Red. Janusz Czerwiński nie żyje... » Zmarł redaktor Janusz Czerwiński (62. l). Dziennikarz, podróżnik, wioślarz, marzyciel; nader spokojn... Piaśnica - pomorski Katyń » Jastrzębia Góra i Władysławowo były ulubionymi miejscami rodzinnego, letniego wypoczynku od pokoleń.... Gdańska "drzazga" - mural dla agenta z "Batorego" » Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków Waffen-SS i tajnych współpracowników SB. Co... Red. Stanisław Seyfried nie żyje » Odszedł red. Stanisław Seyfried (72 l.). Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, od 197... Kropla drąży skałę... » "Nie ma sensu, nic się już nie da zrobić, decyzje już podjęte, plany wykonane" - tak tłumaczyli mies... Poparcie Godności dla ustawy G. Biereckiego » W kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz w czasie nasilającego się procesu prz... Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet...
Reklama
Gdańska
piątek, 19 września 2025 19:07
Gdańska
Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowak przewodniczącym pomorskiej PO

altNie było niespodzianki podczas Zjazdu Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z przewidywaniami na przewodniczącego został wybrany Sławomir Nowak. Na stanowisku zastąpił wieloletniego Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego. Wybrano również członków Rady Regionu Pomorskiego PO oraz delegatów na Krajową Konwencję Platformy Obywatelskiej.


Oprócz licznie przybyłych delegatów, wśród których byli radni, parlamentarzyści, prezydenci i burmistrzowie miast, gośćmi pomorskiego zjazdu byli m.in. Marszalek Senatu Bogdan Borusewicz, Piotr Przybylski z PSL, a także euro komisarz Janusz Lewandowski.


Obrady nie wzbudzały dużych emocji wśród członków zjazdu. W pomorskiej Platformie Obywatelskiej, od dłuższego czasu było wiadomo, że ustępującego  byłego Marszałka Jana Kozłowskiego, zastąpi poseł Sławomir Nowak.


alt


Sam Kozłowski podziękował za wiele lat dobrej współpracy w strukturach PO na Pomorzu. Zwrócił uwagę na dynamiczny - dzięki PO, rozwój kraju, a także opowiedział o wyzwaniach przed jakimi stoi partia. Na swojego następcę i tego, kto powinien podjąć te wyzwania wyznaczył Sławomira Nowaka.


Właściwi ludzie na właściwym miejscu

- W województwie nie ma dużo członków Platformy, jest ich 2419, są to jednak właściwi ludzie na właściwym miejscu. Nasze poparcie i wyniki z roku na rok ciągle rosną. Mamy nadzieję, że taka tendencja się utrzyma. Wszyscy aktywnie uczestniczymy w kierowaniu partią, nie ma martwych dusz. W województwie bierzemy dosłowną odpowiedzialność za naszych obywateli. Różnorodność naszej partii, czyli to, co niektórzy uważają za naszą słabość: podział na konserwatystów i młodych demokratów, na starych i młodych jest tak naprawdę naszą zaletą i powinniśmy ją wykorzystywać do powiększenia naszego poparcia w kraju. Przed nami stoją również wielkie wyzwania. Tym, który może je podjąć jest Sławomir Nowak, świetny zwornik pokoleniowy. Pamiętajmy, że nie sztuką jest wygrać wybory, ale sztuką jest wygrać kolejne wybory – powiedział Kozłowski.


alt


Swoje przemówienie wygłosił również Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który wspomniał o wielkiej pracy jaką Pomorze zrobiło w okresie ostatnich 20 lat.
- Powinniśmy być dumni z tego, co osiągnęliśmy w tym okresie. Polska jest krajem demokratycznym, stabilnym, bezpiecznym i stale się rozwijającym. To tutaj na Pomorzu wszystkie zmiany się rozpoczęły. Powinniśmy dbać o harmonijny rozwój województwa. To, co dobre dla regionu, jest również dobre dla Polski. Przed nami ważne wybory prezydenckie i samorządowe. Te pierwsze zdecydują o rozwoju Polski lub powrotu do języka konfrontacji i ciągłego patrzenia wstecz. Dla mnie jest jasne, że mój kandydat Bronisław Komorowski ma szansę wygrać te wybory w I turze. Musimy zrobić wszystko by to zrealizować – dodał Marszałek.


Przed wielkim trójmeczem

Po jednogłośnym udzieleniu absolutorium Zarządowi Regionu Pomorskiego PO, przystąpiono do prezentacji kandydatów na przewodniczącego. Jedynym zgłoszonym kandydatem okazał się Sławomir Nowak. W swoim wystąpieniu wspomniał o trudnej sytuacji w kraju w związku z szalejąca powodzią. Zaapelował do delegatów o czynną pomoc powodzianom, dodając jednocześnie, że jest to wspólna odpowiedzialność jaka spoczywa na barkach wszystkich obywateli. Najważniejszym punktem wystąpienia było jednak odniesienie do wyborów jakie w najbliższym czasie czekają PO oraz roli jaką w nich powinna odegrać pomorska PO.


alt


- To tutaj na Pomorzu jest największe poparcie dla PO, tutaj zebraliśmy najwięcej podpisów dla Bronisława Komorowskiego. Nasz region przoduje w wykorzystywaniu środków unijnych. Przed nami wielki trójmecz.  Będzie to największy bój od powstania PO. Pierwsza batalia będzie o wygraną w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Druga to jakże ważne dla kraju wybory samorządowe. Ostatnia to walka o rząd w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Musimy ochronić Polskę przed naszą konkurencją polityczną.  Ten trójmecz musimy wygrać nie dla siebie, ale dla rozwoju i pomyślności całej Polski – powiedział Sławomir Nowak.


alt


Wynik wyborów był już przesądzony. Za kandydaturą Sławomira Nowaka było 413 delegatów, przeciw tylko 32. Gratulacje nowemu przewodniczącemu złożył były przewodniczący Jan Kozłowski. Pomorska Platforma ma nowego lidera, który poprowadzi ją w zbliżających się wyborach. Czy wybór był słuszny? Pierwszym prawdziwym testem będą tegoroczne wybory samorządowe.
Tomasz Wrzask
Fot. Adam Korzeniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież