W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lechia - co dallej?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 lipca 2023 17:59

altWprawdzie do inauguracji nowego sezonu pozostaje ponad dwa tygodnie to w gabinetach klubowych więcej pracy jak w środku sezonu.


W większości polskich klubów futbolowych jest działanie skoordynowane i wcześniej zaplanowane w Gdańsku trwa prawdziwy chaos i bałagan.


Na treningu Lechii Gdańsk w ostatni wtorek było tylko 10 zawodników. Panuje atmosfera rodem z Titanica - Ratuj się kto może! Telefony rozgrzane do czerwoności między piłkarzami a ich menedżerami. Niestety zarządzający klubem Zbigniew Deptuła i Paweł Żelem (który mocno go wspiera w decyzjach jak chwalił się prezes na ostatniej konferencji prasowej) beztrosko parafują uciekającym z okrętu rozwiązania umów za porozumieniem stron. W wyniku czego cieszący się na rynku transferowym powodzeniem (Nalepa, Kubicki, Durmus i Bartkowski) mają zielone światło w wyborze klubów ekstraklasowych, bo są "towarem gratis".


Tymczasem reagują niektórzy mniejszościowi właściciele klubu. Składają bowiem powiadomienie do prokuratury gdańskiej o działanie na szkodę spółki przez zarząd i brak reakcji rady nadzorczej. Jaki był sens przedłużać kontrakty w lutym br. o kolejne 2 lata zawodnikom, których teraz panowie Żelem i Deptuła puszczają w świat za darmo? To chyba jakiś żart? A konta spółki puste i nie można uregulować zobowiązań wobec innych pracowników i zawodników klubu. Wszelkie terminy zostały przekroczone już 30 czerwca.
Czy Lechia wobec takiego bałaganu posiada status I ligowca? Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Poproszono o złożenie pytania na oficjalnej poczcie i zapewniono, że niebawem otrzymamy stanowisko związku. Już ustalono terminy pierwszych trzech kolejek a do inauguracji ligi już tylko dwa tygodnie...


Spróbowaliśmy zwrócić się do prezesa Pomorskiego Związku Nożnej, który spadek Lechii porównał do skandalicznej porażki reprezentacji Polski z Mołdawią. Te dwa wydarzenia tak Go zszokowały, że musiał jechać na wypoczynek do Cypru, gdzie spędził kilka lat jako zawodnik i trener. - Jak wrócę to podzielę się ze swoją wiedzą, teraz dzwońcie do departamentu rozgrywek - odpowiedział Radosław Michalski.


Z premedytacją nie piszę o odsprzedaży udziałów dotychczasowego właściciela większościowego gdyż nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu ze strony Rady Nadzorczej spółki, która musi ten ruch zaakceptować. W tym temacie także panuje bałagan i chaos. Niby sprzedano klub za 4mln euro, ktoś powiedział na imprezie w Trójmieście przebywając jednocześnie na Majorce. Suma sprzedaży wydaje się mało prawdopodobna gdyż jeszcze 8 miesięcy temu pan Żelem odrzucił ofertę sprzedaży zawodnika do Francji za 1 mln euro, który w maju zmienił klub na Raków Częstochowa za 0 złotych. To niemożliwe aby ktoś o zdrowych zmysłach sprzedawał cały klub za 4 mln.


Wszelkie ruchy ze strony zarządu w ostatnich dniach bardzo trudno zrozumieć. Pan Zbigniew Deptuła, który jeszcze miesiąc temu na konferencji prasowej zapewniał, że jest gwarantem wierzytelności klubu. Zarzekał się, że do końca czerwca wszelkie zobowiązania klubu zostaną uregulowane. Tymczasem dzisiaj klub opuszczają ludzie nie opłacani od miesięcy. Nie ma już rzecznika i kitmena. Kierownik drużyny na wypowiedzeniu. Żeby było ciekawiej prezes składa ofertę wieloletniemu reklamodawcy Lechii na sumę większą jak w ekstraklasie. Bez cotygodniowej transmisji tv w canal +, z niższą frekwencją jak w ekstraklasie. Wszyscy zadają sobie pytanie skąd u prezesa taki dowcipny humor jak horror na horyzoncie?


Trener Grabowski także jest coraz bardziej zafrasowany. Po ostatnim sparringu a Piastem Gliwice powiedział: - Tu czeka nas więcej pracy, jak myślałem. On też jeszcze poborów od nowego pracodawcy nie dostał...

POPI


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: