Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

1 maja na molo w Sopocie – maturzyści rocznika 2010 łączcie się!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 23 kwietnia 2010 15:50

alt1 maja w godzinach od 11 do 15.30 na Skwerze Kuracyjnym przed molo w Sopocie odbywać się będzie wielki festyn dla maturzystów rocznika 2010 przygotowany przez Europejską Szkołę Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkoła Wyższa w Sopocie. Pierwsze tego rodzaju plenerowe – otwarte dla wszystkich mieszkańców - spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i atrakcyjnie. Zwieńczy je – około godziny 14 - wspólnie wykonane zdjęcie uczestników, które opublikowane zostanie w mediach, również w „Gazecie Gdańskiej” i na www.wybrzeze24.pl. W czasie festynu  rozpoczną się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe Sopot – Praga 2010, największa tego typu impreza na świecie.


- Celem festynu jest popularyzacja wśród młodzieży dziedzinę nauki, jaka jest turystyka i rekreacja - mówi Marek Urbański, kanclerz Europejską Szkołę Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkoła Wyższa w Sopocie. – Ponadto mamy nadzieję, że uda nam się dokonać integracji szerszego środowiska maturzystów. Temu ma służyć wykonanie wspólnej plenerowej fotografii maturzystów rocznika 2010 z województwa pomorskiego , która zostanie wykonana albo z kopuły Domu Zdrojowego albo z Latarni Morskiej. Mamy nadzieję, ze uda nam się skupić sporą grupę osób. Serdecznie wszystkich na festyn zapraszamy. Festyn będzie podzielony na dwie części. U góry oglądać będzie można występy na scenie. O 12 w południe rozpocznie się start XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe Sopot – Praga 2010, który organizujemy z Polskim Klubem Przygody.


Muzyka, taniec, sporty ekstremalne
Skwer kuracyjny przed sopockim molo zamieni się w tym czasie w wielki park linowy i tor przeszkód. Ustawiona będzie ściana wspinaczkowa, na której to chętni sprawdzą swoje umiejętności w trudnym, górskim terenie. Na specjalnie ustawionej scenie wystąpią zespoły muzyczne i taneczne z repertuarem z różnych stron świata. Będą wśród nich: gdańska formacja Sentido znana z występów w telewizji TVN, tancerki orientalne, czy grający ukraińską muzykę zespół Veres. Przed sceną swoje umiejętności zaprezentują rugbiści sopockiego Ogniwa. Na sopockiej plaży odbędą się m.in. zawody nordic-walking, różnego rodzaju formy narodowych gier i zabaw rekreacyjnych dla młodzieży. Zobaczymy pokazy brazylijskiej capoiery.


- Główną atrakcją będzie niewątpliwie olbrzymi balon na uwięzi, który tego dnia górować będzie nad sopockim molo – kontynuuje Marek Urbański. - Przewidziano konkursy i zabawy w około stu konkurencjach, w których będą atrakcyjne nagrody w postaci wejściówek do Aqua Parku, na mecze Trefla i inne. Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać.


Podróży za jeden uśmiech
Po raz trzynasty miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” będę mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska podróżniczego.


- Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa tego typu impreza w Europie, a zarazem i na świecie. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział ponad 300 osób z Polski, Rumunii i Litwy - informuje Urbański. - W tym roku liczba uczestników będzie jeszcze większa. Do połowy kwietnia zarejestrowało się bowiem blisko 500 osób z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Rumunii i Litwy.


W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Budapesztu, Wilna, Berlina, Lwowa, Rygi, czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Nowością jest jednak miejsce startu - sopockie molo.


650 kilometrów do czeskiej Pragi
Metę zawodów przewidziano natomiast 650 kilometrów dalej, w stolicy Czech - Pradze. Również i tam na uczestników rajdu czekać będą dodatkowe atrakcje współorganizowane z Instytutem Polskim w Pradze.


Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Czechach pojawi się jako pierwszy.


Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1-3 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletniość.
Szczegóły na: www.klubprzygody.pl
Katarzyna Korczak


alt


alt


alt


alt


Tak było w ubiegłym rok podczas XII Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych Sopot – Lwów
Fot. Materiały promocyjne Europejską Szkołę Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości Szkoła Wyższa w Sopocie

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież