3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Reklama
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

TOP 10 spraw kryminalnych 2010 roku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 stycznia 2011 14:10

altPoprzedni rok przyniósł wiele brawurowych zatrzymań kryminalnych przeprowadzonych przez gdańskich policjantów. Przedstawiamy najciekawsze z nich wybrane wspólnie z rzecznikiem gdańskiej policji.


1. 14.01 - NIELEGALNA ROZLEWNIA ALKOHOLU ZLIKWIDOWANA
Policjanci z Przymorza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 50 lat. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu jednego z nich znajdowała się nielegalna rozlewnia alkoholu. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczono 140 litrów wyrobów spirytusowych, banderole, kapsle, hologramy oraz sprzęt służący do rozlewania alkoholu. Za nielegalne posiadanie wyrobów spirytusowych zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


2. 04.02 - ODZYSKALI KRADZIONE SAMOCHODY WARTE 1,4 MLN ZŁ
Działania gdańskich policjantów zwalczających przestępczość ubezpieczeniową doprowadziły do odzyskania 16 pojazdów o łącznej wartości ok. 1,4 mln zł oraz zatrzymania 12 osób będących w ich posiadaniu. Część odnalezionych aut zostało skradzionych na terenie Polski, a pozostałe w Niemczech, Austrii i we Włoszech. W niektórych przypadkach zostały zgłoszone ich fikcyjne kradzieże. Większość miała już przerobione numery identyfikacyjne. Wśród odnalezionych pojazdów był lexus, audi A8 i Q7 oraz ciągniki siodłowe. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tych spraw. Intensywna praca policjantów zwalczających przestępczość samochodową doprowadziła do odzyskania aż 16 kradzionych samochodów. Działania trwały pięć dni, a przeprowadzone zostały na terenie województwa pomorskiego oraz wielkopolskiego.

3. 25.03 - KRADLI SAMOCHODY NAPADAJĄC NA KOBIETY
Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch członków grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów będących wynikiem rozbojów na kobietach. W swoim działaniu sprawcy byli bardzo brutalni. Proceder miał miejsce na terenie całego woj. pomorskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. Ponadto zabezpieczyli 2 samochody wykorzystywane przez przestępców przy napadach. 27 i 32-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

4. 21.05 - ROZBILI GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ
Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami aut z terenu Niemiec, przerabianiem i ich legalizacją w polskich urzędach, wymuszeniami rozbójniczymi oraz ściąganiem haraczy z agencji towarzyskich. Wynikiem pracy policjantów z samochodówki było zatrzymanie ośmiu osób. Teraz członkom grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

5. 21.05 - DOMOWA HODOWLA KONOPI INDYJSKICH
Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 20-latka, który w swoim mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. W specjalnie przygotowanym pokoju, z odpowiednim naświetleniem i wentylacją policjanci znaleźli 8 doniczek z sadzonkami marihuany. Policjanci zabezpieczyli również częściowo poporcjowane już narkotyki oraz wagi elektroniczne. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających wynosi około 35 tys. zł. Za nielegalną uprawę konopi grozi kara pozbawienia
wolności do lat 2, natomiast za posiadanie znacznych ilości narkotyków do lat 8.

6.02.06 - ROZBITA KOLEJNA GRUPA ZAJMUJĄCA SIĘ KRADZIEŻAMI AUT
W Lęborku gdańscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami samochodów z terenu Polski i Niemiec. Członkowie grupy kradzione auta rozbierali na części, a następnie elementy te sprzedawali na jednym z portali aukcyjnych. Wynikiem pracy policjantów było zatrzymanie siedmiu osób. Teraz członkom grupy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7. 07.06 - SPRAWIEDLIWOŚĆ PO 13 LATACH
Kryminalni z gdańskiej komendy rozwiązali sprawę zabójstwa sprzed 13 lat. Dzięki wytężonej pracy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tej brutalnej zbrodni. Dwaj oprawcy w sobotę trafili do aresztu. Grozi im teraz dożywocie. Do morderstwa doszło w kwietniu 1997 roku w gdańskiej dzielnicy Brzeźno. Wtedy na plaży znaleziono ciało mężczyzny o nieznanej jak do tej pory tożsamości. Biegli orzekli, że przyczyną jego śmierci były obrażenia powstałe w wyniku zadanych mu licznie ran kłutych klatki piersiowej i ran ciętych twarzy oraz szyi. Funkcjonariuszom zależało na rozwikłaniu tej tajemniczej śmierci. Mimo czasu jaki upłynął od zdarzenia, badali wnikliwie każdy ślad, sprawdzali każdy sygnał. Ich żmudna praca przyniosła efekty. Sprawcami tego zabójstwa okazali się być 36-letni i 41-letni gdańszczanin. Kryminalni zatrzymali obu tych mężczyzn. Za zabójstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

8. 06.08 - PODPALACZ ZATRZYMANY
W ciągu kilkunastu dni kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali sprawcę podpaleń i włamania na Śródmieściu. Okazało się, że 29-letni gdańszczanin spowodował pożar lokalu gastronomicznego i stoiska z pamiątkami, narażając ich właścicieli na straty sięgające co najmniej 250 tys. zł. Mężczyzna kilka godzin później włamał się też do baru, skąd ukradł kilka piw i niewielką kwotę pieniędzy. Był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków, kradzieże i włamania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

9. 24.08 - OFERUJĄC PRACĘ OSZUKAŁ KILKANAŚCIE TYSIĘCY OSÓB
Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który oszukał kilkanaście tysięcy osób w całej Polsce oferując zatrudnienie w różnych sklepach w charakterze m.in. sprzedawcy. Proponował ok. 3 tys. zł. wynagrodzenia. Warunkiem otrzymania pracy było przesłanie swojego CV oraz wypełnienie testu IQ, za który trzeba było zapłacić ok. 47 zł. Kontakt z mężczyzną urywał się, kiedy ten otrzymywał wynik testu na inteligencję. Grozi mu do 8 lat więzienia.

10.21.10 - POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW NAPADÓW NA BANKI
Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego z Płocka, zatrzymali członków grupy przestępczej, której zarzuca się napady na placówki bankowe i salon gier w Gdańsku. Zatrzymani są mieszkańcami Gdańska w wieku od 26 do 43lat i wcześniej byli wielokrotnie karani. Jak ustalili śledczy, zatrzymani mężczyźni dokonali na terenie Gdańska trzech napadów – dwa na placówki bankowe oraz na salon gier. Podczas tych rozbojów napastnicy przemocą obezwładniali swoje ofiary, używając przy tym gazu łzawiącego. Wstępnie wiadomo, że w trakcie swojej działalności przestępczej ukradli ponad 75 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież