Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opóźnienia pociągów od 1 czerwca

altPodpisano umowę rozpoczynającą prace przy modernizacji torów dalekobieżnych w Trójmieście. Uroczyste uruchomienie inwestycji nastąpiło w Sopocie.


Zobacz galerię zdjęć - http://www.wybrzeze24.pl/galerie?func=viewcategory&catid=110


Jak już informowaliśmy: remont potrwa trzy lata, w tym czasie czekają nas utrudnienia w ruchu zarówno w podróżach poza Trójmiasto jak i podczas poruszania się SKM. Pociągi będą poruszać się wahadłowo, a w przypadku dużego natężenia ruchu w godzinach szczytu będą wpuszczane na tory SKM. Remont będzie przebiegał od stacji Pruszcz Gdański do Gdynii Chylonii.

Informowaliśmy, że powstanie nowy rozkład jazdy zarówno dla pociągów dalekobieżnych jak i dla miejskiej kolei. Dziś już wiadomo, że pierwsze zmiany pojawią się od 1 czerwca. Do tego czasu wykonawca nie będzie musiał ingerować w ruch pociągów. Później aktualizacja rozkładu będzie następować co trzy miesiące, jednak podróżni będą o opóźnieniach informowani już miesiąc wcześniej.


- Przećwiczyliśmy już podobny schemat na modernizowanym odcinku Warszawa – Skierniewice. Pasażerowie z pewnością poczują pogorszenie oferty przewozowej, jest to nie do uniknięcia. Jednak planujemy wydawać specjalne ulotki i rozdawać je na peronach, tak by z miesięcznym wyprzedzeniem informować klientów o zachodzących zmianach. Po 1 czerwca kolejną aktualizację zaplanowaliśmy na 1 września. Postaramy się, żeby nie następowały one częściej niż co trzy miesiące – tłumaczy Krzysztof Groblewski, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe.


alt


Z myślą o podróżnych prace, które wymagają zamknięcia torów na dłuższy czas, planuje się wykonywać weekendami, gdy ruch jest mniejszy, bądź nocą. - Mogą z tego powodu czasem pojawić się pojedyncze zmiany weekendowe – wyjaśnia Groblewski.

Remont jest częścią modernizacji linii z Warszawy do Trójmiasta. Ma skrócić czas kursowania pociągu na tej trasie z obecnych siedmiu godzin do dwóch godzin i czterdziestu minut. Jednak prace w samym Trójmieście potrwają około trzech lat.

Dodatkowo zostaną wyremontowane wszystkie perony dalekobieżne, oprócz tych w Gdańsku Głównym. Zadaszenia pojawią się we Wrzeszczu, Orłowie i Gdyni Głównej. Natomiast na Oruni zaplanowano powstanie trzech przejść podziemnych – przy ul. Ukośnej, ul. Gościnnej, ul. Rejtana. Ponadto na Orłowie pojawi się nowa kładka dla pieszych z windami dla niepełnosprawnych. Inwestycja w Trójmieście będzie kosztować miliard złotych, z czego ponad 70 procent pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Maciej Ciemny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież