Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zastrzeżenia do planu przestrzennego Piecki Migowo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 02 marca 2022 13:16

Podczas środowego posiedzenia komisji zagospodarowania przestrzennego ma się odbyć między innymi głosowanie nad planem miejscowym 1851 Piecki Migowo rejon ulic Piekarniczej i Lema.


O zastrzeżeniach do planu mówili na spotkaniu z dziennikarzami radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski i Andrzej Skiba.

alt


- Na komisji zagospodarowania przestrzennego, która rozpocznie się dziś (2 marca - dop. TŁ) o godzinie 15 oprócz kilku istotnych planów miejscowych dotyczących dzielnicy Rudniki, dzielnicy Oliwa mamy także plan dotyczący dzielnicy Piecki Migowo rejon ulic Piekarniczej i Lema - powiedział radny Przemysław Majewski. - Ten plan miejscowy powstawał od dłuższego czasu i od samego początku spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Z dużym zainteresowaniem, ale także z negatywnymi opiniami i kontrowersjami. Władze Miasta Gdańska chcą tutaj, zgodnie z ideą studium, zgodnie z ideą Biura Rozwoju Gdańska, zagęszczać miasto do środka i tworzyć miejsca w których powstanie zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Widzimy tymczasem, że ta okolica mierzy się z problemami chociażby infrastruktury komunikacyjnej, drogowej, dotyczącej usług, zabezpieczenia odpowiedniej ilości miejsc w żłobkach, przedszkolach. Te wszystkie uwagi mieszkańcy składali do władz miasta Gdańska, do Biura Rozwoju Gdańska, w dyskusjach publicznych. Mieszkańcy pokazywali co im się nie podoba, dlaczego zagęszczanie zabudowy w tym miejscu nie jest dobre rozwiązanie. Zwracamy się do władz miasta Gdańska czy taki plan miejscowy, który jest obecnie realizowany to jest dobre rozwiązanie. Uważamy, że najpierw trzeba stworzyć odpowiednią ramę komunikacyjną. Jeśli tu powstaną w ciągu kilkunastu miesięcy nowe bloki to ta dzielnica zostanie totalnie zakorkowana.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież