Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Koszyckie Święto Wina

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 08 września 2012 19:36


„Gdzie nowoczesność łączy się z tradycją”, to hasło przewodnie VI edycji Koszyckiego Święta Wina, które odbędzie się w terminie 13-15.09.2012. Za naszym pośrednictwem zaprasza na nie Ján Bošnovič, Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce, mającego siedzibę przy ul. Krakowskie Przedmieście 13/17 w Warszawie.
alt
Podziemny kompleks muzeum archeologicznego przy „Dolnej Bramie” oraz ulica „Przy Miklušowym więzieniu” na trzy dni staną się winiarskim sercem miasta Koszyce. Dolna Brama będzie tętnić życiem zarówno na ziemi, jak i w podziemiach! Przez cały czas trwania uroczystości podziemny, archeologiczny kompleks muzealny przeistoczy się w miejsce degustacji wina, serów i doskonałego jedzenia, ale również w miejsce gdzie rozbrzmiewa cygańska muzyka i można przeżyć wiele niezapomnianych chwil.

alt
Prezentację wina uzupełnią prezentacje restauracji, gdzie goście połączą wino z lokalnymi smakołykami. Nie wspominając już o wspaniałej reprezentacji winiarzy z Tokaju, wschodniej Słowacji czy innych rejonów Słowacji i świata. Nie zabraknie także łagodnego burczaka.  Jest to młode wino spożywane niemal wyłącznie u naszych południowych sąsiadów. Jest dobry na wszystko – twierdzą czescy winiarze i lekarze. Ich zdaniem napój, powstający z winnego moszczu w czasie produkcji wina, dobrze wpływa na samopoczucie i organizm. Burczak sprzedaje się w specjalistycznych sklepach, przydrożnych straganach, czy kilkudziesięciu specjalnych automatach rozmieszczonych w różnych miejscach kraju. Zdaniem czeskiego gastroeneterologa Marka Rzehorza, dobrej jakości burczak zawiera przede wszystkim wiele naturalnych cukrów; jest nie tylko smaczny, ale także zdrowy.


                                                                                         

alt


Podczas koszyckiej imprezy winnej, zaplanowany jest również ciekawy program na scenie, na której o wspaniałą atmosferę zadbają różne grupy muzyczne i zespoły. Będzie również okazja, aby na żywo zobaczyć wytłaczanie moszczu z winogron, sztukę sabrażu, tj. otwieranie butelek wina i szampana za pomocą szabli, a także wziąć udział w winiarskim quizie. Przygotowano także program z animatorami dla dzieci. 

                                                                                             alt

Aby przystąpić do degustacji należy zaopatrzyć się w paszport winny w cenie 7 EUR, zawierający startowy pakiet żetonów, kieliszek do degustacji z logo Święta i ulotkę z informacjami o festiwalu. Degustacje odbywać się będą w czwartek w godz. 18:00 - 22:00, w piątek i sobotę w godz. 13:00 - 22:00.Więcej informacji o uroczystościach można znaleźć na stronie www.visitkosice.eu Nadmieńmy, że drugie pod względem wielkości słowackie miasto KOSZYCE (KOŠICE) są nie tylko centrum Słowacji Wschodniej, ale także sercem regionu Karpat Wschodnich. Koszyce to również Europejska Stolicy Kultury 2013 roku.
Wła-49

Zdjęcia: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież