Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poszkukiwania Iwony Wieczorek - film z monitoringu

altApele policji, akcje poszukiwawcze, zdjęcia dziewczyny i filmy z monitoringu zamieszczone w różnych mediach, żadne działania nie pomogły na razie w odnalezieniu dziewiętnastoletniej Iwony Wieczorek, która zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca w Sopocie.

Sprawą zaginionej Iwony żyją od prawie dwóch tygodni wszystkie trójmiejskie media. W lokalnych gazetach i portalach internetowych zamieszczono zdjęcie Iwony. W Internecie pojawił się film z sopockiego monitoringu na których widać Iwonę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi sopocka policja, ale rodzina zaginionej postanowiła jej szukać również na własną rękę. Poproszono o pomoc detektywa Rutkowskiego. To właśnie on zbadał zawartość miejskiego monitoringu i zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn kłócących się i szarpiących dziewczynę. W tym czasie przechodziła tam Iwona. Dwaj mężczyźni zostawili w końcu dziewczynę i po chwili skierowali się w stronę, w którą szła Iwona. Nie wiadomo kim byli dwaj mężczyźni i czy mieli jakiś związek ze sprawą. Cały czas nie wiadomo co mogło się stać z dziewczyną.

Do poszukiwań desygnowano dodatkowe wozy policyjne oraz kilku strażników miejskich. Prezydent Sopotu wyznaczył również 20 tys. nagrodę dla każdego, kto przyczyni się do odnalezienia dziewczyny. Sumę 25 tys. zł zaoferowało również Biuro Doradcze „Rutkowski”. Na razie nie pomogło to w odnalezieniu dziewczyny. Według detektywa Rutkowskiego dużą winę za dotychczasowe nieskuteczne działania ponosi sopocka policja.

- Nie chcę sprawiać wrażenia, że opluwam funkcjonariuszy policji, ale według mojej oceny mamy tutaj do czynienia z wielkimi zaniedbaniami z ich strony. Do środy nikt nie rozmawiał z osobami z towarzystwa Iwony. Podczas rozmowy policjanci nie wyrazili żadnej chęci współpracy z nami. Staramy się jednak działać na własną rękę. To my zdjęliśmy monitoring z miejskich kamer, podejmujemy również inne działania, o których dzisiaj nie mogę jeszcze powiedzieć – tłumaczy Rutkowski.

Policja tłumaczy, że robi wszystko co tylko może w tej sprawie, a słowa Rutkowskiego nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Niezależnie od potencjalnych zaniedbań z jakiejkolwiek strony szansa na odnalezienie dziewczyny z dnia na dzień wydają się coraz mniejsze.

- Według mnie szanse na odnalezienie Iwony są niestety bardzo małe. Chyba, że przyjmiemy założenie, że dziewczyna po prostu gdzieś wyjechała, ale jest to dla mnie bardzo mało prawdopodobne. Myślę, że po takim okresie czasu trudno już kogokolwiek odnaleźć, tym bardziej, że na filmie z kamer zarejestrowano dwóch potencjalnych sprawców zaginięcia Iwony. Niestety szanse na odnalezienia jej żywej są bardzo małe - mówi Lucyną Wolak, właścicielką agencji detektywistycznej Vestigator.

Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat Iwony Wieczorek proszeni są o kontakt z Policją 585216222, lub detektywem Rutkowskim 600007007.

Tomasz Wrzask


{youtube}_S0KQKYlQ_g{/youtube}

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież