Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ... (Nie)wybuchowe odkrycie na Bielańskiej » W czwartek 19 stycznia przy ul. Bielańskiej 5 znaleziono niewybuch. Został on odkryty w trakcie prac...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
niedziela, 22 stycznia 2023 21:18
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
Zwycięstwem zakończyły sezon zasadniczy PLHK hokeistki
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
sobota, 10 grudnia 2022 10:54
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
Ligowi piłkarze już na urlopach. Szatnie puste i jedynie w biurach
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Złoty Bieg Westerplatte

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2012 11:44

Wieńcem laurowym zostanie przyozdobiona głowa zwycięzcy jubileuszowego 50. Biegu Westerplatte, który do 2007 roku nosił nazwę Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża ’39.  Bieg Westerplatte 2012 zostanie rozegrany 8 września (sobota), Jest on najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Jej inicjatorem jest wieloletni, znakomity dziennikarz sportowy Radia Gdańsk, redaktor Jerzy Gebert.


alt


Historia powstania biegu została ukazana w jego książce zatytułowanej „Mikrofonem zapisane”. Idea biegu od początku związana jest z czczeniem pamięci wrześniowych dni sprzed 73 laty. Gdańska rozgłośnia radiowa od samego początku jest patronem medialnym imprezy. Jej współorganizatorem zaś jest  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku .


Limit zgłoszeń przyjmowanych drogą elektroniczną wynoszący 1100 biegaczy został już wyczerpany. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia osobistego. Można go dokonać tylko i wyłącznie dzień przed biegiem w siedzibie MOSiR w Gdańsku, przy ul. Traugutta 29 w godz. 14.00 – 20.00. Tutaj również obowiązuje limit zgłoszeń - 100 osób. Ważną informacją dla uczestników jest z pewnością ta, że start jest bezpłatny!


Na liście startowej jest m.in. Joel Komen. Kenijczyk wygrał ten bieg dwukrotnie w 2006 i 2007 roku. W 2009 był drugi, za Marcinem Chabowskim, który ustanowił wtedy nowy rekord trasy (29:19 min). Po raz pierwszy w Biegu Westerplatte wystartuje czarnoskóra biegaczka – Kenijka Betty Jepleting. 


Pierwszy numer startowy przewidziany został dla pięciokrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, zdobywcy złotego medalu w Pekinie, Adama Korola. Nasz utytułowany wioślarz wystartuje tu po raz drugi. W swoim debiucie sprzed trzech lat zajął bardzo dobre 25 miejsce, z czasem 36:24 min.


Pula nagród finansowych dla najlepszych uczestników wynosi ponad 20 tys. złotych. Panie oczywiście mogą liczyć na czeki w takiej samej wysokości, jak mężczyźni. Ale to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie odlany medal. Będzie miał również szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ich łączna pula wyniesie również 20 tys. zł. Tym samym wszyscy mogą okazać się zwycięzcami.


Honorowy patronat nad imprezą objął  Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz Partner biegu: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo


Sponsorzy i partnerzy: Intersport, Stena Line, Loopy’s World, Biegosfera, Citroen Auto-Postek, Holland House, ZTM Gdańsk, GCPU, Idee Kaffee, ZRB Bromix SJ, Kwiaciarnia Gdyńska.


Źródło: MOSiR Gdańsk


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież