W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zegar bije...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 12 lipca 2023 18:48

alt9 dni, 216 godzin czy też 12960 minut pozostało do pierwszego I - ligowego meczu w Głogowie. A drużyny w Gdańsku wciąż nie ma gotowej do tego meczu...


Trójmiejskie media podały, że 12 lipca do Gdańska zjadą piłkarze z Polski a nawet z Europy i Bałkanów. Podano już uzgodnioną kwotę z miastem za reklamowanie w I lidze piłkarskiej gminy Gdańsk.


Wobec powyższych informacji oprę się jedynie na dwóch wypowiedziach komentujących te prasowe doniesienia. Obie wypowiedzi pozostają anonimowe na prośbę znanych przez redakcję, wypowiadających się na ten temat.


Przedstawiciel drużyny Lechii Gdańsk: Na dzień dzisiejszy drużyny nie ma. W czwartek ma być jakiś zawodnik na badaniach w Gdańsku. Dzisiaj drużyna jest na poziomie 3.ligi a trener dodaje, że jedynie na środek tabeli tego szczebla rozgrywek. Pracujemy w bardzo amatorskich warunkach. Zawodnicy i sprzęt są przewożeni na treningi prywatnymi samochodami pracowników. Jedyny optymizm to to, że zostają regulowane zaległe wypłaty od lutego do czerwca. Chociaż nie wszyscy są w takiej sytuacji. Maniek Maloca nadal nie otrzymuje przelewu. Złożył już wypowiedzenie kontraktu z winy klubu. Nie wiem co z Durmusem, bo jego od dawna nie ma już w Gdańsku. Kuciak także jeszcze nie otrzymał zaległych poborów. Jeszcze nie odwołano sparingu sobotniego ze Stomilem, choć jeśli w ciągu najbliższej doby nie przyjedzie 4-5 zawodników do Gdańska to w 11-stu trener nie zagra. Odwoła kolejny mecz, ostatni przed pierwszym meczem ligowym. Trener jest w trudnej sytuacji. Drużyna docenia jego warsztat pracy, a człowiek nie wie tak naprawdę czy będzie miał kim jechać do Głogowa.


Uczestnik ubiegłotygodniowego spotkania władz miasta z nowym prezesem klubu i przewodniczącym Rady Nadzorczej Lechii: - Media podały fakty, które miejsca nie miały. Zakomunikowano, że miasto podpisało umowę marketingową do czerwca 2024 na kwotę 5 mln zł. Żadna suma nie padła. Być może jest to kwota jaką oczekuje klub. Na razie rozmowa pani prezydent z przedstawicielami była bardzo ostrożna. Władze miasta zadeklarowały, że jest wola pomocy Lechii bez względu na to kto będzie nią dowodził. Czy pan Mandziara, Krawczyk czy Brański. Nie ma mowy o pomocy na dotychczasowym poziomie, bo to przecież niższa klasa rozgrywkowa. O mniejszym zainteresowaniu i mniejszym zasięgu medialnym. Zarządzający Areną Polsat zapowiedzieli już wcześniej, że koszty wynajmu stadionu nie mogą być niższe bowiem standard ich przygotowania do meczów Ekstraklasy PKO BP czy I-ligi Fortuna są jednakowe. Szacuje się, że korzystanie z Areny oraz obiektów przy ulicy Traugutta w ciągu roku oscylować będą na poziomie 2-3 mln zł.


Jako nowy zawodnik Lechii Gdańsk został przedstawiony Luis Fernandez Teijero, z hiszpańskiej Bureli. W nowy sezonie grać będzie z numerem 10. To 29-letni ofensywny pomocnik, najlepszy strzelec Fortuny I ligi ub. sezonu. Grał w barwach krakowskiej Wisły, strzelił 20 goli i zaliczył 12 asyst. W Krakowie nie bardzo chciano przedłużyć z nim umowę, niestety zawodnik nie zgodził się na zmniejszenie warunków kontraktu. Ponoć Fernandez zarabiał w grodzie Kraka ok. 130 tys. miesięcznie. Czyżby Mada Global odkręciła kran z petrodolarami?

alt


Na stronie internetowej klubu wypowiedział się nowy prezes klubu Paolo Urfer: - To wielkie osiągnięcie, że Luis zgodził się dołączyć do zespołu Lechii. Jego przybycie pokazuje jakie są nasze ambicje.


Pocieszające, że dochodzą do nas informacje o regulowanych zaległych poborów dla pracowników klubu.


Pozostało tak mało czasu a licencja I-ligowa dla klubu wymaga jeszcze pewnych dokumentów i zobowiązań wobec związku.


Czego się spodziewamy? Trudno wyrokować. Powiem biblijnym językiem: po czynach poznamy.


POPI


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: