Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Trawicki: Ludowcy się nie dadzą!

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 stycznia 2012 13:28

Z Krzysztofem Trawickim, wójtem Zblewa, prezesem regionalnych struktur  PSL w woj. pomorskim i członkiem władz krajowych stronnictwa rozmawia Artur S. Górski
- PSL, partia odwołująca się do ponad stuletniej tradycji ruchu ludowego staje się zakładnikiem ministra finansów. Jesteście finansowymi bankrutami?
Krzysztof Trawicki: Co to to nie. Nie z takich opresji wychodziliśmy. Pieniądze to nie wszystko, choć trudno jest uprawiać bez nich politykę.


- Wychodziliście z opresji, a czy wyjdziecie z koalicji?

Krzysztof Trawicki: Cierpliwość nawet kogoś tak opanowanego jak nasz lider wicepremier Waldemar Pawlak ma swoje granice. Minister Finansów przekroczył granicę. To nie stan naszego konta świadczy o naszym politycznym kapitale. To nie minister finansów będzie nam dyktował jak mamy kształtować nasze polityczne projekty. Budżet państwa ministerialną decyzją sięga po pieniądze, które dobrowolnie wpłacali na fundusz wyborczy nasi członkowie i sympatycy. To im, jeśli komukolwiek, powinny być one zwrócone.


- A propos konta? Czujecie się postawieni do kąta?
Krzysztof Trawicki: Czujemy, że stosuje się do nas rygorystyczne rozwiązanie. Już zostaliśmy ukarani za błąd. Podkreślam błąd nie chęć ukrywania jakichkolwiek przychodów. Kiedy PKW po wyborach sprzed dziesięciu lat nie przyjęła naszego sprawozdania odebrano nam subwencję. To było niebagatelne 38 mln złotych. W sumie więc ten błąd wraz z odsetkami i utraconą subwencją kosztował nas sześćdziesiąt milionów złotych. To sześć razy tyle, niż kwota która była jakoby błędnie zaksięgowana. Naszą sprawę skierowaliśmy do rozstrzygnięcia do sądów. I nie ma jednoznacznej wykładni przepisów. Niestety Trybunał Konstytucyjny, mimo naszej skargi nie zajął się tematem.  Skutek jest taki, ze po raz kolejny jesteśmy karani za zwykły błąd techniczny sprzed lat. Poblokowano nam konta i nie umorzono odsetek. To kara niewspółmierna do przewiny.


- Będziecie musieli oszczędzać. Drzwi waszych biur zostaną zamknięte?
Krzysztof Trawicki: Musimy szukać oszczędności. Pierwszy ruch to będzie ograniczenie działalności naszych biur powiatowych w terenie. Wyborcy będą pozbawieni kontaktu z nami w biurach, ale my nadal jesteśmy. Poszukamy innych dróg komunikacji.  Damy sobie radę. Ta cała sytuacja tylko nas wzmacnia.


- Jesteście rozgoryczeni decyzją ministra Jacka Rostowskiego, który wszak jest członkiem rządu, który współtworzycie z PO? 
Krzysztof Trawicki: To nie jest kwestia uczuć. Niech jednak więcej rozwagi wykażą ci, którzy „przegięli pałę”. Jesteśmy wyjątkowo cierpliwi, jak nasz lider, ale takie działanie wobec nas powoduje, że kolaicja może się rozlecieć. Chyba, że ministrowi Rostowskiemu o to chodzi.


- Kiedy podejmiecie decyzje co do dalszych działań.
Krzysztof Trawicki: Daliśmy sobie czas do początku marca. 2 marca zapadną decyzje także co do naszych biur terenowych. Wchodzimy w czas kampanii wyborczej w PSL. Przed nami wybory w strukturach gminnych i powiatowych. Na jesieni zaś mamy kongres stronnictwa. Ludowcy się nie dadzą!


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież