Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Oblicza sportu: Wiosna,wiosna, ach to ty?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 stycznia 2019 16:37

altGłośniej i coraz więcej. Z dnia na dzień piłka znów lideruje w mediach. Coraz bardziej zastępuje zimę wiosną. Transferowe „dokładki”, uzupełnienia w składach, no i... do roboty. Ferie wyjątkowo krótkie, wypoczynku jak na lekarstwo. Dwa, trzy tygodnie. Nawet prezes Boniek – a kto jak to, ale „Zibi” futbol trochę przecież zna i czuje – wyraża wątpliwości. Czy nie przesada?

No właśnie. Czy nie przesada z tym terminarzem? Wiosna w połowie zimy? Niesamowite. Murawy można podgrzać, ale kto podgrzeje kibiców? Co, mecze bez szumu, bez oklasków, bez życia trybun? Dobrze, że ta zima taka nieco w kratkę; nie wszędzie zimowa. Ale ta próba sił wiosny z zimą może być dla piłkarzy dokuczliwa. Może także i piłce na zdrowie nie wyjść. Poczekajmy, zobaczymy.

Transfery, treningi, wyjazdy na zgrupowania. Ba, jak gdzieś słyszałem, arkowcy i lechiści jednym samolotem polecą do Turcji. Ruch, ruchu coraz więcej. Ale są i kłopoty, te w Krakowie choćby. Od dłuższego czasu pytajnik goni tam pytajnik i wciąż do końca nie wiadomo czy jedna z legend polskiej piłki w tej piłce o wiele szczebli niżej nie wypadnie. No i oby ta lawina gdzieś jeszcze w Polskę nie ruszyła, żeby trzęsawiska... Stop! Nie zapeszajmy.

Z naszymi lepiej. Alarmów nie słychać. Raczej mówi się o pracy, o budowaniu formy i o... nadziejach. Lechia ma swoje plany, swoje przymiarki; Arka swoje. I tak trzymać! Na łamach jeszcze „dogrywki” przeróżnych plebiscytów 2018, ale i o „wiośnie” zimą – jako się rzekło – coraz więcej. Nadzieje podsyca ta tabela... Dawno takiej nie było! I już nic więcej o tym. Przypomnijmy tylko, że to rok trochę w historię wpisany. No może nie trochę nawet. Siedemdziesiąt lat temu po raz pierwszy ekstraklasa na nasz grunt trafiła. Radość była kilka miesięcy wcześniej, a teraz już przyszło w niej grywać.

Bywało różnie. Raz wyżej, raz niżej. Teraz, co przypominamy, 27. sezon biało-zielonych w ekstraklasie. A gdyby tak jeszcze... No nie, znów ten stop potrzebny. Wystarczy jak kciuki ściskać będziemy. No i najpierw czekać do 21 marca. To też 70. rocznica. 21 marca 1949 i Traugutta 29. Wiadomo, gdański adres, stadion z Lechią przez lata. I tu właśnie odbył się wtedy pierwszy mecz ekstraklasy w Gdańsku, pierwszy w regionie. Sensacyjny wynik. Lechia wygrywa z chorzowskim Ruchem 5:3, a to przecież wielokrotny już przedtem mistrz Polski. Wrócimy do tego o czasie. Na razie wiosna w środku zimy. Więc może coś od Grechuty: wiosna, wiosna, ach to ty?

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież