W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanowisko Stowarzyszenia „Godność” w sprawie wyborów parlamentarnych

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
sobota, 02 września 2023 09:47

My, członkowie Stowarzyszenia „Godność”, zebrani 31 sierpnia przy historycznej bramie Stoczni Gdańskiej, oświadczamy, że w nadchodzących wyborach poprzemy rządzącą od 2015 roku partię Prawo i Sprawiedliwości oraz jej koalicjantów. I apelujemy o to do wszystkich, którym leży na sercu dobro naszego kraju.

Zjednoczona Prawica najbardziej ze wszystkich ugrupowań po 1989 roku spełnia Sierpniowe postulaty, o które przez lata walczyliśmy. Dba o sprawiedliwszy podział dochodu narodowego, o polepszenie warunków życia środowisk pracowniczych oraz polskiej wsi, o rodziny ubogie i wielodzietne, o emerytów i rencistów. Status materialny zwykłych Polaków w ostatnich 8 latach uległ znaczącej poprawie. Radykalnie zmalało bezrobocie, które zawsze obniża standard życia. Bezpieczeństwo socjalne Polaków wydatnie wzrosło. Solidarność społeczna okazała się nurtem programowym partii rządzącej realizowanym w praktyce, co tylko potwierdziło jej wiarygodność wobec wyborców. A stało się tak m.in. dzięki odzyskiwaniu miliardów z kradzionych podatków oraz sprawnemu zarządzaniu majątkiem narodowym.

Do czasu pandemii covid, a zwłaszcza ogólnego kryzysu związanego z agresją Rosji na Ukrainę, Polska rozwijała się gospodarczo w tempie wzorcowym. I nadal na niespotykaną skalę poprawia swoją infrastrukturę – buduje obwodnice i drogi szybkiego ruchu, reanimuje z zapaści po poprzednikach kolej, przeprowadza fundamentalne inwestycje wzmacniające wygodę życia obywateli oraz bezpieczeństwo energetyczne państwa - ostatnio tunel w Świnoujściu, wcześniej Przekop Mierzei Wiślanej, a także (w sam czas „przed” Putinem) gazociąg Baltic Pipe.

„Solidarność” roku 1980 i stanu wojennego, z którą związaliśmy nasze losy, to była także walka o suwerenność Ojczyzny, o uwolnienie się z sowieckiej opresji. Walczyliśmy o prawa człowieka, ale i o prawo do samostanowienia. Od tego czasu wiele się zmieniło - dzięki milionom rodaków tworzących tamten ruch protestu mamy demokrację i rządzimy się po swojemu… Ale czy nic temu nie zagraża? Liderzy prawicy, w przeciwieństwie do ekipy PO-PSL, w pełni zdają sobie sprawę z wagi sprawy. W haśle wyborczym Prawa i Sprawiedliwości ta kwestia zajmuje znaczące miejsce. Dziś rząd i Prezydent wzmacniają zaniedbaną armię, zwiększając jej liczebność i wyposażając w nowoczesną broń. Prowadzą też politykę zagraniczną w oparciu o realną, a nie werbalną, ocenę sojuszników – tych, którzy flirtowali z Putinem, a tych, którzy przed tym przestrzegali. Bronią również naszej niezawisłości przed dyktatem brukselskiej biurokracji i pomysłami na niemieckie rządy w scentralizowanej Europie.

Ta kampania wyborcza rozpoczęła się już przed dwoma laty, kiedy Donald Tusk przybył do Polski jako delegat elit władających Unią Europejską, z zadaniem obalenia demokratycznie wybranego rządu. Dzieląc Polaków, siejąc kłamstwo i nienawiść, ogłasza gorszące absurdy w rodzaju usunięcia ze stanowiska prezesa NBP, postawienia przed sądem członków rządu czy unieważnienia referendum. Wniosek nasuwa się sam: taki poziom debaty, taki „program” wyborczy oraz takie wcześniejsze rządy obecnej opozycji zdecydowanie dyskwalifikują ją do kierowania państwem w trudnych czasach.

Dlatego Stowarzyszenie „Godność”, zrzeszające byłych więźniów politycznych i działaczy podziemnej „Solidarności” z lat 1981-89, przestrzega przed ewentualną wygraną tych formacji. Polska nie może dostać się w ręce ludzi nieodpowiedzialnych lub o niejasnych intencjach. „Bezpieczna Przyszłość Polaków” – to nie tylko hasło. To konieczność, którą zagwarantować może jedynie Zjednoczona Prawica.

Członkowie Stowarzyszenia „Godność”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież