Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Umowa Gdańska z Niemcami na EURO 2012

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 18 stycznia 2012 09:44

altPorozumienie o ścisłej współpracy  pomiędzy Miastem Gdańsk, a Niemiecką Federacją Piłkarską podpisano 17 stycznia w Dworze Oliwskim.Polską stronę miał reprezentować Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej, ale jak oświadczono gościom i zebranym licznie dziennikarzom po pół godzinie oczekiwania, zepsuł mu się samochód i nie jest w stanie dojechać nawet taksówką.


alt


W jego imieniu umowę podpisał Andrzej Trojanowski, z Biura Prezydenta Gdańska ds. EURO 2012, który powiedział, że jest to ważny moment i pierwszy sukces Gdańska na EURO 2012. Złożył życzenia, aby niemieccy goście czuli się tutaj znakomicie. Zapewnił, że treningi będą się odbywały na stadionie MOSiR w Gdańsku Wrzeszczu. Wyraził też radość z faktu podpisania tej umowy. Niemiecka Federacja Piłki Nożnej jako pierwsza jeszcze nie wiedząc, gdzie będzie rozgrywała swoje mecze, czy w Polsce czy w Ukrainie, wybrała Dwór Oliwski jako swoją bazę pobytową.


alt


Reprezentujący stronę niemiecką Wolfgang Wirthmann powiedział: - Zawsze czuliśmy się dobrze w Gdańsku, niemal jak u siebie w domu. Gorąco nas tutaj witają. Nasz związek był pierwszy, który podczas mistrzostw świata w Argentynie zastosował taką formułę, że drużyna nie musi bazować w miejscu rozgrywek. Jest szereg innych warunków, które muszą zostać spełnione. Ten hotel je spełnia i dlatego go wybraliśmy. Według wymogów UEFA zespół ma obowiązek stawić się na 5 dni przed swoim pierwszym meczem. Ponieważ my taki mecz rozgrywamy 10 czerwca, tutaj w Oliwie zameldujemy się 5 czerwca. Oprócz boiska treningowego MOSiR Gdańsk, tutaj obok hotelu zostanie wybudowane boisko do rozgrzewki i gimnastyki fitness. Na swoje mecze do Lwowa czy Charkowa będziemy podróżować jeszcze przed lunchem samolotem czarterowym. Tam odbędziemy trening, następnego dnia mecz i zaraz po nim powrót do bazy w Gdańsku Oliwie. Dwa lata temu na mistrzostwach świata w RPA też gdzie indziej mieszkaliśmy, a na mecze dolatywaliśmy samolotem. Podobnie było na mistrzostwach w Japonii i Korei Południowej. W nasze ślady poszły inne drużyny i teraz stało się to normą.


alt


Krzysztof Guzowski z Biura Prezydenta Gdańska ds. EURO 2012: - Aby doszło do podpisania umowy, Gdańsk miał zadanie znaleźć blisko hotelu działkę na drugie boisko treningowe, i to uczynił. Koszt jego budowy pokryje strona niemiecka. Zostanie ono użyczone dyrektorowi hotelu Januszowi Baranowi na 5 lat. Ponieważ działka należąca do miasta jest zbyt wąska, boisko nie będzie pełnowymiarowe. Jej wymiary wynoszą 130 m długości na 58 m szerokości, tj. o 10 m za mało. Wykładzinę boiska będzie stanowiła naturalna trawa. Po mistrzostwach boisko będzie służyło głównie amatorom futbolówki. Planuje się dużą uroczystość na otarcie tego boiska jak również na otwarcie drugiego zadania, jakie podjęło się Miasto Gdańsk, mianowicie wzniesienia centrum prasowego. Otóż w pobliżu Dworu Oliwskiego, na parkingu Instytutu Budownictwa Wodnego PAN przy ulicy Kościerskiej 7, zostaną rozstawione dwa duże namioty klimatyzowane na 350 i 150 osób, w których będą się odbywały konferencje prasowe i dziennikarze będą opracowywali materiały informacyjne. W myśl zawartej umowy mają być organizowane spotkania członków reprezentacji niemieckiej z mieszkańcami Trójmiasta.


alt


Dyrektor hotelu Dwór Oliwski Janusz Baran powiedział nam, że obiekt w całości zajmie około 65-osobowa ekipa niemiecka. Piłkarze będę mieszkali w pokojach pojedynczo. Przyjedzie też kucharz niemiecki, według którego menu będą przygotowane wszystkie posiłki. Hotel oferuje SPA i małą pływalnię z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. O hotel ten ubiegało się jedenaście ekip, a najbardziej Francuzi. Niestety, Niemcy jako pierwsi wybrali ten obiekt na swoją bazę. Dla nich dyrektor hotelu planuje zakup 30 rowerów. Centrum prasowe i drugie boisko treningowe będą gotowe już na 1 czerwca, z funkcjonowaniem do 1 lipca 2012. Na otwarcie tych obiektów przewiduje się wielką galę na prawie tysiąc osób, głównie ze świata sportu. Strona niemiecka na okres swego pobytu w Trójmieście zamówiła łącznie 700 pokoi. Przewiduje się, że przyjedzie kilkuset dziennikarzy niemieckich, same dwie ekipy telewizji niemieckich będą liczyły po ponad sto osób.


Życzeniem gospodarzy jest, aby Niemcy po przejściu eliminacji zagrali na PGE Arena Gdańsk mecz ćwierćfinałowy, najlepiej z drużyną polską, 22 czerwca (piątek), godz. 20.45, zagrają zdobywca pierwszego miejsca z grupy B ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie A.

Wła-49

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież