Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

TOP 10 spraw kryminalnych 2010 roku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 stycznia 2011 14:10

altPoprzedni rok przyniósł wiele brawurowych zatrzymań kryminalnych przeprowadzonych przez gdańskich policjantów. Przedstawiamy najciekawsze z nich wybrane wspólnie z rzecznikiem gdańskiej policji.


1. 14.01 - NIELEGALNA ROZLEWNIA ALKOHOLU ZLIKWIDOWANA
Policjanci z Przymorza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 50 lat. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu jednego z nich znajdowała się nielegalna rozlewnia alkoholu. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono 140 litrów wyrobów spirytusowych, banderole, kapsle, hologramy oraz sprzęt służący do rozlewania alkoholu. Za nielegalne posiadanie wyrobów spirytusowych zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


2. 04.02 - ODZYSKALI KRADZIONE SAMOCHODY WARTE 1,4 MLN ZŁ
Działania gdańskich policjantów zwalczających przestępczość ubezpieczeniową doprowadziły do odzyskania 16 pojazdów o łącznej wartości ok. 1,4 mln zł oraz zatrzymania 12 osób będących w ich posiadaniu. Część odnalezionych aut zostało skradzionych na terenie Polski, a pozostałe w Niemczech, Austrii i we Włoszech. W niektórych przypadkach zostały zgłoszone ich fikcyjne kradzieże. Większość miała już przerobione numery identyfikacyjne. Wśród odnalezionych pojazdów był lexus, audi A8 i Q7 oraz ciągniki siodłowe. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tych spraw. Intensywna praca policjantów zwalczających przestępczość samochodową doprowadziła do odzyskania aż 16 kradzionych samochodów. Działania trwały pięć dni, a przeprowadzone zostały na terenie województwa pomorskiego oraz wielkopolskiego.

3. 25.03 - KRADLI SAMOCHODY NAPADAJĄC NA KOBIETY
Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch członków grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów będących wynikiem rozbojów na kobietach. W swoim działaniu sprawcy byli bardzo brutalni. Proceder miał miejsce na terenie całego woj. pomorskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. Ponadto zabezpieczyli 2 samochody wykorzystywane przez przestępców przy napadach. 27 i 32-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

4. 21.05 - ROZBILI GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ
Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami aut z terenu Niemiec, przerabianiem i ich legalizacją w polskich urzędach, wymuszeniami rozbójniczymi oraz ściąganiem haraczy z agencji towarzyskich. Wynikiem pracy policjantów z samochodówki było zatrzymanie ośmiu osób. Teraz członkom grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

5. 21.05 - DOMOWA HODOWLA KONOPI INDYJSKICH
Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 20-latka, który w swoim mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. W specjalnie przygotowanym pokoju, z odpowiednim naświetleniem i wentylacją policjanci znaleźli 8 doniczek z sadzonkami marihuany. Policjanci zabezpieczyli również częściowo poporcjowane już narkotyki oraz wagi elektroniczne. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających wynosi około 35 tys. zł. Za nielegalną uprawę konopi grozi kara pozbawienia
wolności do lat 2, natomiast za posiadanie znacznych ilości narkotyków do lat 8.

6.02.06 - ROZBITA KOLEJNA GRUPA ZAJMUJĄCA SIĘ KRADZIEŻAMI AUT
W Lęborku gdańscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami samochodów z terenu Polski i Niemiec. Członkowie grupy kradzione auta rozbierali na części, a następnie elementy te sprzedawali na jednym z portali aukcyjnych. Wynikiem pracy policjantów było zatrzymanie siedmiu osób. Teraz członkom grupy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7. 07.06 - SPRAWIEDLIWOŚĆ PO 13 LATACH
Kryminalni z gdańskiej komendy rozwiązali sprawę zabójstwa sprzed 13 lat. Dzięki wytężonej pracy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tej brutalnej zbrodni. Dwaj oprawcy w sobotę trafili do aresztu. Grozi im teraz dożywocie. Do morderstwa doszło w kwietniu 1997 roku w gdańskiej dzielnicy Brzeźno. Wtedy na plaży znaleziono ciało mężczyzny o nieznanej jak do tej pory tożsamości. Biegli orzekli, że przyczyną jego śmierci były obrażenia powstałe w wyniku zadanych mu licznie ran kłutych klatki piersiowej i ran ciętych twarzy oraz szyi. Funkcjonariuszom zależało na rozwikłaniu tej tajemniczej śmierci. Mimo czasu jaki upłynął od zdarzenia, badali wnikliwie każdy ślad, sprawdzali każdy sygnał. Ich żmudna praca przyniosła efekty. Sprawcami tego zabójstwa okazali się być 36-letni i 41-letni gdańszczanin. Kryminalni zatrzymali obu tych mężczyzn. Za zabójstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

8. 06.08 - PODPALACZ ZATRZYMANY
W ciągu kilkunastu dni kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali sprawcę podpaleń i włamania na Śródmieściu. Okazało się, że 29-letni gdańszczanin spowodował pożar lokalu gastronomicznego i stoiska z pamiątkami, narażając ich właścicieli na straty sięgające co najmniej 250 tys. zł. Mężczyzna kilka godzin później włamał się też do baru, skąd ukradł kilka piw i niewielką kwotę pieniędzy. Był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków, kradzieże i włamania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

9. 24.08 - OFERUJĄC PRACĘ OSZUKAŁ KILKANAŚCIE TYSIĘCY OSÓB
Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który oszukał kilkanaście tysięcy osób w całej Polsce oferując zatrudnienie w różnych sklepach w charakterze m.in. sprzedawcy. Proponował ok. 3 tys. zł. wynagrodzenia. Warunkiem otrzymania pracy było przesłanie swojego CV oraz wypełnienie testu IQ, za który trzeba było zapłacić ok. 47 zł. Kontakt z mężczyzną urywał się, kiedy ten otrzymywał wynik testu na inteligencję. Grozi mu do 8 lat więzienia.

10.21.10 - POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW NAPADÓW NA BANKI
Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego z Płocka, zatrzymali członków grupy przestępczej, której zarzuca się napady na placówki bankowe i salon gier w Gdańsku. Zatrzymani są mieszkańcami Gdańska w wieku od 26 do 43lat i wcześniej byli wielokrotnie karani. Jak ustalili śledczy, zatrzymani mężczyźni dokonali na terenie Gdańska trzech napadów – dwa na placówki bankowe oraz na salon gier. Podczas tych rozbojów napastnicy przemocą obezwładniali swoje ofiary, używając przy tym gazu łzawiącego. Wstępnie wiadomo, że w trakcie swojej działalności przestępczej ukradli ponad 75 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież