Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Remont kładki na Zaspie - niekończąca się historia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 stycznia 2011 18:25

altO kładce nad ulicami Rzeczypospolitej i Jana Pawła II na Zaspie pisaliśmy wielokrotnie Do czerwca tego roku miała zostać odnowiona. Tymczasem remont już się skończył i co? I nic. Mieszkańcy Zaspy jak bali się po niej chodzić, tak boją się dalej.

Codziennie korzysta z niej wiele osób, dojeżdżający do domu, pracy albo położonego niedaleko szpitala. Kładka nie posiada żadnych udogodnień, nawet bocznych podjazdów.
- Niech pani spojrzy na schody zupełnie się sypią - mówi Bogdan Kamiński mieszkaniec osiedla Młyniec. - Nie mówiąc już o poręczach zniszczonych przez rdzę. Co z tego, że zamontowali windy nieopodal przystanków tramwajowych, skoro coraz trudniej tam dojść, zwłaszcza dla osób starszych lub matek z wózkami. Zresztą windy też jeszcze nie działają.

Ten, kto kilka miesięcy temu posłuchał urzędników i uwierzył w to, że kładka będzie wyremontowana, dalej może w to wierzyć, tylko tym razem nikt nie jest w stanie podać dokładnego terminu, kiedy to nastąpi.
- Wykonawca przebudowy torowisk miał tylko przeprowadzić remont tak zwanych „czterech biegów schodów”, czyli zejść z kładki na przebudowywane tory tramwajowe oraz zainstalować windy dla niepełnosprawnych. I z tego się wywiązał. Co do wind to zostaną one uruchomione przed pierwszym maja. Na remont całej kładki nie dostalibyśmy funduszy z Unii Europejskiej. O remont pozostałej części proszę pytać w Zarządzie Dróg i Zieleni - wyjaśnia Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych.

- Już dawno złożyliśmy projekt przebudowy kładki do Urzędu Miasta i czekamy na decyzję. Jak tylko zostaną przyznane nam pieniądze ruszamy z remontem. Stale monitorujemy to miejsce i wykonujemy na bieżąco drobne prace remontowe - mówi Elżbieta Banach z działu inżynierii z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Należy podkreślić, że ciągle mowa tylko o jednym wiadukcie, w którym ciągle straszą powiększające się kilkudziesięciometrowe dziury. Miasto wciąż nie dogadało się w sprawie remontu z Zarządem Dróg i Zieleni, aż strach pomyśleć, do czego musi dojść, żeby wreszcie urzędnicy przejrzeli na oczy.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież