Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Jaworski: Centra medyczne, specjalistyczna infolinia i akcje profilaktyczne na plaży. PZU Zdrowie na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 09 września 2023 07:55

Rok temu PZU Zdrowie otworzyło nowe Centrum Medyczne w Gdańsku, a niebawem otworzy pierwszą placówkę własną w Gdyni. Nie jest to jedyny projekt, którym operator medyczny zaznacza swoją obecność w Trójmieście. O rozwoju sieci medycznej na Pomorzu, ale też Strefach Zdrowia rozmawiamy z Andrzejem Jaworskim, prezesem Zarządu PZU Zdrowie.


- Co PZU Zdrowia może zaoferować mieszkańcom Trójmiasta?
Andrzej Jaworski: Pomorze jest dla nas strategicznie bardzo ważnym obszarem. W całym rejonie Trójmiasta działa 5 placówek własnych PZU Zdrowie, a także współpracujemy z około 60 placówkami partnerskimi, w których leczymy naszych pacjentów. Zeszłej jesieni otworzyliśmy Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej, która mieści się w rewitalizowanej okolicy Stoczni Gdańskiej. Nasza wielospecjalistyczna placówka, oferuje szereg konsultacji lekarskich z zakresu chociażby, endokrynologii, ginekologii, neurologii czy okulistyki. Posiadamy także zaplecze do badań diagnostycznych jak RTG, USG czy badanie holterowskie. Z usług PZU Zdrowie mogą skorzystać zarówno osoby posiadające ubezpieczenia lub abonamenty medyczne dla firm, a także klienci indywidualni. Warto dodać, że część usług jest świadczona w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.


- Od otwarcia Centrum Medycznego przy ulicy Marynarki Polskiej minął już rok. Jakie są kolejne plany na rozwój sieci medycznej na Pomorzu?
Andrzej Jaworski: W marcu PZU Zdrowie podpisało umowę na wynajem powierzchni 815 m2 w nowoczesnym biurowcu K2 przy ulicy Kieleckiej 2. Otwarcie pierwszej placówki w Gdyni planujemy niebawem, jeszcze w tym roku. Przy wyborze lokalizacji kierowaliśmy się komfortem naszych pacjentów. Nowe centrum medyczne będzie mieścić się w okolicy węzła Wzgórze św. Maksymiliana, co umożliwi wygodny dojazd komunikacją miejską, a sam budynek posiada certyfikat LEED Platinum poświadczający realizację inwestycji budowlanej w sposób zrównoważony dla środowiska.
W naszym nowym centrum medycznym planujemy otworzyć kilkanaście gabinetów do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych. Znajdą się tam również trzy gabinety stomatologiczne. Placówka zostanie wyposażona m.in. w sprzęt do badania RTG kostno-płucnego oraz pantomograf.

alt


- W Gdańsku zlokalizowana jest też Wasza infolinia medyczna. Czym różni się taka jednostka od zwykłej infolinii?
Andrzej Jaworski: Wkrótce minie 6 lat od tej inwestycji. Na co dzień pracuje tu około 900 osób. Do obowiązków konsultantów należy odbieranie połączeń od naszych pacjentów i umawianie wizyt oraz badań w dogodnym dla dzwoniącego miejscu i czasie. Bywa, że organizacja leczenia wymaga od konsultanta koordynacji procesu z wieloma placówkami, również tymi partnerskimi, ale zadowolenie pacjenta i troska o jego dobrostan są naszymi priorytetami.
Nasi konsultanci rocznie umawiają blisko 3 mln wizyt i badań dla naszych pacjentów. Bywa, że wymaga to od nich pewnego zrozumienia i wrażliwości na potrzeby osób, które szukają pomocy. Nasi pacjenci mają też do dyspozycji aplikację i portal mojePZU, za pomocą którego mogą zapisać się na wizytę stacjonarną telekonsultację. Wielu z nich ceni sobie jednak kontakt z żywym człowiekiem, który jest gotowy odpowiedzieć na ich wszystkie pytania i wątpliwości. Mamy świadomość, że proces budowania pozytywnych doświadczeń pacjenta, co za tym idzie jego droga do wyleczenia rozpoczyna się dziś od wzięcia do ręki telefonu, dlatego w strukturze naszego centrum funkcjonuje specjalny obszar standardów, odpowiedzialny za zadowolenie pacjenta.
Należy podkreślić, że jako operator medyczny podejmujemy szereg inicjatyw, by za pośrednictwem nowych technologii usprawniać proces leczenia i zwiększać komfort pacjentów. Jakiś czas temu rozpoczęliśmy pilotaż diagnostyki kardiologicznej realizowanej przez Telemedycynę Polską w jednej z naszych placówek. Dziś, możemy się pochwalić, że dzięki tej technologii udało się zdiagnozować zaburzenia rytmu serca u jednego z pacjentów i wdrożyć odpowiednie leczenie.


- Wszyscy, którzy w połowie sierpnia odwiedzali plażę Gdańsk-Brzeźno mogli skorzystać z darmowych porad Waszych specjalistów. Skąd pomysł na organizację tego typu wydarzenia?
Andrzej Jaworski: Dotarcie z wiedzą o profilaktyce zdrowotnej do jak największego grona odbiorców, to jeden z głównych obszarów naszej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Jak pokazują statystyki, liczba zachorowań na nowotwory skóry w Polsce wciąż rośnie. W ciągu roku diagnozowanych jest około 3500 przypadków czerniaka w skali roku. PZU Zdrowie udowadnia, że słońce, morze, plaża i badania diagnostyczne to dobre połączenie. Plażowicze mogli bezpłatnie zasięgnąć porady specjalistów PZU Zdrowie: porozmawiać z dermatologiem i przebadać znamiona dermatoskopem, a także skonsultować dolegliwości kręgosłupa i wady postawy z fizjoterapeutą.


- Czy takie działania plenerowe są skuteczne?
Andrzej Jaworski: W ciągu 5 dni trwania Wakacyjnej Strefy Zdrowia PZU Zdrowie w Gdańsku, nasi specjaliści udzielili 600 konsultacji, które w realny sposób mogą przyczynić się do poprawy jakości zdrowia tylu osób. Zależało nam na tym, by każdy kto odwiedzi naszą Strefę wyszedł z niej z wartościową wiedzą na temat swojego zdrowia. 13% pacjentów przebadanych przez dermatologa zostało skierowanych na dalszą diagnostykę z podejrzanymi zmianami.


- Czy Strefa Zdrowia to jednorazowa akcja?
Andrzej Jaworski: Strefy Zdrowia to nasz flagowy program profilaktyczny, który realizujemy zarówno w plenerze, jak i w siedzibach firm naszych klientów. PZU Zdrowie oferuje gotowe programy zdrowotne lub możliwość przygotowania indywidualnych, dopasowanych do konkretnych potrzeb danej firmy. Organizujemy przestrzeń, w której w krótkim czasie można wykonać szereg badań i konsultacji lekarzy specjalistów. To proste i efektywne rozwiązanie, które pozwala pracodawcom zatroszczyć się o zdrowie pracowników.

Materiał sponsorowany


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież