Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Umowa Gdańska z Niemcami na EURO 2012

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 18 stycznia 2012 09:44

altPorozumienie o ścisłej współpracy  pomiędzy Miastem Gdańsk, a Niemiecką Federacją Piłkarską podpisano 17 stycznia w Dworze Oliwskim.Polską stronę miał reprezentować Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej, ale jak oświadczono gościom i zebranym licznie dziennikarzom po pół godzinie oczekiwania, zepsuł mu się samochód i nie jest w stanie dojechać nawet taksówką.


alt


W jego imieniu umowę podpisał Andrzej Trojanowski, z Biura Prezydenta Gdańska ds. EURO 2012, który powiedział, że jest to ważny moment i pierwszy sukces Gdańska na EURO 2012. Złożył życzenia, aby niemieccy goście czuli się tutaj znakomicie. Zapewnił, że treningi będą się odbywały na stadionie MOSiR w Gdańsku Wrzeszczu. Wyraził też radość z faktu podpisania tej umowy. Niemiecka Federacja Piłki Nożnej jako pierwsza jeszcze nie wiedząc, gdzie będzie rozgrywała swoje mecze, czy w Polsce czy w Ukrainie, wybrała Dwór Oliwski jako swoją bazę pobytową.


alt


Reprezentujący stronę niemiecką Wolfgang Wirthmann powiedział: - Zawsze czuliśmy się dobrze w Gdańsku, niemal jak u siebie w domu. Gorąco nas tutaj witają. Nasz związek był pierwszy, który podczas mistrzostw świata w Argentynie zastosował taką formułę, że drużyna nie musi bazować w miejscu rozgrywek. Jest szereg innych warunków, które muszą zostać spełnione. Ten hotel je spełnia i dlatego go wybraliśmy. Według wymogów UEFA zespół ma obowiązek stawić się na 5 dni przed swoim pierwszym meczem. Ponieważ my taki mecz rozgrywamy 10 czerwca, tutaj w Oliwie zameldujemy się 5 czerwca. Oprócz boiska treningowego MOSiR Gdańsk, tutaj obok hotelu zostanie wybudowane boisko do rozgrzewki i gimnastyki fitness. Na swoje mecze do Lwowa czy Charkowa będziemy podróżować jeszcze przed lunchem samolotem czarterowym. Tam odbędziemy trening, następnego dnia mecz i zaraz po nim powrót do bazy w Gdańsku Oliwie. Dwa lata temu na mistrzostwach świata w RPA też gdzie indziej mieszkaliśmy, a na mecze dolatywaliśmy samolotem. Podobnie było na mistrzostwach w Japonii i Korei Południowej. W nasze ślady poszły inne drużyny i teraz stało się to normą.


alt


Krzysztof Guzowski z Biura Prezydenta Gdańska ds. EURO 2012: - Aby doszło do podpisania umowy, Gdańsk miał zadanie znaleźć blisko hotelu działkę na drugie boisko treningowe, i to uczynił. Koszt jego budowy pokryje strona niemiecka. Zostanie ono użyczone dyrektorowi hotelu Januszowi Baranowi na 5 lat. Ponieważ działka należąca do miasta jest zbyt wąska, boisko nie będzie pełnowymiarowe. Jej wymiary wynoszą 130 m długości na 58 m szerokości, tj. o 10 m za mało. Wykładzinę boiska będzie stanowiła naturalna trawa. Po mistrzostwach boisko będzie służyło głównie amatorom futbolówki. Planuje się dużą uroczystość na otarcie tego boiska jak również na otwarcie drugiego zadania, jakie podjęło się Miasto Gdańsk, mianowicie wzniesienia centrum prasowego. Otóż w pobliżu Dworu Oliwskiego, na parkingu Instytutu Budownictwa Wodnego PAN przy ulicy Kościerskiej 7, zostaną rozstawione dwa duże namioty klimatyzowane na 350 i 150 osób, w których będą się odbywały konferencje prasowe i dziennikarze będą opracowywali materiały informacyjne. W myśl zawartej umowy mają być organizowane spotkania członków reprezentacji niemieckiej z mieszkańcami Trójmiasta.


alt


Dyrektor hotelu Dwór Oliwski Janusz Baran powiedział nam, że obiekt w całości zajmie około 65-osobowa ekipa niemiecka. Piłkarze będę mieszkali w pokojach pojedynczo. Przyjedzie też kucharz niemiecki, według którego menu będą przygotowane wszystkie posiłki. Hotel oferuje SPA i małą pływalnię z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. O hotel ten ubiegało się jedenaście ekip, a najbardziej Francuzi. Niestety, Niemcy jako pierwsi wybrali ten obiekt na swoją bazę. Dla nich dyrektor hotelu planuje zakup 30 rowerów. Centrum prasowe i drugie boisko treningowe będą gotowe już na 1 czerwca, z funkcjonowaniem do 1 lipca 2012. Na otwarcie tych obiektów przewiduje się wielką galę na prawie tysiąc osób, głównie ze świata sportu. Strona niemiecka na okres swego pobytu w Trójmieście zamówiła łącznie 700 pokoi. Przewiduje się, że przyjedzie kilkuset dziennikarzy niemieckich, same dwie ekipy telewizji niemieckich będą liczyły po ponad sto osób.


Życzeniem gospodarzy jest, aby Niemcy po przejściu eliminacji zagrali na PGE Arena Gdańsk mecz ćwierćfinałowy, najlepiej z drużyną polską, 22 czerwca (piątek), godz. 20.45, zagrają zdobywca pierwszego miejsca z grupy B ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie A.

Wła-49

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież