300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Daniel Weber dla
czwartek, 02 lutego 2023 20:21
Daniel Weber dla
Z menadżerem Danielem Weberem, eks zawodnikiem Lechii, wychowankiem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

1 maja na molo w Sopocie – maturzyści rocznika 2010 łączcie się!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 23 kwietnia 2010 15:50

alt1 maja w godzinach od 11 do 15.30 na Skwerze Kuracyjnym przed molo w Sopocie odbywać się będzie wielki festyn dla maturzystów rocznika 2010 przygotowany przez Europejską Szkołę Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkoła Wyższa w Sopocie. Pierwsze tego rodzaju plenerowe – otwarte dla wszystkich mieszkańców - spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i atrakcyjnie. Zwieńczy je – około godziny 14 - wspólnie wykonane zdjęcie uczestników, które opublikowane zostanie w mediach, również w „Gazecie Gdańskiej” i na www.wybrzeze24.pl. W czasie festynu  rozpoczną się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe Sopot – Praga 2010, największa tego typu impreza na świecie.


- Celem festynu jest popularyzacja wśród młodzieży dziedzinę nauki, jaka jest turystyka i rekreacja - mówi Marek Urbański, kanclerz Europejską Szkołę Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkoła Wyższa w Sopocie. – Ponadto mamy nadzieję, że uda nam się dokonać integracji szerszego środowiska maturzystów. Temu ma służyć wykonanie wspólnej plenerowej fotografii maturzystów rocznika 2010 z województwa pomorskiego , która zostanie wykonana albo z kopuły Domu Zdrojowego albo z Latarni Morskiej. Mamy nadzieję, ze uda nam się skupić sporą grupę osób. Serdecznie wszystkich na festyn zapraszamy. Festyn będzie podzielony na dwie części. U góry oglądać będzie można występy na scenie. O 12 w południe rozpocznie się start XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe Sopot – Praga 2010, który organizujemy z Polskim Klubem Przygody.


Muzyka, taniec, sporty ekstremalne
Skwer kuracyjny przed sopockim molo zamieni się w tym czasie w wielki park linowy i tor przeszkód. Ustawiona będzie ściana wspinaczkowa, na której to chętni sprawdzą swoje umiejętności w trudnym, górskim terenie. Na specjalnie ustawionej scenie wystąpią zespoły muzyczne i taneczne z repertuarem z różnych stron świata. Będą wśród nich: gdańska formacja Sentido znana z występów w telewizji TVN, tancerki orientalne, czy grający ukraińską muzykę zespół Veres. Przed sceną swoje umiejętności zaprezentują rugbiści sopockiego Ogniwa. Na sopockiej plaży odbędą się m.in. zawody nordic-walking, różnego rodzaju formy narodowych gier i zabaw rekreacyjnych dla młodzieży. Zobaczymy pokazy brazylijskiej capoiery.


- Główną atrakcją będzie niewątpliwie olbrzymi balon na uwięzi, który tego dnia górować będzie nad sopockim molo – kontynuuje Marek Urbański. - Przewidziano konkursy i zabawy w około stu konkurencjach, w których będą atrakcyjne nagrody w postaci wejściówek do Aqua Parku, na mecze Trefla i inne. Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać.


Podróży za jeden uśmiech
Po raz trzynasty miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” będę mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska podróżniczego.


- Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa tego typu impreza w Europie, a zarazem i na świecie. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział ponad 300 osób z Polski, Rumunii i Litwy - informuje Urbański. - W tym roku liczba uczestników będzie jeszcze większa. Do połowy kwietnia zarejestrowało się bowiem blisko 500 osób z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Rumunii i Litwy.


W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Budapesztu, Wilna, Berlina, Lwowa, Rygi, czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Nowością jest jednak miejsce startu - sopockie molo.


650 kilometrów do czeskiej Pragi
Metę zawodów przewidziano natomiast 650 kilometrów dalej, w stolicy Czech - Pradze. Również i tam na uczestników rajdu czekać będą dodatkowe atrakcje współorganizowane z Instytutem Polskim w Pradze.


Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Czechach pojawi się jako pierwszy.


Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1-3 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletniość.
Szczegóły na: www.klubprzygody.pl
Katarzyna Korczak


alt


alt


alt


alt


Tak było w ubiegłym rok podczas XII Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych Sopot – Lwów
Fot. Materiały promocyjne Europejską Szkołę Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkoła Wyższa w Sopocie

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież