Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lechia - co dallej?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 lipca 2023 17:59

altWprawdzie do inauguracji nowego sezonu pozostaje ponad dwa tygodnie to w gabinetach klubowych więcej pracy jak w środku sezonu.


W większości polskich klubów futbolowych jest działanie skoordynowane i wcześniej zaplanowane w Gdańsku trwa prawdziwy chaos i bałagan.


Na treningu Lechii Gdańsk w ostatni wtorek było tylko 10 zawodników. Panuje atmosfera rodem z Titanica - Ratuj się kto może! Telefony rozgrzane do czerwoności między piłkarzami a ich menedżerami. Niestety zarządzający klubem Zbigniew Deptuła i Paweł Żelem (który mocno go wspiera w decyzjach jak chwalił się prezes na ostatniej konferencji prasowej) beztrosko parafują uciekającym z okrętu rozwiązania umów za porozumieniem stron. W wyniku czego cieszący się na rynku transferowym powodzeniem (Nalepa, Kubicki, Durmus i Bartkowski) mają zielone światło w wyborze klubów ekstraklasowych, bo są "towarem gratis".


Tymczasem reagują niektórzy mniejszościowi właściciele klubu. Składają bowiem powiadomienie do prokuratury gdańskiej o działanie na szkodę spółki przez zarząd i brak reakcji rady nadzorczej. Jaki był sens przedłużać kontrakty w lutym br. o kolejne 2 lata zawodnikom, których teraz panowie Żelem i Deptuła puszczają w świat za darmo? To chyba jakiś żart? A konta spółki puste i nie można uregulować zobowiązań wobec innych pracowników i zawodników klubu. Wszelkie terminy zostały przekroczone już 30 czerwca.
Czy Lechia wobec takiego bałaganu posiada status I ligowca? Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Poproszono o złożenie pytania na oficjalnej poczcie i zapewniono, że niebawem otrzymamy stanowisko związku. Już ustalono terminy pierwszych trzech kolejek a do inauguracji ligi już tylko dwa tygodnie...


Spróbowaliśmy zwrócić się do prezesa Pomorskiego Związku Nożnej, który spadek Lechii porównał do skandalicznej porażki reprezentacji Polski z Mołdawią. Te dwa wydarzenia tak Go zszokowały, że musiał jechać na wypoczynek do Cypru, gdzie spędził kilka lat jako zawodnik i trener. - Jak wrócę to podzielę się ze swoją wiedzą, teraz dzwońcie do departamentu rozgrywek - odpowiedział Radosław Michalski.


Z premedytacją nie piszę o odsprzedaży udziałów dotychczasowego właściciela większościowego gdyż nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu ze strony Rady Nadzorczej spółki, która musi ten ruch zaakceptować. W tym temacie także panuje bałagan i chaos. Niby sprzedano klub za 4mln euro, ktoś powiedział na imprezie w Trójmieście przebywając jednocześnie na Majorce. Suma sprzedaży wydaje się mało prawdopodobna gdyż jeszcze 8 miesięcy temu pan Żelem odrzucił ofertę sprzedaży zawodnika do Francji za 1 mln euro, który w maju zmienił klub na Raków Częstochowa za 0 złotych. To niemożliwe aby ktoś o zdrowych zmysłach sprzedawał cały klub za 4 mln.


Wszelkie ruchy ze strony zarządu w ostatnich dniach bardzo trudno zrozumieć. Pan Zbigniew Deptuła, który jeszcze miesiąc temu na konferencji prasowej zapewniał, że jest gwarantem wierzytelności klubu. Zarzekał się, że do końca czerwca wszelkie zobowiązania klubu zostaną uregulowane. Tymczasem dzisiaj klub opuszczają ludzie nie opłacani od miesięcy. Nie ma już rzecznika i kitmena. Kierownik drużyny na wypowiedzeniu. Żeby było ciekawiej prezes składa ofertę wieloletniemu reklamodawcy Lechii na sumę większą jak w ekstraklasie. Bez cotygodniowej transmisji tv w canal +, z niższą frekwencją jak w ekstraklasie. Wszyscy zadają sobie pytanie skąd u prezesa taki dowcipny humor jak horror na horyzoncie?


Trener Grabowski także jest coraz bardziej zafrasowany. Po ostatnim sparringu a Piastem Gliwice powiedział: - Tu czeka nas więcej pracy, jak myślałem. On też jeszcze poborów od nowego pracodawcy nie dostał...

POPI


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: