Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zastrzeżenia do planu przestrzennego Piecki Migowo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 02 marca 2022 13:16

Podczas środowego posiedzenia komisji zagospodarowania przestrzennego ma się odbyć między innymi głosowanie nad planem miejscowym 1851 Piecki Migowo rejon ulic Piekarniczej i Lema.


O zastrzeżeniach do planu mówili na spotkaniu z dziennikarzami radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski i Andrzej Skiba.

alt


- Na komisji zagospodarowania przestrzennego, która rozpocznie się dziś (2 marca - dop. TŁ) o godzinie 15 oprócz kilku istotnych planów miejscowych dotyczących dzielnicy Rudniki, dzielnicy Oliwa mamy także plan dotyczący dzielnicy Piecki Migowo rejon ulic Piekarniczej i Lema - powiedział radny Przemysław Majewski. - Ten plan miejscowy powstawał od dłuższego czasu i od samego początku spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Z dużym zainteresowaniem, ale także z negatywnymi opiniami i kontrowersjami. Władze Miasta Gdańska chcą tutaj, zgodnie z ideą studium, zgodnie z ideą Biura Rozwoju Gdańska, zagęszczać miasto do środka i tworzyć miejsca w których powstanie zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Widzimy tymczasem, że ta okolica mierzy się z problemami chociażby infrastruktury komunikacyjnej, drogowej, dotyczącej usług, zabezpieczenia odpowiedniej ilości miejsc w żłobkach, przedszkolach. Te wszystkie uwagi mieszkańcy składali do władz miasta Gdańska, do Biura Rozwoju Gdańska, w dyskusjach publicznych. Mieszkańcy pokazywali co im się nie podoba, dlaczego zagęszczanie zabudowy w tym miejscu nie jest dobre rozwiązanie. Zwracamy się do władz miasta Gdańska czy taki plan miejscowy, który jest obecnie realizowany to jest dobre rozwiązanie. Uważamy, że najpierw trzeba stworzyć odpowiednią ramę komunikacyjną. Jeśli tu powstaną w ciągu kilkunastu miesięcy nowe bloki to ta dzielnica zostanie totalnie zakorkowana.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież