Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Termin podwyżek czynszów – miasto poinformowało tylko wybrane media

We wrześniu wprowadzona zostanie podwyżka czynszów komunalnych – dowiedzieli się wczoraj na zamkniętym spotkaniu przedstawiciele wybranych mediów. Dziś, tym razem otwarcie, miasto poinformowało o programie pomocy najuboższym lokatorom.


alt


Od 1 września w mieszkaniach komunalnych obowiązywała będzie nowa ujednolicona stawka, 10 zł 20 gr za metr kwadratowy - poinformowali wczoraj urzędnicy na zamkniętym dwugodzinnym spotkaniu z dziennikarzami Gazety Wyborczej, Dziennika Bałtyckiego, portalu trojmiasto.pl i Radia Gdańsk.

Projekt regulacji czynszów znalazł się w zapisach przyjętej w listopadzie 2009 roku uchwały Rady miasta „w sprawie przyjęcia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasta Gdańska na lata 2009-2013”, do wczoraj nie wiadomo było jednak kiedy nowe stawki czynszów wejdą w życie. Wczoraj dowiedzieli się nieliczni, a informacja także dziś nie trafiła na oficjalną stronę miasta.

- Nie ja ustalałem listę zaproszonych dziennikarzy – tłumaczy wiceprezydent Maciej Lisicki i odsyła do Biura Prasowego Urzędu Miasta.
- Zaprosiliśmy dziennikarzy, którzy interesują się tą sprawą – tłumaczy Emilia Salach-Pezowicz z Biura Prasowego UM. Pytana, dlaczego zabrakło przedstawicieli niektórych mediów, które pisały o sprawie – w tym naszego portalu, tłumaczy: - Jeśli takimi spotkaniami są zainteresowani inni dziennikarze, to oczywiście w przyszłości będziemy ich zapraszać.
 
Dziś, tym razem na otwartej konferencji prasowej, zastępca dyrektora MOPS ds. Specjalistycznej Pomocy Rodzinie Danuta Podogrodzka – Lost opowiadała o „Miejskim Programie Profilaktyczno – Osłonowym”. Realizowany wspólnie przez MOPS, PUP, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych i Urząd Miasta, program ma pomóc osobom, które nie są w stanie regularnie opłacać czynszów w mieszkaniach komunalnych.

- W ramach programu wśród 1500 wytypowanych mieszkańców przeprowadzone zostaną ankiety, na których podstawie socjologowie ustalić mają formy pomocy. Chodzi o rzetelną diagnozę potrzeb, przyczyny i możliwości pomocy – tłumaczyła Podogrodzka – Lost.

Już wiadomo, że pomoc polegać może na umorzeniu części zadłużenia, rozłożeniu zadłużenia na raty, pomocy w znalezieniu pracy czy motywowaniu do podjęcia leczenia odwykowego.

Program powstanie do września 2011 roku, ale dziś nie wiadomo ile osób zostanie nich objętym, ani jakie środki miasto przeznaczy na jego realizację.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.plRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież