Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zastrzeżenia do planu przestrzennego Piecki Migowo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 02 marca 2022 13:16

Podczas środowego posiedzenia komisji zagospodarowania przestrzennego ma się odbyć między innymi głosowanie nad planem miejscowym 1851 Piecki Migowo rejon ulic Piekarniczej i Lema.


O zastrzeżeniach do planu mówili na spotkaniu z dziennikarzami radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski i Andrzej Skiba.

alt


- Na komisji zagospodarowania przestrzennego, która rozpocznie się dziś (2 marca - dop. TŁ) o godzinie 15 oprócz kilku istotnych planów miejscowych dotyczących dzielnicy Rudniki, dzielnicy Oliwa mamy także plan dotyczący dzielnicy Piecki Migowo rejon ulic Piekarniczej i Lema - powiedział radny Przemysław Majewski. - Ten plan miejscowy powstawał od dłuższego czasu i od samego początku spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Z dużym zainteresowaniem, ale także z negatywnymi opiniami i kontrowersjami. Władze Miasta Gdańska chcą tutaj, zgodnie z ideą studium, zgodnie z ideą Biura Rozwoju Gdańska, zagęszczać miasto do środka i tworzyć miejsca w których powstanie zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Widzimy tymczasem, że ta okolica mierzy się z problemami chociażby infrastruktury komunikacyjnej, drogowej, dotyczącej usług, zabezpieczenia odpowiedniej ilości miejsc w żłobkach, przedszkolach. Te wszystkie uwagi mieszkańcy składali do władz miasta Gdańska, do Biura Rozwoju Gdańska, w dyskusjach publicznych. Mieszkańcy pokazywali co im się nie podoba, dlaczego zagęszczanie zabudowy w tym miejscu nie jest dobre rozwiązanie. Zwracamy się do władz miasta Gdańska czy taki plan miejscowy, który jest obecnie realizowany to jest dobre rozwiązanie. Uważamy, że najpierw trzeba stworzyć odpowiednią ramę komunikacyjną. Jeśli tu powstaną w ciągu kilkunastu miesięcy nowe bloki to ta dzielnica zostanie totalnie zakorkowana.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież