Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Andrzej Jaworski: Centra medyczne, specjalistyczna infolinia i akcje profilaktyczne na plaży. PZU Zdrowie na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 09 września 2023 07:55

Rok temu PZU Zdrowie otworzyło nowe Centrum Medyczne w Gdańsku, a niebawem otworzy pierwszą placówkę własną w Gdyni. Nie jest to jedyny projekt, którym operator medyczny zaznacza swoją obecność w Trójmieście. O rozwoju sieci medycznej na Pomorzu, ale też Strefach Zdrowia rozmawiamy z Andrzejem Jaworskim, prezesem Zarządu PZU Zdrowie.


- Co PZU Zdrowia może zaoferować mieszkańcom Trójmiasta?
Andrzej Jaworski: Pomorze jest dla nas strategicznie bardzo ważnym obszarem. W całym rejonie Trójmiasta działa 5 placówek własnych PZU Zdrowie, a także współpracujemy z około 60 placówkami partnerskimi, w których leczymy naszych pacjentów. Zeszłej jesieni otworzyliśmy Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej, która mieści się w rewitalizowanej okolicy Stoczni Gdańskiej. Nasza wielospecjalistyczna placówka, oferuje szereg konsultacji lekarskich z zakresu chociażby, endokrynologii, ginekologii, neurologii czy okulistyki. Posiadamy także zaplecze do badań diagnostycznych jak RTG, USG czy badanie holterowskie. Z usług PZU Zdrowie mogą skorzystać zarówno osoby posiadające ubezpieczenia lub abonamenty medyczne dla firm, a także klienci indywidualni. Warto dodać, że część usług jest świadczona w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.


- Od otwarcia Centrum Medycznego przy ulicy Marynarki Polskiej minął już rok. Jakie są kolejne plany na rozwój sieci medycznej na Pomorzu?
Andrzej Jaworski: W marcu PZU Zdrowie podpisało umowę na wynajem powierzchni 815 m2 w nowoczesnym biurowcu K2 przy ulicy Kieleckiej 2. Otwarcie pierwszej placówki w Gdyni planujemy niebawem, jeszcze w tym roku. Przy wyborze lokalizacji kierowaliśmy się komfortem naszych pacjentów. Nowe centrum medyczne będzie mieścić się w okolicy węzła Wzgórze św. Maksymiliana, co umożliwi wygodny dojazd komunikacją miejską, a sam budynek posiada certyfikat LEED Platinum poświadczający realizację inwestycji budowlanej w sposób zrównoważony dla środowiska.
W naszym nowym centrum medycznym planujemy otworzyć kilkanaście gabinetów do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych. Znajdą się tam również trzy gabinety stomatologiczne. Placówka zostanie wyposażona m.in. w sprzęt do badania RTG kostno-płucnego oraz pantomograf.

alt


- W Gdańsku zlokalizowana jest też Wasza infolinia medyczna. Czym różni się taka jednostka od zwykłej infolinii?
Andrzej Jaworski: Wkrótce minie 6 lat od tej inwestycji. Na co dzień pracuje tu około 900 osób. Do obowiązków konsultantów należy odbieranie połączeń od naszych pacjentów i umawianie wizyt oraz badań w dogodnym dla dzwoniącego miejscu i czasie. Bywa, że organizacja leczenia wymaga od konsultanta koordynacji procesu z wieloma placówkami, również tymi partnerskimi, ale zadowolenie pacjenta i troska o jego dobrostan są naszymi priorytetami.
Nasi konsultanci rocznie umawiają blisko 3 mln wizyt i badań dla naszych pacjentów. Bywa, że wymaga to od nich pewnego zrozumienia i wrażliwości na potrzeby osób, które szukają pomocy. Nasi pacjenci mają też do dyspozycji aplikację i portal mojePZU, za pomocą którego mogą zapisać się na wizytę stacjonarną telekonsultację. Wielu z nich ceni sobie jednak kontakt z żywym człowiekiem, który jest gotowy odpowiedzieć na ich wszystkie pytania i wątpliwości. Mamy świadomość, że proces budowania pozytywnych doświadczeń pacjenta, co za tym idzie jego droga do wyleczenia rozpoczyna się dziś od wzięcia do ręki telefonu, dlatego w strukturze naszego centrum funkcjonuje specjalny obszar standardów, odpowiedzialny za zadowolenie pacjenta.
Należy podkreślić, że jako operator medyczny podejmujemy szereg inicjatyw, by za pośrednictwem nowych technologii usprawniać proces leczenia i zwiększać komfort pacjentów. Jakiś czas temu rozpoczęliśmy pilotaż diagnostyki kardiologicznej realizowanej przez Telemedycynę Polską w jednej z naszych placówek. Dziś, możemy się pochwalić, że dzięki tej technologii udało się zdiagnozować zaburzenia rytmu serca u jednego z pacjentów i wdrożyć odpowiednie leczenie.


- Wszyscy, którzy w połowie sierpnia odwiedzali plażę Gdańsk-Brzeźno mogli skorzystać z darmowych porad Waszych specjalistów. Skąd pomysł na organizację tego typu wydarzenia?
Andrzej Jaworski: Dotarcie z wiedzą o profilaktyce zdrowotnej do jak największego grona odbiorców, to jeden z głównych obszarów naszej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Jak pokazują statystyki, liczba zachorowań na nowotwory skóry w Polsce wciąż rośnie. W ciągu roku diagnozowanych jest około 3500 przypadków czerniaka w skali roku. PZU Zdrowie udowadnia, że słońce, morze, plaża i badania diagnostyczne to dobre połączenie. Plażowicze mogli bezpłatnie zasięgnąć porady specjalistów PZU Zdrowie: porozmawiać z dermatologiem i przebadać znamiona dermatoskopem, a także skonsultować dolegliwości kręgosłupa i wady postawy z fizjoterapeutą.


- Czy takie działania plenerowe są skuteczne?
Andrzej Jaworski: W ciągu 5 dni trwania Wakacyjnej Strefy Zdrowia PZU Zdrowie w Gdańsku, nasi specjaliści udzielili 600 konsultacji, które w realny sposób mogą przyczynić się do poprawy jakości zdrowia tylu osób. Zależało nam na tym, by każdy kto odwiedzi naszą Strefę wyszedł z niej z wartościową wiedzą na temat swojego zdrowia. 13% pacjentów przebadanych przez dermatologa zostało skierowanych na dalszą diagnostykę z podejrzanymi zmianami.


- Czy Strefa Zdrowia to jednorazowa akcja?
Andrzej Jaworski: Strefy Zdrowia to nasz flagowy program profilaktyczny, który realizujemy zarówno w plenerze, jak i w siedzibach firm naszych klientów. PZU Zdrowie oferuje gotowe programy zdrowotne lub możliwość przygotowania indywidualnych, dopasowanych do konkretnych potrzeb danej firmy. Organizujemy przestrzeń, w której w krótkim czasie można wykonać szereg badań i konsultacji lekarzy specjalistów. To proste i efektywne rozwiązanie, które pozwala pracodawcom zatroszczyć się o zdrowie pracowników.

Materiał sponsorowany


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież