Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

CBA sprawdza Gdańską Platformę Edukacyjną

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 16 kwietnia 2014 07:49

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ponownie pojawili się w gdańskim magistracie. Liczne interpelacje oraz aktywność radnego Piotra Gierszewskiego na Komisji Edukacji tym razem nakierowała uwagę agentów na Gdańską Platformę Edukacyjną.


Na wniosek dyrektora Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku nowo powołany Wydział Rozwoju Społecznego (m.in. odpowiedzialny za edukację) przygotował i przekazał funkcjonariuszom CBA skany dokumentów dotyczące udzielenia zamówienia i realizacji projektu Gdańska Platforma Edukacyjna.


Piotr Gierszewski poddaje w wątpliwość przebieg procedury konkursowej. Nowo wybrany program jest oceniany jako fatalny, nie został nigdy przetestowany, a w dodatku wcale nie jest najtańszy.
- Mało tego, dwa tygodnie temu wicedyrektor Jasiński, który miał w swoich obowiązkach wprowadzenie Gdańskiej Platformy Edukacyjnej został w trybie natychmiastowym zwolniony z pracy - dodaje radny.
W jego opinii CBS również musiało dostrzec pewne nieprawidłowości, czego konsekwencją było zwrócenie się o wykaz dokumentów.


- Funkcjonariusze nie precyzowali powodu kwerendy dokumentów. Uzgodnili jedynie wykaz i formę ich przekazania. W związku z powyższym, nie możemy i nie będziemy komentować sprawy – informuje UMG.
Po tak lakonicznym komunikacie magistratu nasuwa się podejrzenie, iż sprawa wiąże się z postępowaniem związanym ze sprawą określaną jako Infoafera.


- Nigdy żadnego śledztwa w tej sprawie nie przeprowadzałem, natomiast jeżeli są jakieś powiązania to mam nadzieje, że się zajmą tym organy do tego powołane - swój pogląd na sprawę przedstawił Gierszewski.

Radny uznaje, że projekt funkcjonuje prawidłowo jedynie z sferze e-dziennika, natomiast jest fatalny w kontekście finansowej i kadrowej, o czym może świadczyć otrzymane przez niego pismo, w którym księgowi przedstawiają całokształt sytuacji finansowej w tym zakresie.
- Dowiedziałem się nieoficjalnie, że na 160 raportów finansowych, zaledwie 27 spełniały wymogi i były kompatybilne z rzeczywistością. Od samego początku informowałem prezydent Kamińską o nieprawidłowościach funkcjonujących w tym programie - poinformował Piotr Gierszewski.

- Agenci CBA analizują i weryfikują pewne informacje, które wpłynęły do Biura. W związku z tym CBA w ubiegłym tygodniu wystąpiło do Urzędu Miejskiego w Gdańsku o dokumenty, które zostały wczoraj odebrane przez funkcjonariuszy Biura. Na tym etapie nie przesądzamy czy doszło w tym wypadku do złamania lub naruszenia prawa. Są to wszystkie informacje, które mogę przekazać w tej sprawie – powiedział nam Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.


Gdańska Platforma Edukacyjna to narzędzie komunikacji pomiędzy urzędem, szkołami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami, m.in. dziennik elektroniczny. Oprogramowanie jest narzędziem do kierowania placówkami oświatowymi oraz procesu edukacji. W ramach projektu zakupiony został sprzęt i oprogramowanie dla 186 placówek, w tym zestawy multimedialne - tablice interaktywne, bezpieczny styk z Internetem, platforma edukacyjna z zasobami multimedialnymi, portal oświatowy, systemy: finansowo-księgowy, kadrowy, płacowy oraz zarządzania informacją o uczniu (e-dziennik, sekretariat), czyli elektroniczne usługi dla uczniów, rodziców, kadry nauczycielskiej oraz administracyjnej, Gdańska Platforma Edukacyjna to projekt, który zrealizowało konsorcjum kilku firm z branży IT.  

Całkowita wartość realizacji projektu to 16,2 mln zł, choć pierwotnie przeznaczono na niego zaledwie 9 mln zł. W tej sytuacji nastąpiło przekroczenie budżetu o około 40 %.  Pozostałe środki to wkład z kasy miasta Gdańska w wysokości 6,9 mln zł i dofinansowanie z Unii Europejskiej na poziomie 9,1 mln zł.
- Pytałem się radnych z dużych miast jak u nich wygląda elektronizacja szkół. Odpowiedź była jedna "to jest nieuniknione, ale wy się wykrwawcie, a my potem na waszych błędach ułatwimy sobie życie poprzez wprowadzenie własnego systemu" - przytoczył Piotr Gierszewski.

ASG

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież