Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz... Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
wtorek, 21 marca 2023 14:54
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
Z dniem 21 marca 2023 Lechia podjęła decyzję o zakończeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Inauguracja roku akademickiego w ESTHiP

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 02 października 2010 19:45

altInauguracja roku akademickiego 2010/2011 w Europejskiej Szkole Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości – Szkole Wyższej w Sopocie odbyła się 1 października w Hotelu Haffner w Sopocie.


Na uroczystości obecni byli włodarze uczelni - rektor dr Henryk Piękoś, prorektor - dr Jerzy Rusik, dziekan - dr Bogdan Olszewski oraz kanclerz - mgr Marek Urbański. Podczas inauguracji poprzedzającej rozdanie indeksów studentom pierwszego roku nastąpiło wręczenie dyplomów wyróżniającym się studentom uczelni. Wyróżnienia wręczał jego magnificencja rektor ESHTiP - dr Henryk Piękoś. Następne wyróżnienia  powędrowały do studentów wyróżniających się szczególną aktywnością w życiu uczelni.


alt


Udanej nauki studentom pierwszego roku i nie tylko życzyli rektor, dziekan, przedstawiciel prezydenta miasta Sopotu oraz przedstawiciel samorządu studenckiego. – W imieniu społeczności studenckiej gratuluję wam właściwego wyboru uczelni. Witamy w naszych murach. Życzę wam przyjaznego pobytu w naszej szkole oraz świetnych wyników w nauce. Pamiętajcie także, że studiowanie to nie tylko nauka, ale także życie poza murami uczelni, mam nadzieję że prócz książek i podręczników docenicie także uroki życia w Sopocie – mówiła przedstawicielka samorządu. 


alt


Następnie przyszedł czas na pierwsze zajęcia roku akademickiego 2010/2011. Prof. Jan Kozłowski wygłosił wykład „Szanse polskiej turystyki i gospodarki przed Euro 2012”. Inaugurację zakończył występ chóru Contiuno, który specjalnie na tę okazję przygotował dla zebranych kilka wyjątkowych pieśni. 


alt


W tym roku, zarządzeniem rektora weszły w życie dwa rozporządzenia powołujące do życia Radę Biblioteczną oraz Komitet Wydawniczy uczelni. Do kompetencji komisji będzie należało opracowywanie strategii związanej z publikacjami kadry naukowo-dydaktycznej oraz nadzór merytoryczny nad propozycjami wydawnictw, a także nadzór nad terminami publikacji, Rada Biblioteczna wspierać zaś będzie organizację funkcjonowania jednolitego systemu bibliotecznego oraz zajmie się propozycjami uzupełniania zbiorów.
Rafał Szultk

alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież