Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Reklama
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski powalczy z Adamowiczem

altTo już pewne. Jak dowiedział się portal "wybrzeze24.pl" kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 21 listopada - datę tę ogłosił dzisiaj premier Donald Tusk - będzie poseł tej partii, samorządowiec, b. prezes stoczni Gdańskiej - Andrzej Jaworski. Taką propozycję władze partii złozyły swojemu parlamentarzyście i musiałoby się zdarzyć coś nieprzewidywalnego, żeby Jaworski odmówił.

- Uważam,ze Andrzej Jaworski to świetny kandydat do walki z Pawłem Adamowiczem o gdańską prezydenturę. W poprzednich wyborach osiągnął znaczące poparcie gdańszczan. Namawiałem go do rozpatrzenia swojego startu w wyborach już wczesniej. Takie było stanowisko lokalnego PiS. Podzieliły je teraz władze naszej partii. To dobra wiadomość dla gdańszczan, którzy nie muszą być skazani na dynastię Adamowicza i monokulturę PO. Jaworski to nie tytlko doświadczony samorządowiec, to także menedżer, który przeprowadził udaną prywatyzację gdańskiej stoczni, jedynej której politycy P0 nie zlikwidowali. Mam nadzieję, że kandydatura ta zostanie w krótkim czasie zaakceptowana pod czas zebrań gdańskich kół PiS, choć nie można wykluczyć poparcia dla Wiesława Kamińskiego lub Jacka Kurskiego - powiedział wybrzeze24.pl Marian Szajna, pełnomocnik PiS w Gdańsku, który prawdopodonie otworzy listę PiS do sejmiku z okręgu gdańskiego.

Andrzej Jaworski był dziś popołudniu nieuchwytrny. Będzie konkurował z Pawłem Adamowiczem i Wojciechem Podjackim. Kłopoty z kandydatem ma SLD. Partria co prawda wskazała na Krzysztofa Andruszkiewicza, szefa SLD w Gdańsku, ale jako kandydatka porozumienia lewicy na prezydenta Gdańska przedstawia się w rozsyłanych zaproszeniach Jolanta Banach, b. wiceminister w rządzie Leszka Millera. Przed czterema laty kandydat porozumienia lewicy i demokratów, Krzysztof Pusz, osiągnął kompromitujący wynik, prezentując się w kampanii niemal jak sojusznik urzędującego prezydenta. Oboje kandydaci lewicy są pracownikami instytucji gminy Gdańsk, co stawia ich w kłopotliwej sytuacji wobec swojego pracodawcy, Pawła Adamowicza.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież