Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stypendia projektu InnoDoktorant 2011

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 28 stycznia 2011 18:39

alt26 stycznia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w ramach projektu „InnoDoktorant - stypendia dla doktorantów” uroczyście wręczono stypendia najzdolniejszym młodym naukowcom z Województwa Pomorskiego.

Stypendia w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, wręczył Marszałek Mieczysław Struk. W tym roku Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał stypendia trzydziestu dziewięciu młodym naukowcom, w wysokości 30 000 zł każde. Podczas uroczystości zostały wręczone również 4 stypendia w wysokości 20 000 zł każde, ufundowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Sp. z o.o.(PSSE). Jak podkreśliła Prezes PSSE Teresa Kamińska wybór tematyki prac doktorskich, które warto docenić nie był łatwy i został dokonany w oparciu o planowane działania Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


alt


To już III edycja najbardziej prestiżowego konkursu dla zdolnych adeptów wiedzy, którzy dzięki stypendiom mogą realizować swoje badania. Doskonałym przykładem wykorzystania dotacji jest stypendysta z programu InnoDoktorant z 2010 roku Grzegorz Żywica z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN. Stypendium ufundowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Sp. z o.o. pozwoliło mu na przyspieszenie i usprawnienie prac nad doktoratem poruszającym problem „Analizy defektów konstrukcji podpierającej w odniesieniu do stanu dynamicznego maszyny wirnikowej”. Praca została obroniona z wyróżnieniem 26 stycznia 2011 roku.

Wśród wyróżnionych znalazło się 25 doktorantów Politechniki Gdańskiej, 7 Uniwersytetu Gdańskiego, 3 Instytutu Maszyn Przepływowych PAN, 2 reprezentantów Instytutu Oceanologii PAN, oraz po jednym z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Morskiej w Gdyni.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież