Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opóźnienia pociągów od 1 czerwca

altPodpisano umowę rozpoczynającą prace przy modernizacji torów dalekobieżnych w Trójmieście. Uroczyste uruchomienie inwestycji nastąpiło w Sopocie.


Zobacz galerię zdjęć - http://www.wybrzeze24.pl/galerie?func=viewcategory&catid=110


Jak już informowaliśmy: remont potrwa trzy lata, w tym czasie czekają nas utrudnienia w ruchu zarówno w podróżach poza Trójmiasto jak i podczas poruszania się SKM. Pociągi będą poruszać się wahadłowo, a w przypadku dużego natężenia ruchu w godzinach szczytu będą wpuszczane na tory SKM. Remont będzie przebiegał od stacji Pruszcz Gdański do Gdynii Chylonii.

Informowaliśmy, że powstanie nowy rozkład jazdy zarówno dla pociągów dalekobieżnych jak i dla miejskiej kolei. Dziś już wiadomo, że pierwsze zmiany pojawią się od 1 czerwca. Do tego czasu wykonawca nie będzie musiał ingerować w ruch pociągów. Później aktualizacja rozkładu będzie następować co trzy miesiące, jednak podróżni będą o opóźnieniach informowani już miesiąc wcześniej.


- Przećwiczyliśmy już podobny schemat na modernizowanym odcinku Warszawa – Skierniewice. Pasażerowie z pewnością poczują pogorszenie oferty przewozowej, jest to nie do uniknięcia. Jednak planujemy wydawać specjalne ulotki i rozdawać je na peronach, tak by z miesięcznym wyprzedzeniem informować klientów o zachodzących zmianach. Po 1 czerwca kolejną aktualizację zaplanowaliśmy na 1 września. Postaramy się, żeby nie następowały one częściej niż co trzy miesiące – tłumaczy Krzysztof Groblewski, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe.


alt


Z myślą o podróżnych prace, które wymagają zamknięcia torów na dłuższy czas, planuje się wykonywać weekendami, gdy ruch jest mniejszy, bądź nocą. - Mogą z tego powodu czasem pojawić się pojedyncze zmiany weekendowe – wyjaśnia Groblewski.

Remont jest częścią modernizacji linii z Warszawy do Trójmiasta. Ma skrócić czas kursowania pociągu na tej trasie z obecnych siedmiu godzin do dwóch godzin i czterdziestu minut. Jednak prace w samym Trójmieście potrwają około trzech lat.

Dodatkowo zostaną wyremontowane wszystkie perony dalekobieżne, oprócz tych w Gdańsku Głównym. Zadaszenia pojawią się we Wrzeszczu, Orłowie i Gdyni Głównej. Natomiast na Oruni zaplanowano powstanie trzech przejść podziemnych – przy ul. Ukośnej, ul. Gościnnej, ul. Rejtana. Ponadto na Orłowie pojawi się nowa kładka dla pieszych z windami dla niepełnosprawnych. Inwestycja w Trójmieście będzie kosztować miliard złotych, z czego ponad 70 procent pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Maciej Ciemny


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież