Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Prawa i Administracji UG

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 października 2010 23:45

altUroczyste posiedzenie Rady Wydziału Prawa i Administracji UG odbyło się 5 października w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina na Ołowiance. Podczas uroczystości dziekan wydziału Prawa i Administracji UG, Jarosław Warylewski odebrał z rąk prezydenta miasta Pawła Adamowicza medal wybity z okazji 20-lecia samorządności gdańskiej przyznawany osobom, które najbardziej się tej samorządności przysłużyły. 
 
- Chciałbym w imieniu gdańszczan pogratulować pięknego jubileuszu. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie Gdańska, stolicy Pomorza, można nawet powiedzieć każdego miasta, bez wydziału prawa. Wiele ról publicznych w naszym województwie wypełnianych jest przez absolwentów wydziału prawa. Korzystając z okazji nisko się kłaniam profesorom, którzy wiele wysiłku włożyli w moje szare komórki - nie wyobrażam sobie wypełniania tych ról bez prawa – mówił żartobliwie prezydent Paweł Adamowicz, który jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji UG.    

Wieńcząc 40 rok istnienia Prawa i Administracji ukazały się właśnie II tom Gdańskich Studiów Prawniczych oraz pierwsze wydanie gazety wydziału PiA UG. Jubileusz był także okazją do wybicia w Mennicy Państwowej specjalnego medalu upamiętniającego tę datę i okazję.

Podczas uroczystości głos zabrał prof. Tadeusz Maciejewski, który przekonywał, iż mimo że świętujemy 40 rocznicę wydziału, nauka prawa w Gdańsku ma o wiele dłuższą tradycję. Katedra Prawa i Historii powstała tu już w roku 1603 w ówczesnym Gimnazjum Akademickim. Wykładano na nim prawo natury oraz prawa narodów, a zachowane programy nauczania ujawniają wysoki poziom wykładów.

Głos na jubileuszowej Radzie Wydziału zabrał także rektor UG Bernard Lamek. - Chciałem podziękować wszystkim członkom Rady Wydziału, poprzednim dziekanom, profesorom, adiunktom, asystentom i wszystkim pracownikom wydziału za naprawdę ogromna prace którą państwo wkładacie. To widać, ze w ciągu ostatnich lat, wydział w sposób bardzo dynamiczny rozwija się, i to jest wasza zasługa. Wydział prawa jest jednym z filarów uniwersytetu, który oprócz tego ze wspaniale kształci, to jeszcze osiąga doskonałe rezultaty finansowe co w chwili obecnej jest nie bez znaczenia. – mówił rektor Bernard Lamek.

Posiedzenie rady wydziału zwieńczył koncert „Tango Moja Miłość – Tanga Polskie” w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza i Tangata Quintet. Po koncercie zaproszono zebranych gości na wystawną kolację w budynku Filharmonii Bałtyckiej.

Rafał Szultk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież