Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 14:10
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 14:10
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski powalczy z Adamowiczem

altTo już pewne. Jak dowiedział się portal "wybrzeze24.pl" kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 21 listopada - datę tę ogłosił dzisiaj premier Donald Tusk - będzie poseł tej partii, samorządowiec, b. prezes stoczni Gdańskiej - Andrzej Jaworski. Taką propozycję władze partii złozyły swojemu parlamentarzyście i musiałoby się zdarzyć coś nieprzewidywalnego, żeby Jaworski odmówił.

- Uważam,ze Andrzej Jaworski to świetny kandydat do walki z Pawłem Adamowiczem o gdańską prezydenturę. W poprzednich wyborach osiągnął znaczące poparcie gdańszczan. Namawiałem go do rozpatrzenia swojego startu w wyborach już wczesniej. Takie było stanowisko lokalnego PiS. Podzieliły je teraz władze naszej partii. To dobra wiadomość dla gdańszczan, którzy nie muszą być skazani na dynastię Adamowicza i monokulturę PO. Jaworski to nie tytlko doświadczony samorządowiec, to także menedżer, który przeprowadził udaną prywatyzację gdańskiej stoczni, jedynej której politycy P0 nie zlikwidowali. Mam nadzieję, że kandydatura ta zostanie w krótkim czasie zaakceptowana pod czas zebrań gdańskich kół PiS, choć nie można wykluczyć poparcia dla Wiesława Kamińskiego lub Jacka Kurskiego - powiedział wybrzeze24.pl Marian Szajna, pełnomocnik PiS w Gdańsku, który prawdopodonie otworzy listę PiS do sejmiku z okręgu gdańskiego.

Andrzej Jaworski był dziś popołudniu nieuchwytrny. Będzie konkurował z Pawłem Adamowiczem i Wojciechem Podjackim. Kłopoty z kandydatem ma SLD. Partria co prawda wskazała na Krzysztofa Andruszkiewicza, szefa SLD w Gdańsku, ale jako kandydatka porozumienia lewicy na prezydenta Gdańska przedstawia się w rozsyłanych zaproszeniach Jolanta Banach, b. wiceminister w rządzie Leszka Millera. Przed czterema laty kandydat porozumienia lewicy i demokratów, Krzysztof Pusz, osiągnął kompromitujący wynik, prezentując się w kampanii niemal jak sojusznik urzędującego prezydenta. Oboje kandydaci lewicy są pracownikami instytucji gminy Gdańsk, co stawia ich w kłopotliwej sytuacji wobec swojego pracodawcy, Pawła Adamowicza.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież