudno wróżyć sukcesu, skoro kierujący największym koncernem energetycznym w Polsce czują się mocno zawiedzeni ostatnią współpracą z Lechią. Przez ostatni rok Energa zepchnięta z frontu koszulek na plecy kosztem firmy Etoro za tajemniczą cenę kontraktu i co najważniejsze nie wiadomo czy z Lechią Gdańsk SSA czy Advences Sport Gmbh?

POPI


Related news items:
Newer news items:
Older news items: