Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

ENERGA partnerem Microsoft przy Imagine Cup 2010

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 09 lipca 2010 07:11

altGrupa ENERGA wspiera organizację światowych finałów największego konkursu technologicznego dla studentów na świecie.


Spośród 325 tysięcy studentów, którzy zgłosili się do konkursu w jego 8 edycji, wybrano ponad 400 zawodników. Biorą oni udział w trwających w Warszawie światowych finałach Imagine Cup 2010. Studenci współzawodniczą w 5 konkurencjach, w których prezentują swoje pomysły na wykorzystanie nowych technologii na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesności.


Światowy finał organizowanego przez firmę Microsoft konkursu technologicznego dla studentów po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Jutro, 8 lipca br. poznamy wszystkich zwycięzców Imagine Cup 2010. Ogłoszenie wyników odbędzie się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte patronatem Grupy ENERGA, która w ramach swojego programu ENERGA dla Ciebie chce popularyzować innowacyjne rozwiązania oraz inicjować rozwój otoczenia, w którym działa.


- Uważam, że odpowiedzialność za rozwój i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań spoczywa na najsilniejszych i najbardziej rozwiniętych firmach. Właśnie dlatego w naturalny sposób staliśmy się partnerem Microsoftu przy organizacji największego technologicznego konkursu na świecie – Imagine Cup 2010 – mówi Mirosław Bieliński, prezes zarządu ENERGA SA. – Pragniemy wspierać rozwój młodych talentów, gdyż to od nich będzie zależał kształt naszej przyszłości.


Grupa ENERGA swoją działalność opiera na innowacyjnych rozwiązaniach, poza wspieraniem takich inicjatyw jak Imagine Cup, prowadzi duże projekty badawczo-rozwojowe. Obecnie w ramach konsorcjum z Instytutem Maszyn Przepływowych PAN rozpoczęto prace nad opracowaniem unikalnych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy i odpadów rolniczych. Efektem projektu mają być prototypowe instalacje pilotażowe, które znajdą w przyszłości zastosowanie w przemyśle.


Natomiast zastosowanie nowatorskich rozwiązań IT usprawnia zarządzanie sieciami i pozwala budować usługi nowej generacji w oparciu o rozwiązania tzw. inteligentnej sieci energetycznej (Smart Grid). Grupa ENERGA prowadzi zaawansowane prace przygotowawcze i ma realne szanse zostać pierwszą w Polsce firmą energetyczną, która wdroży te rozwiązania na skalę masową.


Otoczenie biznesowe i społeczne uznaje Grupę ENERGA za lidera nowoczesnych rozwiązań energetycznych i docenia jej pozytywny oraz odpowiedzialny stosunek do środowiska naturalnego. Przykładem może być pakiet usług ENERGI – Energetyczny Dom, który pozwala klientom stworzyć ekologiczną mikroelektrownię w ich domu, z wykorzystaniem przydomowych źródeł odnawialnych. W ten sposób klient poza zapewnieniem sobie energii elektrycznej i cieplnej otrzymuje też możliwość odsprzedaży energii do sieci Grupy.


Spółka, dzięki swojej innowacyjnej postawie, została kilkukrotnie wyróżniona za działalność w roku 2009. Otrzymała statuetkę Perły Polskiego Biznesu, nagrodę Green Excellence za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przyjaznych dla środowiska oraz przyznawaną przez BCC złotą statuetkę Lidera Polskiego Biznesu. Dołączyła także do grona Gazel Biznesu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież