Rok temu PZU Zdrowie otworzyło nowe Centrum Medyczne w Gdańsku, a niebawem otworzy pierwszą placówkę własną w Gdyni. Nie jest to jedyny projekt, którym operator medyczny zaznacza swoją obecność w Trójmieście. O rozwoju sieci medycznej na Pomorzu, ale też Strefach Zdrowia rozmawiamy z Andrzejem Jaworskim, prezesem Zarządu PZU Zdrowie.
- Co PZU Zdrowia może zaoferować mieszkańcom Trójmiasta?
Andrzej Jaworski: Pomorze jest dla nas strategicznie bardzo ważnym obszarem. W całym rejonie Trójmiasta działa 5 placówek własnych PZU Zdrowie, a także współpracujemy z około 60 placówkami partnerskimi, w których leczymy naszych pacjentów. Zeszłej jesieni otworzyliśmy Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej, która mieści się w rewitalizowanej okolicy Stoczni Gdańskiej. Nasza wielospecjalistyczna placówka, oferuje szereg konsultacji lekarskich z zakresu chociażby, endokrynologii, ginekologii, neurologii czy okulistyki. Posiadamy także zaplecze do badań diagnostycznych jak RTG, USG czy badanie holterowskie. Z usług PZU Zdrowie mogą skorzystać zarówno osoby posiadające ubezpieczenia lub abonamenty medyczne dla firm, a także klienci indywidualni. Warto dodać, że część usług jest świadczona w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
- Od otwarcia Centrum Medycznego przy ulicy Marynarki Polskiej minął już rok. Jakie są kolejne plany na rozwój sieci medycznej na Pomorzu?
Andrzej Jaworski: W marcu PZU Zdrowie podpisało umowę na wynajem powierzchni 815 m2 w nowoczesnym biurowcu K2 przy ulicy Kieleckiej 2. Otwarcie pierwszej placówki w Gdyni planujemy niebawem, jeszcze w tym roku. Przy wyborze lokalizacji kierowaliśmy się komfortem naszych pacjentów. Nowe centrum medyczne będzie mieścić się w okolicy węzła Wzgórze św. Maksymiliana, co umożliwi wygodny dojazd komunikacją miejską, a sam budynek posiada certyfikat LEED Platinum poświadczający realizację inwestycji budowlanej w sposób zrównoważony dla środowiska.
W naszym nowym centrum medycznym planujemy otworzyć kilkanaście gabinetów do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych. Znajdą się tam również trzy gabinety stomatologiczne. Placówka zostanie wyposażona m.in. w sprzęt do badania RTG kostno-płucnego oraz pantomograf.
- W Gdańsku zlokalizowana jest też Wasza infolinia medyczna. Czym różni się taka jednostka od zwykłej infolinii?
Andrzej Jaworski: Wkrótce minie 6 lat od tej inwestycji. Na co dzień pracuje tu około 900 osób. Do obowiązków konsultantów należy odbieranie połączeń od naszych pacjentów i umawianie wizyt oraz badań w dogodnym dla dzwoniącego miejscu i czasie. Bywa, że organizacja leczenia wymaga od konsultanta koordynacji procesu z wieloma placówkami, również tymi partnerskimi, ale zadowolenie pacjenta i troska o jego dobrostan są naszymi priorytetami.
Nasi konsultanci rocznie umawiają blisko 3 mln wizyt i badań dla naszych pacjentów. Bywa, że wymaga to od nich pewnego zrozumienia i wrażliwości na potrzeby osób, które szukają pomocy. Nasi pacjenci mają też do dyspozycji aplikację i portal mojePZU, za pomocą którego mogą zapisać się na wizytę stacjonarną telekonsultację. Wielu z nich ceni sobie jednak kontakt z żywym człowiekiem, który jest gotowy odpowiedzieć na ich wszystkie pytania i wątpliwości. Mamy świadomość, że proces budowania pozytywnych doświadczeń pacjenta, co za tym idzie jego droga do wyleczenia rozpoczyna się dziś od wzięcia do ręki telefonu, dlatego w strukturze naszego centrum funkcjonuje specjalny obszar standardów, odpowiedzialny za zadowolenie pacjenta.
Należy podkreślić, że jako operator medyczny podejmujemy szereg inicjatyw, by za pośrednictwem nowych technologii usprawniać proces leczenia i zwiększać komfort pacjentów. Jakiś czas temu rozpoczęliśmy pilotaż diagnostyki kardiologicznej realizowanej przez Telemedycynę Polską w jednej z naszych placówek. Dziś, możemy się pochwalić, że dzięki tej technologii udało się zdiagnozować zaburzenia rytmu serca u jednego z pacjentów i wdrożyć odpowiednie leczenie.
- Wszyscy, którzy w połowie sierpnia odwiedzali plażę Gdańsk-Brzeźno mogli skorzystać z darmowych porad Waszych specjalistów. Skąd pomysł na organizację tego typu wydarzenia?
Andrzej Jaworski: Dotarcie z wiedzą o profilaktyce zdrowotnej do jak największego grona odbiorców, to jeden z głównych obszarów naszej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Jak pokazują statystyki, liczba zachorowań na nowotwory skóry w Polsce wciąż rośnie. W ciągu roku diagnozowanych jest około 3500 przypadków czerniaka w skali roku. PZU Zdrowie udowadnia, że słońce, morze, plaża i badania diagnostyczne to dobre połączenie. Plażowicze mogli bezpłatnie zasięgnąć porady specjalistów PZU Zdrowie: porozmawiać z dermatologiem i przebadać znamiona dermatoskopem, a także skonsultować dolegliwości kręgosłupa i wady postawy z fizjoterapeutą.
- Czy takie działania plenerowe są skuteczne?
Andrzej Jaworski: W ciągu 5 dni trwania Wakacyjnej Strefy Zdrowia PZU Zdrowie w Gdańsku, nasi specjaliści udzielili 600 konsultacji, które w realny sposób mogą przyczynić się do poprawy jakości zdrowia tylu osób. Zależało nam na tym, by każdy kto odwiedzi naszą Strefę wyszedł z niej z wartościową wiedzą na temat swojego zdrowia. 13% pacjentów przebadanych przez dermatologa zostało skierowanych na dalszą diagnostykę z podejrzanymi zmianami.
- Czy Strefa Zdrowia to jednorazowa akcja?
Andrzej Jaworski: Strefy Zdrowia to nasz flagowy program profilaktyczny, który realizujemy zarówno w plenerze, jak i w siedzibach firm naszych klientów. PZU Zdrowie oferuje gotowe programy zdrowotne lub możliwość przygotowania indywidualnych, dopasowanych do konkretnych potrzeb danej firmy. Organizujemy przestrzeń, w której w krótkim czasie można wykonać szereg badań i konsultacji lekarzy specjalistów. To proste i efektywne rozwiązanie, które pozwala pracodawcom zatroszczyć się o zdrowie pracowników.
Materiał sponsorowany
- 13/09/2023 16:09 - Minister Sellin: wierzę, że prace przy odbudowie Mostu Tczewskiego wkrótce ruszą
- 12/09/2023 15:11 - Radni PiS: Czy najem autobusów wodorowych jest uzasadniony ekonomicznie?
- 11/09/2023 14:37 - Poseł Kacper Płażyński pyta o współpracę władz Gdańska z Grupą Granica
- 11/09/2023 07:29 - W tygodniku „Sieci”: Tusk w potrzasku
- 11/09/2023 07:24 - Wisła, zdrowie i bariery...
- 08/09/2023 15:48 - Czesław Nowak: Czyja ma być Polska?
- 07/09/2023 08:10 - Pomorze. Miliardy zainwestowane w przyszłość
- 05/09/2023 11:09 - O sprawiedliwość historyczną...
- 04/09/2023 09:32 - W tygodniku „Sieci”: Zagraniczna kasa w polskiej kampanii
- 02/09/2023 10:36 - PiS przedstawiło kandydatów do sejmu i senatu