Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Potęga smaku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 maja 2010 23:03

altTam-tamy globalnej wioski

„Panie pośle, jak pan myśli, gdzie jest teraz pański kolega” zapytał posła Ryszarda Kalisza red. Bogdan Rymanowski, w programie poświęconym katastrofie smoleńskiej. Odpowiedź, że przebywa w Krainie Wiecznych Łowów byłaby pewnie poczytana za drwiny w wartości chronione ustawą.
   

Tu nieboszczyk posłużył za argument na rzecz konfesji dominującej. Pomysłem zasługującym na upowszechnienie jest wykorzystanie Wielkiego Zmarłego dla chwały firmy. Skoro bowiem wykosztowało się na spory nekrolog byłoby marnotrawstwem nie wykorzystać go do celów promocyjnych. Tak uczynił SKOK informując, iż „Prezydent Lech Kaczyński wielokrotnie twierdził, że największym wydarzeniem społecznym po 1989 roku był rozwój spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych”. Nie zdziwiłbym się, gdyby ich władze oświadczyły, że założenie konta w którymś SKOKu jest patriotycznym obowiązkiem i realizacją prezydenckiego testamentu.
   

Patriotycznym obowiązkiem jest opłakiwanie zmarłych. Publiczne i ostentacyjne. Jak się obruszać na polityków skoro, kabaretowy w istocie, program „Szkło kontaktowe” miast na czas żałoby narodowej zawiesić nadawanie przemienił się w narodowe egzekwie. Kabareciarze przebrani na czarno, grobowym głosem obwieszczający narodową tragedię, cóż śmieszniejszego.
  

I dziwić się, że Pani Elżbieta Jakubiak, by w studiu TVN24 podyskutować z Kazimierzem Kutzem o nadciągającej właśnie kampanii prezydenckiej przyodziała się w ciężką żałobną czerń.  „Żałoba jest moją prywatną sprawą –  oświadczyła, gdy Kutz, ośmielił się zauważyć, że czym innym żałoba, czym innym polityczna kampania –  mój strój  – dodała –  jest moją prywatną sprawą”. Być może, wszelako tym razem była to prywatność publiczna. Jak najbardziej na sprzedaż.
   

Samolot, którym leciała polska delegacja, rozbił się tuż koło wielkiego, i zdaje się nielegalnego, wysypiska śmieci. Lud miejscowy sprzedaje dość liczne pamiątki po tragicznie zmarłych. Wysypisko było duże, więc towaru nie zabraknie.
   

W kraju trzeba  pamiątkowe produkty wytwarzać samodzielnie.  Są do nabycia akwarelowe lub olejne portrety prezydenta. Fotki z autografami. Za jedne 35 zł w internetowym portalu Allegro można nabyć gipsowe popiersie Lecha Kaczyńskiego „wykonane przez jednego z polskich artystów”. Za taką samą cenę, jeśli jest białe, a za 40 zł jeśli jest patynowane na brąz, zaś na specjalne zamówienie – wykonane w prawdziwym brązie można nabyć „dzieło sławnego artysty patrioty Barłomieja Kurzeji”. Co do patriotyzmu, to nie podejmuję się orzekać, co zaś do walorów artystycznych – to jest tak, jak niegdyś ze Styką. Otóż malował on Stwórcę na klęczkach, żywił bowiem doń niesłychany szacunek i bojaźń. I oto otwarły się niebiosa, i rozległ się głos wielki: „Ty mnie, Styka, nie maluj na klęczkach, ty mnie maluj dobrze”.
   

Co, zdaje się, nie tylko do artysty się odnosi.      
A.K.Waśkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież