Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 09 lipca 2016 21:07

Już po raz czwarty w Gdańsku przy ulicy Rajskiej 2 odbywa się Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza. Podczas wydarzenia można skosztować regionalnych wyrobów i zakupić je na specjalnie przygotowanych stoiskach. Na gości czekają m.in. wspaniałe truskawki, tradycyjne wędliny, wędzone ryby, sery, alkohole i chleby. Można również nabyć wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie haftowane serwety, czy piękne obrazy. Impreza odbywa się w dniach 9-10 lipca od godziny 11:00.


Dzisiaj przy ulicy Rajskiej 2 na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy Kaszubskim Domku rozpoczęły się gdańskie obchody Święta Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza, które potrwają do jutra do późnego popołudnia. Jest to już czwarta edycja. Pogoda w sobotę była bardzo kapryśna, ale nawet deszcz nie zniechęcił wielbicieli truskawki i regionalnych wyrobów. Święto miało rozpocząć się o 11:00, ale niektóre stanowiska były gotowe już wcześniej, a miłośnicy smaków i rękodzielnictwa Pomorza także pojawili się jeszcze przed 11:00.altaltTuryści i gdańszczanie mieli okazję skosztować truskawki pod różnymi postaciami m.in. owocu lub koktajlu. Ponadto na stoiskach można było kupić także wędliny tradycyjne np. niezwykle apetyczne boczki i kiełbasy. Obok straganu z mięsami ustawiono przenośną wędzarnię. Na klientów czekały również wędzone ryby takie jak halibut, czy makrela, a także stoisko z własnej roboty serami. Rozstawiono też stoiska z wiejskimi chlebami na zakwasie, gdzie można było zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem lub zakupić różnego rodzaju bochny chleba. Wystawcy przygotowali również stanowiska z piwami, m.in. piwem Starogdańskim, polskimi winami oraz miodem pitnym. Pojawił się także stragan z tłoczonymi na zimno olejami. Na Rajskiej nie pojawili się wyłącznie wystawcy z Pomorza – do Gdańska zawitali mieszkańcy Podlasia, którzy zachęcali do kupna i spróbowania swoich wyrobów.altaltNa miłośników rękodzieła czekały m.in. ręcznie haftowane obrusy i serwety. Prezentowano i sprzedawani także obrazy, biżuterię, rzeźby i przedmioty zdobione metodą decoupage.altaltPodczas wydarzenia można było wspomóc domowe hospicjum „Pomorze Dzieciom”, zajmujące się dziećmi nieuleczalnie chorymi, których schorzenia są na tyle poważne, że prowadzą do przedwczesnej śmierci. Dzięki hospicjum podopieczni mogą zaznać poprawy jakości swojego krótkiego i bardzo ciężkiego życia. Zespół pielęgniarek, lekarzy i fizjoterapeutów robi wszystko, by jak najbardziej ulżyć maluchom w ich cierpieniach, ale potrzeba pieniędzy m.in. na kosztowny sprzęt oraz dojazdy (członkowie fundacji dojeżdżają do swoich podopiecznych nawet ponad 100 km od Gdańska). Jedna godzina opieki nad jednym z małych pacjentów to koszt 8 zł. Święto Truskawki Kaszubskiej stało się okazją, by zachęcić uczestników wydarzenia do wsparcia dzieci oraz ich rodzin.altPodczas wydarzenia odbyły się również warsztaty plastyczne dla dzieci oraz aukcje charytatywne.


Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku potrwa do jutra do późnego popołudnia, a zatem jest jeszcze szansa, by zakupić regionalne wyroby, a także wspomóc podopiecznych hospicjum „Pomorze Dzieciom”. Drugi dzień wydarzenia rozpoczyna się jutro o 11:00.


Karolina Rabiej


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież