Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

20 tysięcy podpisów na listę kandydatów SLD-UP do PE

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 11 kwietnia 2014 18:01

Listę 10 pomorskich kandydatów SLD-UP do Parlamentu Europejskiego 2014 zarejestrował 11 kwietnia w Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku, radny sejmiku pomorskiego Mariusz Falkowski.  Dokonał tego na cztery dni przed terminem, upływającym 15 kwietnia o godz. 24.00. - Ponad 20 tysięcy podpisów to dowód zaufania do programu i kandydatów SLD na Pomorzu, nagroda za konsekwencję i wiarygodność - komentuje Jerzy Śnieg,szef pomorskiego SLD.


Na liście tej wśród 10 kandydatów jest 7 członków SLD. Zachowany został parytet 50/50 proc. jeśli chodzi o ilość kobiet i mężczyzn. Zebrano łącznie 19 644 podpisów, na wymaganą ilość 10 tysięcy, czyli po tysiąc na każdego kandydata.


- Ponad 20 tysięcy podpisów to dowód zaufania do programu i kandydatów SLD na Pomorzu, nagroda za konsekwencję i wiarygodność sojuszu. Nasza kampania ma charakter merytoryczny, nasi kandydaci mają znakomity dorobek zawodowy, są uznani i akceptowani w swoich środowiskach. Spodziewamy się, że program społeczny, uwrażliwienie na wyzwania współczesności - brak pracy, komercjalizację służby zdrowia, zaniedbania publicznej oświaty, czyli to co jest naturalnym programem lewicy zostanie przez wyborców dostrzeżone nie tylko w Polsce, w rezultacie nowym szefem Komisji Europejskiej zostanie socjaldemokrata Martin Schulz. Żeby tak się stało, musimy ciężko pracować, spotykać się z ludźmi, rozmawiać, przekonywać. Mam satysfakcję, że odczuwa się dużą mobilizacje naszych członków i sympatyków, wszyscy czujemy powiew czasu i potrzebę zasadniczej zmiany. Socjaldemokracja w Europie, SLD w Polsce i na Pomorzu jest przygotowana. Przypomnę zarazem, że w poprzednich wyborach nasz lider profesor Longin Pastusiak miał indywidualnie świetny wynik, lepszy niż europoseł PiS Tadeusz Cymański, więc teraz mamy przeczucie, że to będzie bardzo dobry czas dla lewicy.


Listę otwiera prof. dr hab. Longin Pastusiak, wysokiej klasy specjalista od spraw międzynarodowych. Poseł na Sejm województwa pomorskiego (1991-2001), senator Ziemi Pomorskiej i marszałek Senatu RP (2001-2005), profesor Uniwersytetu Gdańskiego (1994-2005), założyciel i prezes pomorskiego Klubu Współczesnej Myśli Politycznej (1992-2012). Jako parlamentarzysta ziemi pomorskiej wyróżnił się wieloma inicjatywami i przedsięwzięciami na rzecz swojego regionu.


Posiada duże doświadczenie w międzynarodowych stosunkach parlamentarnych. Przez kilkanaście lat reprezentował polski parlament w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO (był wiceprzewodniczącym tego Zgromadzenia) oraz w Zgromadzeniu Parlamentarnym Unii Zachodnioeuropejskiej. W latach 1998-2005 był wiceprezydentem światowej organizacji parlamentarnej Parliamentarians for Global Action z siedzibą w Nowym Jorku.


Doktor honoris causa Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i uczelni zagranicznych. Autor ponad 700 publikacji naukowych, w tym 86 książek z dziedziny stosunków międzynarodowych.


altPozostali kandydaci według kolejności na liście:
2. MAŁGORZATA TERESA OSTROWSKA
3. JOLANTA BANACH
4. Prof. dr hab. KRYSTYNA ZOFIA STRZAŁA
5. Prof.  dr hab. inż. JAN STĄSIEK
6. PIOTR GONTAREK
7. HENRYK WOJCIECHOWSKI
8. BEATA MACIEJEWSKA
9. TADEUSZ TUMA
10. EWA SEROCKA


W skali kraju Komitet SLD-UP zebrał 560 tysięcy podpisów, najwięcej z dotychczas zarejestrowanych komitetów.


Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież