W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Prawa i Administracji UG

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 października 2010 23:45

altUroczyste posiedzenie Rady Wydziału Prawa i Administracji UG odbyło się 5 października w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina na Ołowiance. Podczas uroczystości dziekan wydziału Prawa i Administracji UG, Jarosław Warylewski odebrał z rąk prezydenta miasta Pawła Adamowicza medal wybity z okazji 20-lecia samorządności gdańskiej przyznawany osobom, które najbardziej się tej samorządności przysłużyły. 
 
- Chciałbym w imieniu gdańszczan pogratulować pięknego jubileuszu. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie Gdańska, stolicy Pomorza, można nawet powiedzieć każdego miasta, bez wydziału prawa. Wiele ról publicznych w naszym województwie wypełnianych jest przez absolwentów wydziału prawa. Korzystając z okazji nisko się kłaniam profesorom, którzy wiele wysiłku włożyli w moje szare komórki - nie wyobrażam sobie wypełniania tych ról bez prawa – mówił żartobliwie prezydent Paweł Adamowicz, który jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji UG.    

Wieńcząc 40 rok istnienia Prawa i Administracji ukazały się właśnie II tom Gdańskich Studiów Prawniczych oraz pierwsze wydanie gazety wydziału PiA UG. Jubileusz był także okazją do wybicia w Mennicy Państwowej specjalnego medalu upamiętniającego tę datę i okazję.

Podczas uroczystości głos zabrał prof. Tadeusz Maciejewski, który przekonywał, iż mimo że świętujemy 40 rocznicę wydziału, nauka prawa w Gdańsku ma o wiele dłuższą tradycję. Katedra Prawa i Historii powstała tu już w roku 1603 w ówczesnym Gimnazjum Akademickim. Wykładano na nim prawo natury oraz prawa narodów, a zachowane programy nauczania ujawniają wysoki poziom wykładów.

Głos na jubileuszowej Radzie Wydziału zabrał także rektor UG Bernard Lamek. - Chciałem podziękować wszystkim członkom Rady Wydziału, poprzednim dziekanom, profesorom, adiunktom, asystentom i wszystkim pracownikom wydziału za naprawdę ogromna prace którą państwo wkładacie. To widać, ze w ciągu ostatnich lat, wydział w sposób bardzo dynamiczny rozwija się, i to jest wasza zasługa. Wydział prawa jest jednym z filarów uniwersytetu, który oprócz tego ze wspaniale kształci, to jeszcze osiąga doskonałe rezultaty finansowe co w chwili obecnej jest nie bez znaczenia. – mówił rektor Bernard Lamek.

Posiedzenie rady wydziału zwieńczył koncert „Tango Moja Miłość – Tanga Polskie” w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza i Tangata Quintet. Po koncercie zaproszono zebranych gości na wystawną kolację w budynku Filharmonii Bałtyckiej.

Rafał Szultk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież