Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jaworski powalczy z Adamowiczem

altTo już pewne. Jak dowiedział się portal "wybrzeze24.pl" kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 21 listopada - datę tę ogłosił dzisiaj premier Donald Tusk - będzie poseł tej partii, samorządowiec, b. prezes stoczni Gdańskiej - Andrzej Jaworski. Taką propozycję władze partii złozyły swojemu parlamentarzyście i musiałoby się zdarzyć coś nieprzewidywalnego, żeby Jaworski odmówił.

- Uważam,ze Andrzej Jaworski to świetny kandydat do walki z Pawłem Adamowiczem o gdańską prezydenturę. W poprzednich wyborach osiągnął znaczące poparcie gdańszczan. Namawiałem go do rozpatrzenia swojego startu w wyborach już wczesniej. Takie było stanowisko lokalnego PiS. Podzieliły je teraz władze naszej partii. To dobra wiadomość dla gdańszczan, którzy nie muszą być skazani na dynastię Adamowicza i monokulturę PO. Jaworski to nie tytlko doświadczony samorządowiec, to także menedżer, który przeprowadził udaną prywatyzację gdańskiej stoczni, jedynej której politycy P0 nie zlikwidowali. Mam nadzieję, że kandydatura ta zostanie w krótkim czasie zaakceptowana pod czas zebrań gdańskich kół PiS, choć nie można wykluczyć poparcia dla Wiesława Kamińskiego lub Jacka Kurskiego - powiedział wybrzeze24.pl Marian Szajna, pełnomocnik PiS w Gdańsku, który prawdopodonie otworzy listę PiS do sejmiku z okręgu gdańskiego.

Andrzej Jaworski był dziś popołudniu nieuchwytrny. Będzie konkurował z Pawłem Adamowiczem i Wojciechem Podjackim. Kłopoty z kandydatem ma SLD. Partria co prawda wskazała na Krzysztofa Andruszkiewicza, szefa SLD w Gdańsku, ale jako kandydatka porozumienia lewicy na prezydenta Gdańska przedstawia się w rozsyłanych zaproszeniach Jolanta Banach, b. wiceminister w rządzie Leszka Millera. Przed czterema laty kandydat porozumienia lewicy i demokratów, Krzysztof Pusz, osiągnął kompromitujący wynik, prezentując się w kampanii niemal jak sojusznik urzędującego prezydenta. Oboje kandydaci lewicy są pracownikami instytucji gminy Gdańsk, co stawia ich w kłopotliwej sytuacji wobec swojego pracodawcy, Pawła Adamowicza.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież