Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trawicki: Ludowcy się nie dadzą!

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 stycznia 2012 13:28

Z Krzysztofem Trawickim, wójtem Zblewa, prezesem regionalnych struktur  PSL w woj. pomorskim i członkiem władz krajowych stronnictwa rozmawia Artur S. Górski
- PSL, partia odwołująca się do ponad stuletniej tradycji ruchu ludowego staje się zakładnikiem ministra finansów. Jesteście finansowymi bankrutami?
Krzysztof Trawicki: Co to to nie. Nie z takich opresji wychodziliśmy. Pieniądze to nie wszystko, choć trudno jest uprawiać bez nich politykę.


- Wychodziliście z opresji, a czy wyjdziecie z koalicji?

Krzysztof Trawicki: Cierpliwość nawet kogoś tak opanowanego jak nasz lider wicepremier Waldemar Pawlak ma swoje granice. Minister Finansów przekroczył granicę. To nie stan naszego konta świadczy o naszym politycznym kapitale. To nie minister finansów będzie nam dyktował jak mamy kształtować nasze polityczne projekty. Budżet państwa ministerialną decyzją sięga po pieniądze, które dobrowolnie wpłacali na fundusz wyborczy nasi członkowie i sympatycy. To im, jeśli komukolwiek, powinny być one zwrócone.


- A propos konta? Czujecie się postawieni do kąta?
Krzysztof Trawicki: Czujemy, że stosuje się do nas rygorystyczne rozwiązanie. Już zostaliśmy ukarani za błąd. Podkreślam błąd nie chęć ukrywania jakichkolwiek przychodów. Kiedy PKW po wyborach sprzed dziesięciu lat nie przyjęła naszego sprawozdania odebrano nam subwencję. To było niebagatelne 38 mln złotych. W sumie więc ten błąd wraz z odsetkami i utraconą subwencją kosztował nas sześćdziesiąt milionów złotych. To sześć razy tyle, niż kwota która była jakoby błędnie zaksięgowana. Naszą sprawę skierowaliśmy do rozstrzygnięcia do sądów. I nie ma jednoznacznej wykładni przepisów. Niestety Trybunał Konstytucyjny, mimo naszej skargi nie zajął się tematem.  Skutek jest taki, ze po raz kolejny jesteśmy karani za zwykły błąd techniczny sprzed lat. Poblokowano nam konta i nie umorzono odsetek. To kara niewspółmierna do przewiny.


- Będziecie musieli oszczędzać. Drzwi waszych biur zostaną zamknięte?
Krzysztof Trawicki: Musimy szukać oszczędności. Pierwszy ruch to będzie ograniczenie działalności naszych biur powiatowych w terenie. Wyborcy będą pozbawieni kontaktu z nami w biurach, ale my nadal jesteśmy. Poszukamy innych dróg komunikacji.  Damy sobie radę. Ta cała sytuacja tylko nas wzmacnia.


- Jesteście rozgoryczeni decyzją ministra Jacka Rostowskiego, który wszak jest członkiem rządu, który współtworzycie z PO? 
Krzysztof Trawicki: To nie jest kwestia uczuć. Niech jednak więcej rozwagi wykażą ci, którzy „przegięli pałę”. Jesteśmy wyjątkowo cierpliwi, jak nasz lider, ale takie działanie wobec nas powoduje, że kolaicja może się rozlecieć. Chyba, że ministrowi Rostowskiemu o to chodzi.


- Kiedy podejmiecie decyzje co do dalszych działań.
Krzysztof Trawicki: Daliśmy sobie czas do początku marca. 2 marca zapadną decyzje także co do naszych biur terenowych. Wchodzimy w czas kampanii wyborczej w PSL. Przed nami wybory w strukturach gminnych i powiatowych. Na jesieni zaś mamy kongres stronnictwa. Ludowcy się nie dadzą!


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież