Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Termin podwyżek czynszów – miasto poinformowało tylko wybrane media

We wrześniu wprowadzona zostanie podwyżka czynszów komunalnych – dowiedzieli się wczoraj na zamkniętym spotkaniu przedstawiciele wybranych mediów. Dziś, tym razem otwarcie, miasto poinformowało o programie pomocy najuboższym lokatorom.


alt


Od 1 września w mieszkaniach komunalnych obowiązywała będzie nowa ujednolicona stawka, 10 zł 20 gr za metr kwadratowy - poinformowali wczoraj urzędnicy na zamkniętym dwugodzinnym spotkaniu z dziennikarzami Gazety Wyborczej, Dziennika Bałtyckiego, portalu trojmiasto.pl i Radia Gdańsk.

Projekt regulacji czynszów znalazł się w zapisach przyjętej w listopadzie 2009 roku uchwały Rady miasta „w sprawie przyjęcia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasta Gdańska na lata 2009-2013”, do wczoraj nie wiadomo było jednak kiedy nowe stawki czynszów wejdą w życie. Wczoraj dowiedzieli się nieliczni, a informacja także dziś nie trafiła na oficjalną stronę miasta.

- Nie ja ustalałem listę zaproszonych dziennikarzy – tłumaczy wiceprezydent Maciej Lisicki i odsyła do Biura Prasowego Urzędu Miasta.
- Zaprosiliśmy dziennikarzy, którzy interesują się tą sprawą – tłumaczy Emilia Salach-Pezowicz z Biura Prasowego UM. Pytana, dlaczego zabrakło przedstawicieli niektórych mediów, które pisały o sprawie – w tym naszego portalu, tłumaczy: - Jeśli takimi spotkaniami są zainteresowani inni dziennikarze, to oczywiście w przyszłości będziemy ich zapraszać.
 
Dziś, tym razem na otwartej konferencji prasowej, zastępca dyrektora MOPS ds. Specjalistycznej Pomocy Rodzinie Danuta Podogrodzka – Lost opowiadała o „Miejskim Programie Profilaktyczno – Osłonowym”. Realizowany wspólnie przez MOPS, PUP, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych i Urząd Miasta, program ma pomóc osobom, które nie są w stanie regularnie opłacać czynszów w mieszkaniach komunalnych.

- W ramach programu wśród 1500 wytypowanych mieszkańców przeprowadzone zostaną ankiety, na których podstawie socjologowie ustalić mają formy pomocy. Chodzi o rzetelną diagnozę potrzeb, przyczyny i możliwości pomocy – tłumaczyła Podogrodzka – Lost.

Już wiadomo, że pomoc polegać może na umorzeniu części zadłużenia, rozłożeniu zadłużenia na raty, pomocy w znalezieniu pracy czy motywowaniu do podjęcia leczenia odwykowego.

Program powstanie do września 2011 roku, ale dziś nie wiadomo ile osób zostanie nich objętym, ani jakie środki miasto przeznaczy na jego realizację.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.plRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież