Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dziki kraj

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 02 kwietnia 2010 15:45

alt„…Widok z galerii na Wiejskiej...”

W ostatnich dniach  za sprawą „politycznych celebrytów” znacząco podniósł się poziom adrenaliny u obserwatorów życia politycznego. Najpierw po trwającym kilka tygodni przedstawieniu rządząca partia w iście bizantyjskim stylu (wyjątkowo podobnym do celebry stosowanej w  nieistniejącej już PZPR przed kolejnym zjazdami) obwieściła coś o czym wszystkie media informowały od dawna, czyli wynik tzw. prawyborów. Z wypiekami na twarzach dyspozycyjni komentatorzy prezentowali efekt wewnętrznych nominacji  personalnych w PO jako najważniejsze osiągnięcie polskiej demokracji.


Próba przeniesienia na nasz grunt amerykańskich metod uprawiania polityki wydaje się być niewypałem jeśli weźmie się pod uwagę aktywność członków partii rządzącej w procesie kreowania ich  kandydata na najważniejszy urząd w kraju. Frekwencja członków PO poniżej 50 % zdaje się wieszczyć początek końca snów o potędze. Tysiące członków partii rządzącej, przez odmowę udziału w prawyborach wyraziło chyba swoje niezadowolenie z metod pracy kierownictwa. Jak można inaczej to wytłumaczyć? No może jeszcze tym, że partia jest trochę „napompowana”, albo że wynik i tak był przesądzony, więc wielu zrezygnowało z udziału w tej inscenizacji? Zapewne przytoczone powody, jak i te których nie podaję, będą jeszcze wielokrotnie powtarzane i używane jako wytłumaczenie tego co wydaje się bezsporne, a mianowicie, że w Platformie Obywatelskiej poczucie obywatelskiej aktywności jej członków jest w zaniku.


Obserwatorzy odnotowali więc kolejną wpadkę rządzącej partii, a przychylni komentatorzy przeszli nad tym do porządku dziennego wskazując na nowe, ważniejsze wydarzenia. Na przykład nowe wyznania byłego ministra Drzewieckiego. Telewizyjny występ „Mira” odsunął na dalszy plan dyskusję wokół kondycji rządzących po „prawyborach” prezydenckich czy pojawiające się nowe fakty w sprawie afery hazardowej.


Zwierzenia byłego ministra zdominowały medialne przekazy na kilka dni. Jego przeprosiny za „dziki kraj” zostały odebrane przez obserwatorów z mieszanymi odczuciami. Część uwierzyła w ich szczerość, inni podkreślali ich sztuczność. Jak ocenią to wyborcy okaże się gdy były minister podda się weryfikacji wyborczej w 2011 roku.


Drzewiecki oceniany będzie w Łodzi, a ocenie wyborców w Gdańsku nie będą się poddawać się kierujący publicznym Radiem Gdańsk członkowie Zarządu za pobranie nienależnych odpraw pieniężnych za 2007 rok w kwocie 135 tysięcy złotych. Jak informuje jeden z portali internetowych oskarżenie w sprawie narażenia publicznego radia na stratę w wysokości 135 tys. złotych złożył w prokuraturze NIK. Kontrolerzy zarzucają prezesowi Wasielewskiemu oraz członkom zarządu T. Arabskiemu i J. Naliwajkowi pobranie nienależnej odprawy pieniężnej w kwocie po 45 tys,  złotych. Panowie prezesi oświadczyli, że odprawy pobrali, ale w zamian nie pobrali nagród rocznych w następnych latach. Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania nie stwierdzając przestępstwa, a „niezależni” komentatorzy dyskretnie pomijają milczeniem tak nieistotną sprawę, no bo „o co chodzi?”. Przecież nie ma przestępstwa, a że koledzy po fachu (w tym jeden obecnie ważny minister) „zarobili” to normalne. Może i należy przejść do porządku nad takim zdarzeniem, jednak zachowanie prokuratury w tej sprawie ma dla mnie symboliczne znaczenie, gdyż jest kolejnym potwierdzeniem, że w naszym państwie zasada równości wobec prawa stosowana jest wybiórczo jeśli przypomnimy sobie, że niedawno prokurator postanowił wsadzić do więzienia staruszka za „kradzież” drewna o wartości 12 złotych. Do przemyślenia przy świątecznym stole wraz z najlepszymi życzeniami.
Andrzej Różański

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież