Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

CBA sprawdza Gdańską Platformę Edukacyjną

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 16 kwietnia 2014 07:49

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ponownie pojawili się w gdańskim magistracie. Liczne interpelacje oraz aktywność radnego Piotra Gierszewskiego na Komisji Edukacji tym razem nakierowała uwagę agentów na Gdańską Platformę Edukacyjną.


Na wniosek dyrektora Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku nowo powołany Wydział Rozwoju Społecznego (m.in. odpowiedzialny za edukację) przygotował i przekazał funkcjonariuszom CBA skany dokumentów dotyczące udzielenia zamówienia i realizacji projektu Gdańska Platforma Edukacyjna.


Piotr Gierszewski poddaje w wątpliwość przebieg procedury konkursowej. Nowo wybrany program jest oceniany jako fatalny, nie został nigdy przetestowany, a w dodatku wcale nie jest najtańszy.
- Mało tego, dwa tygodnie temu wicedyrektor Jasiński, który miał w swoich obowiązkach wprowadzenie Gdańskiej Platformy Edukacyjnej został w trybie natychmiastowym zwolniony z pracy - dodaje radny.
W jego opinii CBS również musiało dostrzec pewne nieprawidłowości, czego konsekwencją było zwrócenie się o wykaz dokumentów.


- Funkcjonariusze nie precyzowali powodu kwerendy dokumentów. Uzgodnili jedynie wykaz i formę ich przekazania. W związku z powyższym, nie możemy i nie będziemy komentować sprawy – informuje UMG.
Po tak lakonicznym komunikacie magistratu nasuwa się podejrzenie, iż sprawa wiąże się z postępowaniem związanym ze sprawą określaną jako Infoafera.


- Nigdy żadnego śledztwa w tej sprawie nie przeprowadzałem, natomiast jeżeli są jakieś powiązania to mam nadzieje, że się zajmą tym organy do tego powołane - swój pogląd na sprawę przedstawił Gierszewski.

Radny uznaje, że projekt funkcjonuje prawidłowo jedynie z sferze e-dziennika, natomiast jest fatalny w kontekście finansowej i kadrowej, o czym może świadczyć otrzymane przez niego pismo, w którym księgowi przedstawiają całokształt sytuacji finansowej w tym zakresie.
- Dowiedziałem się nieoficjalnie, że na 160 raportów finansowych, zaledwie 27 spełniały wymogi i były kompatybilne z rzeczywistością. Od samego początku informowałem prezydent Kamińską o nieprawidłowościach funkcjonujących w tym programie - poinformował Piotr Gierszewski.

- Agenci CBA analizują i weryfikują pewne informacje, które wpłynęły do Biura. W związku z tym CBA w ubiegłym tygodniu wystąpiło do Urzędu Miejskiego w Gdańsku o dokumenty, które zostały wczoraj odebrane przez funkcjonariuszy Biura. Na tym etapie nie przesądzamy czy doszło w tym wypadku do złamania lub naruszenia prawa. Są to wszystkie informacje, które mogę przekazać w tej sprawie – powiedział nam Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.


Gdańska Platforma Edukacyjna to narzędzie komunikacji pomiędzy urzędem, szkołami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami, m.in. dziennik elektroniczny. Oprogramowanie jest narzędziem do kierowania placówkami oświatowymi oraz procesu edukacji. W ramach projektu zakupiony został sprzęt i oprogramowanie dla 186 placówek, w tym zestawy multimedialne - tablice interaktywne, bezpieczny styk z Internetem, platforma edukacyjna z zasobami multimedialnymi, portal oświatowy, systemy: finansowo-księgowy, kadrowy, płacowy oraz zarządzania informacją o uczniu (e-dziennik, sekretariat), czyli elektroniczne usługi dla uczniów, rodziców, kadry nauczycielskiej oraz administracyjnej, Gdańska Platforma Edukacyjna to projekt, który zrealizowało konsorcjum kilku firm z branży IT.  

Całkowita wartość realizacji projektu to 16,2 mln zł, choć pierwotnie przeznaczono na niego zaledwie 9 mln zł. W tej sytuacji nastąpiło przekroczenie budżetu o około 40 %.  Pozostałe środki to wkład z kasy miasta Gdańska w wysokości 6,9 mln zł i dofinansowanie z Unii Europejskiej na poziomie 9,1 mln zł.
- Pytałem się radnych z dużych miast jak u nich wygląda elektronizacja szkół. Odpowiedź była jedna "to jest nieuniknione, ale wy się wykrwawcie, a my potem na waszych błędach ułatwimy sobie życie poprzez wprowadzenie własnego systemu" - przytoczył Piotr Gierszewski.

ASG

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież