Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Termin podwyżek czynszów – miasto poinformowało tylko wybrane media

We wrześniu wprowadzona zostanie podwyżka czynszów komunalnych – dowiedzieli się wczoraj na zamkniętym spotkaniu przedstawiciele wybranych mediów. Dziś, tym razem otwarcie, miasto poinformowało o programie pomocy najuboższym lokatorom.


alt


Od 1 września w mieszkaniach komunalnych obowiązywała będzie nowa ujednolicona stawka, 10 zł 20 gr za metr kwadratowy - poinformowali wczoraj urzędnicy na zamkniętym dwugodzinnym spotkaniu z dziennikarzami Gazety Wyborczej, Dziennika Bałtyckiego, portalu trojmiasto.pl i Radia Gdańsk.

Projekt regulacji czynszów znalazł się w zapisach przyjętej w listopadzie 2009 roku uchwały Rady miasta „w sprawie przyjęcia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasta Gdańska na lata 2009-2013”, do wczoraj nie wiadomo było jednak kiedy nowe stawki czynszów wejdą w życie. Wczoraj dowiedzieli się nieliczni, a informacja także dziś nie trafiła na oficjalną stronę miasta.

- Nie ja ustalałem listę zaproszonych dziennikarzy – tłumaczy wiceprezydent Maciej Lisicki i odsyła do Biura Prasowego Urzędu Miasta.
- Zaprosiliśmy dziennikarzy, którzy interesują się tą sprawą – tłumaczy Emilia Salach-Pezowicz z Biura Prasowego UM. Pytana, dlaczego zabrakło przedstawicieli niektórych mediów, które pisały o sprawie – w tym naszego portalu, tłumaczy: - Jeśli takimi spotkaniami są zainteresowani inni dziennikarze, to oczywiście w przyszłości będziemy ich zapraszać.
 
Dziś, tym razem na otwartej konferencji prasowej, zastępca dyrektora MOPS ds. Specjalistycznej Pomocy Rodzinie Danuta Podogrodzka – Lost opowiadała o „Miejskim Programie Profilaktyczno – Osłonowym”. Realizowany wspólnie przez MOPS, PUP, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych i Urząd Miasta, program ma pomóc osobom, które nie są w stanie regularnie opłacać czynszów w mieszkaniach komunalnych.

- W ramach programu wśród 1500 wytypowanych mieszkańców przeprowadzone zostaną ankiety, na których podstawie socjologowie ustalić mają formy pomocy. Chodzi o rzetelną diagnozę potrzeb, przyczyny i możliwości pomocy – tłumaczyła Podogrodzka – Lost.

Już wiadomo, że pomoc polegać może na umorzeniu części zadłużenia, rozłożeniu zadłużenia na raty, pomocy w znalezieniu pracy czy motywowaniu do podjęcia leczenia odwykowego.

Program powstanie do września 2011 roku, ale dziś nie wiadomo ile osób zostanie nich objętym, ani jakie środki miasto przeznaczy na jego realizację.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.plRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież